Mercedes SLK(do roku 2001 ) - rada pri kúpe

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

curillub
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 10.05.2010 15:28
Zdieľať na Facebook

Mercedes SLK(do roku 2001 ) - rada pri kúpe

Príspevok od používateľa curillub »

Zdravím Vás všetkých. Práve som si pozeral fórum ohľadom SLKciek tu na stránke, no nenašiel som tému ktorá by mi nejako pomohla, tak preto zakladám vlastnú.

Páči sa mi SLK model, a chcel by som ho mať aj v garáži. Chcem sa opýtať či sa mám aj naďalej lákať na motory ,,kompressor" alebo stačí úplne 200 bez turba(136 k)- jazdím kľudne. Ďalej ak by s tým autom mal niekto skúsenosti, tak poradte načo si treba dávať pozor(napríklad, je to auto vôbec zdiagnostikovateľné?). Ako často sa tam mení olej, ako je to s elektronikou(čo som pozeral modely tak sú vacsinou prešpikované všetkou možnou elektronikou). Korodujú tie autá?
Čo si myslíte o dovoze toho auta z Talianska - a vôbec aké sú skúsenosti dovozu áut z Talianska(lebo majú podozrivo málo km nabehané a tiež lákavé slová Tutti Bella...).

Ďakujem za všetky odpovede ktoré mi poskytnete.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

V taliansku bude kazde jedno auto tutti bella...navyse bude vsetko "benne"

auta z Talianska su zvacsa po karosarskej stranke zachovalejsie, nehniju tolko, len su zase doodierane, lebo taliani jazdia ako prasata..

motor, ak si kludny jazdec, kupuj obycajny atmosferu bez kompresoru..mas minimalne o tri diely menej, co sa pokazia..kompresor, hadice atd...

Zdiagnostikovatelne je kazde auto od rv 98 urcite..problem je, ze na medvede nie je tolko diagnostikov po domacich garazach, ako na vw..

pri medvediku treba dat pozor na snimace abs, esp..rovnako, kontroluj si, ci kontrolky zhasinaju postupne, ci niektore nevypinaju spolu, ktore nemaju ziadnu suvislost a podobne..dost ich byva buchnutych, a potom prepajane kontrolky urobia to, co treba...e una bella machina...este Ti povie, ze na to pojde jazda una ragazza, a mas to...

talian Ti preda aj vlastnu mater, ak ju zaplatis...bude skoro ako nova... :d :D
curillub
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 10.05.2010 15:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa curillub »

Scorpi prosim ta ako je to s tymi kontrolkami? mohol by si mi dat nejaky priklad?
Vittorio
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 11.03.2007 12:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vittorio »

...mal som sice CLK 200 Kompressor, ale motor je to iste, motor super, kompressor nie je ako turbo, ze stale nejake repasy, nehnije to, elektronika uplna pohoda, za dva roky ziaden problem, diagnostikovatelne je to uplna pohoda, chodil som za jednym chalanom, nie do MB, podstatna vec pri kupe tohoto auta, okrem ineho je urcite strecha, poriadne vyskusat, radsej aj viac krat hore-dole, ci poriadne dosada, lebo toto je porucha, s ktorou ti nie kazdy bude vediet pomoct a hlavne to vobec nie je lacna zalezitost, dobre to viem mal som aj R129 500SL a so strechou som mal velke nervy...
gabrielito1
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 28.01.2010 13:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabrielito1 »

mam sice CLK 200 "98 ale motor je tam ten isty. Diagnistika je tam v pohode...ako vravi scorpi,je malo ludi co to robia...proste aj kable nieco stoja. Olej je tam normal na 15000km...daj pozor aj na reset pocitadla...aj ked to hned nevypisuje servisny interval po case sa ti moze stat,ze ti ukaze uz len dni do intervalu. K tomu motoru.....atmosfera je atmosfera....nema sa co pokazit ako sa vravi,ale 200K je tiez v pohode na predbiehanie v momente....zalezi ake prasa na tom jazdilo.Pri kupe si daj pozor aj na to ci netecie diferak a kukni hned aj na kardan ci nema volu. A uz bolo povedane vyskusaj vsetko co sa tyka tlacitiek...Inac co sa tyka beznej udrzby nieje tento medved az tak narocny co sa tyka napravy prednej...horsie je to uz zo zadnou....tam je toho uz viac :). No a co sa tyka plecu....podlaha....spodne falce dveri...a vnutorny falc blatnikov...to su najcastejsie miesta mercedesov...proste v tomto smere je medved zranitelny/hrdza/. Pokial ti mozem poradit skus viac info na mercedesclub.cz.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

tak ako pisu chalani nado mnou...inak som na mbclub.cz tiez... :-\
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných