Skoda Fabia - kurenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

milos1512
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 11.07.2010 16:28
Zdieľať na Facebook

Skoda Fabia - kurenie

Príspevok od používateľa milos1512 »

Dobry den,
kupil som fabiu combi r.v.2002 .Avsak po otoceni teplotneho tlacitka vobec nereaguje na teplotu a stale fuka rovnaky vzduch z vonku. Viete mi poradit ako postupovat pri zisteni vady? Vrela vdaka

este jedna otazka, existovalo vo vyrobe nieco take ako priprava klimatizacie?lebo na palubovke ma tlacitko "AC" a po zapnuti aj svieti ale v motorovej casti nie je ziaden kompresor ani rozvody klimy,

Vdaka
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

1. Tém k tomu tu máš neúrekom, prečo neskúsiš pohľadať?!

2. Príprava určite nie, skôr predchádzajúcemu majiteľovi odišiel kompresor tak ho vyhodil. Alebo po búračke to polepili čo najlacnejšie. Daj si to v Škodovke zistiť podľa VIN...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

To si zrejma kupil peknu zlataninu...
Aku to mas vybavu? Vzadu, v kufri, pod platom, ako je rezerva, by mal byt nalepeny stitok s kodami. Je tam vlastne vsetko o tom aute, typ motora, prevodovky, vybava ale aj jednotlive kody vybavy atd. Podla toho sa to da lahko rozlustit.
S tym kurenim... Zrejma ti nejde zmiesavacia klapka. Prepinanie smeru prudenia vzduchu ti funguje?
milos1512
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 11.07.2010 16:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milos1512 »

Ano, prepinanie smeru vyduchu funguje, aj ventilator bezi v pohode. A ta sranda zmiesavac je nieco zlozite s opravou a instalaciou?

Vdaka
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Pre teba určite áno...
milos1512
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 11.07.2010 16:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milos1512 »

dakujem za mudru radu cicmanec...svedci to o tvojej vysokej inteligencii....
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Naopak o tvojej nízkej svedčí to, že sa urážaš na normálnej odpovedi, ktorá vôbec nebola myslená v zlom! Pretože ak sa niekto pýta na to čo ty, určite nebude schopný rozobrať pol palubovky...
stevo11
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 05.06.2008 22:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stevo11 »

milos1512 Nič v zlom ale cico má pravdu. Dostať sa ku klapke je dosť zložitá práca ktorá vyžaduje nejaké skúsenosti. Len pre tvoju predstavu: vybrať aierbag, demobtovať volant, vybrať prístrojovku, odpojiť všetky lanká, kábliky a všetko. Je to dosť zložitá robota. Potom to všetko treba poskladať tak aby to fungovalo a nevrzgalo. Skús sa poradiť s niekým kto to už robil. Veľa štastia.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

milos1512 napísal:Ano, prepinanie smeru vyduchu funguje, aj ventilator bezi v pohode. A ta sranda zmiesavac je nieco zlozite s opravou a instalaciou?

Vdaka
Súdruh Kefalín..a čo si vy predstavujete pod pojmom zmiešavač....

Vždy ma fascinuje , ak si dakto myslí ,že je to všetko len hej rup šup....tak to bolo možno pred 20 rokmi na škodovkách a žiguloch...dnes už nie...hentie veci sú tak pozašívané a na každom aute inak že je to dakedy na mašlu aj pre dakoho, kto je ako tak v obraze čo a ako...
Ten zmiešavač nieje žiadna extra samostatná súčiastka dakde prikrútená dvoma šroubíkmi kde je krásny prístup a pripojená ne dajaký konektor , že si myslíš že si ju kúpiš a vymeníš sám doma za pár minút a ide sa dalej...Tak sa neodúvaj...A ak máš záujem čo to vedieť, tak si po večeroch namiesto písania sprostostí na fasbuku radšej študuj na nete technické veci okolo autiakov...je tu dnes toho tolko že to nemá konca ....A budeš viac v obraze ako keď tu založíš aj 100 tém.
kaktuslq
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 10.08.2010 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaktuslq »

Tu je navod ako nato:

je v nemcine a pre VW Polo, ale mohlo by to byt podobne...
ja som to uz raz absolvoval a ten pristup je nic moc, ale podarilo sa...

vela stastia...

http://www.polo9n.info/Wissen/anleitung ... n-tauschen
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných