nereaguje kluc na startovanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

swr555
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 27.02.2009 12:59
Zdieľať na Facebook

nereaguje kluc na startovanie

Príspevok od používateľa swr555 »

ahojte chcem sa opytat mam W211 E 220 CDI kazde rano musim asi 15 minut tocik s klucom kym mi nastartuje, na jednotke normalne zapnu zhavice ,len ked potocim dalej je hluchy, uz som menil jednotku baterie, ale zas to iste, moze to suvisiet ze mam slabu prednu bateriu aj ked ta zevraj nesluzi na startovanie,?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ty si myslis ze by ti masina 15 MINUT [!!!!!!!!] tocila so slabou bateriou / bateriami ?


Pocuvaj az sa mi tych 15 minut nezda... pri beznom starteri co zerie 2kW by si za 15 minut zozral jednu stvrtinu (15 minut zo 60) toho prikonu v kWh teda 0.5kWh (2000 wattov 15 minut = spotrebovana energia 500Wh). Bateria nech je 100Ah a v absolutne perfektnej kondicii takze ma 12V x 100Ah sa rovna 1200Wh.

Cize pri jednom jedinom startovani by si takuto perfektnu [!] bateriu vytrepal z polovice. Nechce sa mi verit ze by si takuto vec dokazal dvakrat, styrikrat denne nehovoriac o tom ze vystrasis cele mesto ked 15 minut startujes... ved mne keby niekto ručal so starterom 15 minut dennodenne tak mu idem otrepat ten starter o hlavu, ved taky majitel NIE JE NORMALNY.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Veľa krát je 15 minút 2-3 minúty :-)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a aj ten starter by tusim zhorel, on sa nemoze tocit v kuse...
swr555
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 27.02.2009 12:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa swr555 »

majitel je normalni len si asi nepochopil ze ten starter sa netoci, hluchy je, ak sa raz pretoci potom uz cely den startuje ako hodinky
zoleeka70
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 05.02.2008 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zoleeka70 »

keď to napíšeš blbo máš blbé reakcie...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

nic blbo nenapisal.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

"kazde rano musim asi 15 minut tocik s klucom kym mi nastartuje"

tocik som povazoval za tocit takze musim asi 15 minut tocit s klucom kym mi nastartuje, nejako mi z tej vety nevyplynulo ze sa netoci starter. Myslel som ze s klucom musis tocit starter 15 minut.

No mam dojem ze toto uz je vysvetlene, takze konstruktivne : ak musis manipulovat a vyvadzat takuto spartakiadu, riesil by som veci typu:


a) odpadnuty, zateceny a prehnity, polamany signalny kablik na starter. Idu tam dva, jeden hruby od baterie ktorym tečie šťava, druhy je taky obycajny tenky a hovori starteru ze "hybaj teraz makať".

b) imobilizer, nacitanie, indukcna cievka pri spinacej skrinke, toto asi skor nie ako ano. Nepoznam Medvede, pri zlom imobilizeri je moznost ze sa starter roztoci a nasledne zhasne avsak sikovny imobilizacny obvod nema problem zabranit aj tomuto aby sa ten starter proste zbytocne netocil, aby motor zbytocne nenabehol a aby ho potom nasledne nebolo treba zadrhnut.

c) starter samotny, jeho vnutro, mozno z toho vyjde repas.

d) rozhodne by som tu bateriu nabil, aj jednu aj druhu, tym nic neposkodis. Je to robota na vikendove noci, vecer baterku vyberes, donesies do baraku/bytu, zapojis nabijacku a dobru noc. Rano odpojis, nahodis do auta. Pripadne veselo aj cez den.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

seven549 napísal:nic blbo nenapisal.
Slovo blbý sem nepatrí,ale popis je velmi nejasný a tak si ho môžeš vysvetliť ako chceš. Nerozumiem aký problém je to napísať zrozumitelne,jasne pár viet.Toto je napísané právnicky,vysvetliť si to môže každý ako chce.
Takže po dovysvetlení sú tri možnosti.Nespína kontakt (štartovací) v spinacej skrinke,nezopne elmagnet štartéra alebo visí uhlík štartéra čo spôsobí že prúd ktorý sa vlastne na tomto uhlíku ukostruje nevie pritiahnuť jadro elmagnetu.Ale môže byť aj iná prkotina,zlý kontakt na štartéri a pod
swr555
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 27.02.2009 12:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa swr555 »

dakujem kazdemu pekne za odpovede, :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 4 neregistrovaní