audi A4 1.9TDi straca tah

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

audi A4 1.9TDi straca tah

Príspevok od používateľa krawa »

zdravim vas,chcem sa opytat,kamos ma audi A4 1.9TDi 96Kw,akoze auto slape ako ma ale nad 3000rpm straca tah,nie uplne ale citit ze to nieje to co pri tych nizsich otackach teda do 3000.a trosku aj dymi,moze mat s tym nieco vaha vzduchu?
mp3turbo poprosim ta,povedz nieco k tomu
a dakujem za rady aj ostatnym
A4 3.0Tdi 2013 180kw
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no tak potom to auto neslape tak ako ma.

Pracu vahy vzduchu nalogujes velmi jednoducho - vidim ze sledujes moje prispevky, priamo si ma "vyzval do diskusie". Bohuzial neviem na dialku nic lepsie poradit, to sa proste neda... s tym logovanim by som rozhodne zacal.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Odpoveď si vlastne dostal,a k tej váhe ....áno môže.
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

pani dakujem za nazory,urcite s tym pojdeme do servisu len som sa chcel predbezne informovat,ze co to asi bude obnasat.zle som povedal ze slape tak ako ma,ale do tych 3000 ide auto ako sialene,ale potom sa chova ako keby som povolil plyn,sice rozbieha sa ale len tak pozvolna.najazd je nejakych 330 000km,a este sa s motorom nerobilo nic,tak kludne moze byt aj len sanie zakydane,co vy na to?

pre mp3:ano sledujem tvoje prispevky a aj pana hlavateho,zatial ste vzdy povedali len k veci :300f:
A4 3.0Tdi 2013 180kw
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

....menil som čidlo preplňovaného tlaku, aby som vyskúšal že ako sa chová s odpojeným čidlom tak som to prebehol tak, ja som to skúšal síce na JTD 16V ale chovalo sa to úplne rovnako do 3000 rpm úplne normálny ťah a potom len veľmi pomalé zrýchlovanie a čierny dym veľa nafty a málo vzduchu....
inte
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 17.02.2008 19:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa inte »

Úvaha amatéra: pri vyšších otáčkach neuzavrie EGR recirkuláciu a motor sa nemá z čoho nadýchnuť, preto aj to zlé spaľovanie a dym. Zaznamená to diagnostika na tomto aute. To je odchylka na množstve vzduchu od požadovanej hodnoty?
Mamutko
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 25.02.2008 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mamutko »

Netesnosť hadíc za turbom/turba, netesné podtlakové hadičky, podtlaková regulácia turba, zatuhnutá regulácia lopatiek turba, vadné čidlá tlaku, vadný ventil N75

určite treba ísť na diagnostiku

ak stráca ťah pri cca 3000 ot/min tak by som išiel po turbe, minimálne po podtlakovom regulátore turba, loguj kanál 11 a ak uvidíš priebeh tlakov s rozdielom viac ako 500mbar tak kontroluj lopatky a podtlakový regulátor
ninazoe
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.12.2007 17:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ninazoe »

pozri hrubú hadicu od turba dolu do intercoolera, je to také esíčko
väčšinou je tam nejaká prasklina skadiaľ ťahá falošný vzduch a potom auto dymí
gippo
Príspevky: 227
Dátum registrácie: 06.02.2010 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gippo »

Bez diagnostiky mozas len hadat,klidne to moze byt hocico,ale myslim ze turbo nie,ak by bol pokles tlaku,alebo tlak vysoky,tak prepne RJ do nudzoveho rezimu a uz nejde pokial nevypnes zapalovanie,potom ide znovu kym nedosiahne urcite otacky.
blade6591
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 06.11.2010 21:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blade6591 »

ninazoe napísal:pozri hrubú hadicu od turba dolu do intercoolera, je to také esíčko
väčšinou je tam nejaká prasklina skadiaľ ťahá falošný vzduch a potom auto dymí
ako moze pretlak nasavat vzduch ? Ide o to ze sa tam vzduch stráca, auto má malo vzduchu a dymí :)
http://www.dieselclub.sk - Diskusia o dieslových autách, diagnostika,chiptunnig a iné úpravy
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

dakujem za nazory,cez tyzden s tym pojdem.ale chlap co mi auto servisuje,ziadny garazmajster,riadnz kvalitny servis aj auta cipuju,firma profituniing,chodia aj na nejake sprinty s vlastymi upravenymi autami,a ten chlap mi sfleku povedal ked som mu to spomenul ze vaha vzduchu,tak uvidime co s tym vymysli
A4 3.0Tdi 2013 180kw
maros.rnw
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 05.04.2020 10:48
Zdieľať na Facebook

Audi a4 b5 1.9tdi 85kw nema vobec tah

Príspevok od používateľa maros.rnw »

Zdravim mam tiez podobny problem audi a4 b5 po fl 1.9tdi 85kw ale nema vobec tah skusal som vahu aj ventil N75 no stale bezvyznamne neviete vcom moze byt chyba? Vopred dakujem za odpovede
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Koľko z tých tristo tém o TDI bez ťahu čo tu už sú si si už prečítal a nebodaj z nich aj niečo urobil?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aj tisíc tém čítať je iba strata času,týkajú sa vždy iných aut,z inými km,inou históriou.
maroš..problém bežný a riešenie tiež,ale začína informáciami min o km a servisnej hoistórii a detailne ako sa kedy čo deje,štarty teplo/zima...môžeš písať na dve strany.Ak už napíšeš niečo ako skúšal so váhu atd...to je bezcenná informácia ak nie je zadané aká skúška to bola.Samozrejme že presne vieme v čom to môže byť,ale loptička je najprv u teba....dobrý popis,veci ktoré majú zmysel
juraj-grom
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 10.06.2020 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj-grom »

Zdravím, pozrite sa či nemáte zodrané vačkové hriadele.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných