Servisné knižky - predaj

Novinky, problémy a všetky záležitosti týkajúce sa admina

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

RAMIR
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 09.01.2010 16:06
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Servisné knižky - predaj

Príspevok od používateľa RAMIR »

Zdravím,chcel by som vediet´ Váš názor na predaj čistých servisných kníh ktoré predávajú tu na Autobazáre.Všade sa bojuje proti stáčaniu km a tu sa hrdo predávajú nové serv.knižky bez zábran.Ako majú ľudia veriť serv.knihám,keď sa k nim dostane každý veľmi ľahko.Viem,overiť si v autorizovanom servise.Čo tak posvietiť si na tých podozrivých predávajúcich a zatrhnúť im to??? ˇAno,predajú aj bez inzerátu,ale určite menej a s trochou starostí.Čo Vy na to???
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Dá sa to vyriešiť jednoducho, kupuj auto bez servisky lol lol Ja takéto veci vôbec neriešim, serviska nevypovedá o ničom, ak má niekto auto a rozbije ho a likvidátor ho označí ako totálku , tak majitel ho predá za pár šupov priekupníkový, ktorý ho opraví a predá dalej a serviska pritom kludne sedí... Nebúrané TIP TOP auto ...
RAMIR
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 09.01.2010 16:06
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RAMIR »

Viem,pre mňa nie je serviska podstatná,ale ide mi o princíp......
k-maro
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 13.12.2009 16:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa k-maro »

ja jazdím na naftu :d :D
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ludia su jedno hnusne spolocenstvo, ktore za peniaze urobi cokolvek.

Servisne knizky a peciatky v nich su len spicka ladovca.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Servisná knižka je len jedna zo stoviek zneužitelných vecí volne dostupných,ale súhlasím,nenapadá ma argument na čo iné ako sfalšovanie údajov by to mohlo poslúžiť
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ramir co tu riesis? Novu servisku ti predaju oficialne aj v autorizaku
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Pokiaľ budú ľudia slepo veriť nízkemu nájazdu km a nebudú sa zameriavať striktne na technický stav auta, potial sa bude zneužívať a faľšovať úplne všetko.

A samozrejme, tomuto neblahému stavu prispieva aj slabá legislatíva. Neviem, prečo sa polícia nezameria, alebo investigatívni novinári viac na podvody v bazároch, na pochybných dovozcov.

Keby to bolo na mne, ruky by sa sekali jedna radosť. 30 rán bičom a podobne. To by boli veľmi odstrašujúce príklady pre ostatných, ktorých podvod živí.
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

Nikdy ma pri kúpe auta nezaujímala nejaká knižka.
Kontrolujem stav auta. :coffe:
stripe
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 13.10.2010 07:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stripe »

Serviska z autorizáku ma predsa vytlačené na každej strane DUPLIKÁT...
Iné servisky- napr. z Elitu sú úplne odlišné od originálov a podľa mňa majú slúžiť predovšetkym na to, aby mal majiteľ prehľad o údržbe a servise svojho vozidla a aby si to nemusel zapisovať do kadejakých zápisníčkov...
Stav vozidla pri kúpe je rozhodujúci, ale keď dostaneš k autu aj servisku a nezávisle si overíš údaje v nej a pasuje to, máš lepší pocit z toho, že auto asi dostalo , čo potrebovalo...
Veľa majiteľov chce servisku len pre poriadok a pri predaji auta by im každý inú servisku ľahko prekukol...
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Na zapisovanie vsetkych ukonov a nakladov spojenych s autom je idealny excell. Nepotrebujes servisku. Ak k tym ukonom dolozis vsetky faktury zo servisu tak je to lespie ako nejaka zbierka peciatok.
*
Excell ma ale aj svoju nevyhodu - clovek presne vie kolko penazi vyhodil do vzduchu za prevoz svojho zadku :..: .
romanbagac
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 07.03.2007 19:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romanbagac »

Načo zháňať servisku od kšeftára keď si ju môžem kúpiť oficiálne v prvom servise. Pri mojom predchádzjúcom aute majiteľ servisku stratil no auto som mal preverené tak som si ju dokúpil len pre seba. Ten čo kupoval odo mňa auto sa len potešil aj keď prvé tri roky chýbali no videl v akom stave auto je a majteľom som nebol týždeň ani rok.
stripe
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 13.10.2010 07:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stripe »

Načo zháňať servisku od kšeftára keď si ju môžem kúpiť oficiálne v prvom servise. Pri mojom predchádzjúcom aute majiteľ servisku stratil no auto som mal preverené tak som si ju dokúpil len pre seba. Ten čo kupoval odo mňa auto sa len potešil aj keď prvé tri roky chýbali no videl v akom stave auto je a majteľom som nebol týždeň ani rok.

Presne to som mal na mysli :4012:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

sliedič píšeš......Keby to bolo na mne, ruky by sa sekali jedna radosť. 30 rán bičom a podobne. To by boli veľmi odstrašujúce príklady pre ostatných, ktorých podvod živí.


Dávam Ti za pravdu,ale mám pocit že by sme stretali málo ľudí z oboma rukami.Aj v tom máš pravdu že sa to odvíja od legislatívy.No ale my sme v časoch,keď každé gaunerstvo tam začína.To by sme mali prvý jednoruký parlament.Ja cestu k náprave nevidím,nakoľko ešte sa nestalo,aby si kapor vypustil vodu z rybníka.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Tote múdre, reči kupujeme auto podľa stavu a nie podľa servisky :-)

Dobre, ten čo sa tomu rozumie ok. Ale čo tí čo sa tomu nerozumejú ??? Vy vidíte koľko má auto v skutočnosti nagúľané ?? Teda vidíte do motora ??? Pohľadom sa dá tak zistiť, či bolo alebo nebolo búrané a nič viac !!

Vo firme mali jednu octáfku, ktorá mala 40 000 km. Volanť kožený aj s pákou, celý zasratý od olejových rúk, strojárenská firma. Drbali, do toho bendičky so železom možno 2 krát tak ťažké ako bola nosnosť auta. Klíma bežala, či zima či leto. Obúchaná z každej strany, prepálené sedačky od cigariet. Nikto by neuveril, že má 40 000 km.

Druhý majiteľ jazdil na tom len sám, pravidelne sa o to staral, ak potreboval niečo previesť prišiel na firmu a zobral dodávku. Nikdy žiadny sajrajt v tom nevozil. Mal 150 000 km a ako nová !!!

Predsa môže auto vyzerať super, ale keď má 300 000 km, tak jednoducho pôjdu vstreky do prdele, čochvíľa, turbo zrejme už dožíva, tlaky sú boh vie aké. Kto dovolí svoje auto rozobrať a nechať ho zmerať, lebo možno že ten a ten pajko si ho zoberie ???

Návrat na "Témy týkajúce sa Autobazar.EU"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní