Mercedes W163 - svietia kontrolky vody a oleja

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

erixo
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 20.07.2006 17:42
Zdieľať na Facebook

Mercedes W163 - svietia kontrolky vody a oleja

Príspevok od používateľa erixo »

zdravim vsetkych na tomto fore som novy a medveda som nikdy nemal tak chcem poprosit o radu.mam zaujem kupit ml w163 r.v. 99 320.nasiel som jedneho o ktory mam zaujem ale svieti tam kontrolka vody a aj oleja.neprehrieva ani vodu ani olej tak mam z toho trochu divne pocity.su tam iba nejake cidla alebo su to termostaty?nerad by som nieco zobral a potom sa s tym neviem kolko trapil.na vagu som to nemal tak neviem nic konkretne.ak mate niekto skusenosti tak poradte.vopred dakujem.
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

No čo. Normálny zanedbaný medveď, kde majiteľovi bolo veľa vymeniť náplň chladiacej kvapaliny a zrejme nemenil načas ani olej. A táto 320-ka benzínová veru vie spapať trošku oleja, alebo ho vyhádže preč cez tesnenia krytov ventilov, alebo tesnenie olejovej vane.
Na VAG sa s tým ani nedá ísť..Chodí sa s tým na Mercedes STAR diagnosis. Určite tých chýb tam vyhodí omnoho viac, lebo zrejme neboli ani priebežne mazané.
Pred kúpou isto odporúčam komplexnú mercedes diagnostiku a pozrieť diagnosticky aj stav prevodovky.
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

no ja by som to iste nebral..!!!
tie kontrolky tam nesvietia len tak zo srandy..
urcite (pred kupou) povedz majitelovy, ze bez toho aby to auto islo na diagnostiku ho nezoberes.. ze ci je ochotny tam zajst..

a az potom uvidis ako sa zacne vyhovarat.. :d :D
erixo
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 20.07.2006 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erixo »

no zanedbany teda je a motor zadr...any tiez.nemam problem dat auto do hromady len mam obavy z toho ze za kolko.on ho ma dva roky a myslim si ze sa len vozil a nerobil nic.skusim sa s nim dohodnut na tu diagnostiku a uvidim.na co mam este davat pozor?co odchadza este u tychto typov?diki za odpovede
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zanedbaný môže byť,ale tomu bude zrejme sekundovať náležitá cena,čiže OK. Druhá vec je mať jasno vo veciach a ako sa hovorí neprepos.rať sa. Je doslova nemožné,aby ...aj keď stokrát svietila kontrolka oleja,aby to bola pravda že je tam vážny problém.Ten motor zo stratou tlaku má život niekolko málo km. a je out. Voda to samé,je nemyslitelné aby bol vážny problém a nebolo X ďalších nepovšimnutých problémov.Že na to kašlal majiteľ je jedna vec,utrepal by som ho na cene ak už mi takú príležitosť dal len pre svoju darebnosť.Urob s pánom darebným jednu svižnejšiu skušobnú 10-15 km,nechaj motor bežať ešte zo 10 min. Ak sa nič diať nebude,nerob si zbytočné obavy.
erixo
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 20.07.2006 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erixo »

svieti jedna na zlto tusim voda a olej na cerveno.cena je jasne ze je nizka preto to riesim ci do toho investovat 2000e cca alebo zobrat nieco slusnejsie.treba tam menit tlmice vsetky,stabil. tyc s gumami,nejake tie capy oleje komplet urcite a asi aj rozvody ak sa nedozviem pravdu kedy boli vonku naposledy.zaujmala ma hlavne ta voda a olej.skusal som ten voz dost dlho,teplota drzi cca na 80c a motor ma krasny chod aj tah.prevodovka radi cisto a neseka.to je asi jedine plus toho auta co ma na nom zaujalo.vzdy som chcel mlko ale nikdy som sa k tomu nedostal tak uvidim a diki za rady.prajem vsetko dobre a prijemne sviatky.
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

Kopec starostí s následným servisom Ťa neodrádza? len to čo si popísal je fúra starostí a € a výsledok bude, že ešte objavíš to a ešte hento...
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných