Citroen Xantia 1.9 td - spojka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

1hemi
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29.07.2009 16:27
Zdieľať na Facebook

Citroen Xantia 1.9 td - spojka

Príspevok od používateľa 1hemi »

Zdravím ... dnes som si všimol, že mi vibruje spojkový pedál.... všimol som si to keď som preraďoval na voľnobehu mi teda nevibruje. Musím dodať, že pred časom cca 2000km som menil spojku. Týmto vás žiadam o radu, či je to bežná vec alebo je to náznak nejakej vážnejšej poruchy. Motor 1,9 TD 66kw najazdené 180 tisic, r.v. 12.1995.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na volnobehu nevibruje,to je dobrá správa.Vieme kedy si si to všimol.Už iba keby si napísal kedy to teda vlastne vibruje.
Spojka ako taká nie je vážna ale bežná záležitosť,teda okrem vady po 2000 km.Inak spojka sú u Xantie tri veci,takže menilo sa všetko ?
1hemi
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29.07.2009 16:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1hemi »

robí mi to ak preraďujem pri nižších otáčkach... pri vyšších to vibruje tiež ale nie až tak intenzívnejšie, musím ešte dodať, že to nevibruje vždy... bolo vymenené všetko.. komplet celá spojka..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak už mi je jasné,proste spojka nezaberá plynulo ale trhane.Mám obavu že si nikto nevšímal ten nátrubok po ktorom kĺže výtlačné ložisko.Ak je vôla ložiska na tomto uložení velká,prípadne venglá vidlica ktorá hýbe ložiskom,to sa voči prítlačnému kotúču odchýli od osi rotácie a na nanesie do všetkého taký efekt.Jednoduch povedané,ložisko tlačí mimo rotačnej osy
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných