Rozteč diskov komplet zoznam

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Obrázok
Deacon3
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25.12.2008 15:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Deacon3 »

neviem kto si ale mam ta rad :))) cenna vec takyto zoznam :28b7:
axion55
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04.01.2012 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa axion55 »

Zdravim vedel by mi niekto pomoct chcel by som si kupit nove 16" disky na Seat toledo 2003 v TP mam zapisane R16 91W-6,5Jx16 ET38, ET42, ET44,5. Ale disky ktore by som chcel sa vyrabaju iba 7x16 ET40 a neviem ci to mozem mat ci nejako moc zalezi na tom ze nebudem mat 6,5Jx16 ale 7x16 a na tom ET.dakujem velmi pekne za pomoc.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Môj zlatý a to, že je to tu napísané sedemdesiatosem krát v päťdesiatichštyroch rôznych témach ti nestačí?! :angry:
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

axion55 napísal: Ale disky ktore by som chcel sa vyrabaju iba 7x16 ET40

cicmanec Ti to síce správne napísal, ale podľa znenia otázky asi bude lepšie to okomentovať.
Keďže tie disky, čo chceš kúpiť majú hodnotu ET nachádzajúcu sa v rozmedzí hodnôt uvedených v TP tak by Ti malo byť jasné, že s ET problém nebude.
A rovnako šírka disku 7" miesto 6,5" tiež nepredstavuje žiaden problém, pokiaľ obuješ na ne pneumatiky aspoň 195 mm široké.
mikavec
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04.08.2014 18:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikavec »

Je mozne ze mam na octavii2 2009 roztec 5x105 lebo trochu som kukal internet a vsade sa udava 5x112
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Celkom dobre si kukal, lebo pochybujem že by práve pre teba vyrobili jednu octáviu s rozstupovým priemerom kolových skrutiek 105 mm.
A ako si na to vôbec došiel ?
mikavec
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04.08.2014 18:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikavec »

Proste mozem merat jak chcem stale mi vychadza 10.5 cm 9d stredu skrutky k strede skrutky tak zistujem ci je to mozne ci sa s tym uz niekto stretol
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Predpokladám že základnú školu si navštevoval.
Ak áno a bol by si tam aspoň troška dával pozor, tak by si sa bol dozvedel, že priemer kruhu je dĺžka úsečky prechádzajúcej stredom kruhu a pretínajúca obvod kruhu v dvoch (najvzdialenejších) bodoch.
No a keď spojíš stredy hociktorých dvoch z piatich skrutiek, rozložených pravidelne na rozstupovej kružnici disku, tak tá úsečka nikdy neprechádza stredom kružnice, pretože žiadne dve skrutky nie sú oproti sebe na najvzdialenejších bodoch kružnice.
Podmienka protiľahlosti skrutiek (t.j. sú proti sebe) je splnená u 4 alebo 6-dierových diskov, áno tam sa dá zmeraním vzdialenosti stredov dvoch protiľahlých skrutiek zistiť priemer rozstupovej kružnice.

Takže dúfam že teraz už chápeš, že zmeraním vzdialenosti stredov kolových skrutiek u 5-dierového upevnenia kolesa jednoducho nemôžeš dostať rozmer rozstupovej kružnice.
gaaspi
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 12.07.2015 20:36
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Význam tých čísel

Príspevok od používateľa gaaspi »

Čo presne znamenajú tie čísla lebo chcem dať disky z favorita na daewoo racer a to posledné číslo teda 4x100 je rovnaké, aj na oko to vuzerá rovnako ale tie ostatné čísla to 12 lomeno pasuje z časti že favorit je 12/00 a daewoo je 12/99 takže aj tá 12-ka pasuje len za lomítkpm nie...
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Myslím že by neškodilo, keby si si prečítal hoci na internete základné veci o diskoch, ale pravda takto je to pohodlnejšie, nech sa iní starajú.
Ale dobre, možno aj niekomu inému pomôžem.

Disky z poslednej verzie Favorita (po r.1993) sa dajú použiť na Daewoo Racer, obidve majú rozstupovú kružnicu 100 mm. Stredová diera na Škode je 57 mm, na Daewoo 56.5 mm, takže sa budú dať nasadiť, ale treba kolové skrutky doťahovať postupne pri pootáčaní kolesa, aby boli dobre vycentrované.
Čo sa týka ET, na Favorite je 38 mm, Racer má 49 mm, t.j. škododovácke disky budú na Daewoo vysunuté o 11 mm, technicky by to nemalo ničomu vadiť, bude to trocha lepšie vyzerať.
No a tie čísla 12/99 resp. 12/00, to sú asi vyrazené na disku?? neviem či je rok výroby alebo niečo iné, v každom prípade tomu nemusíš venovať pozornosť, nevidím žiadnu súvislosť s rozmerom disku.

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných