Záznam v registri ako neplatič - úver alebo leasing

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
popravca
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 26.03.2012 16:51
Zdieľať na Facebook

Záznam v registri ako neplatič - úver alebo leasing

Príspevok od používateľa popravca »

Dobrý mal bi som záujem o kúpu vozidla a chcem sa spýtať je možné zakúpiť vozidlo na úver,alebo leasing aj keď mám záznam v nejakom registri,ak vložím požadovanú akontáciu.Lebo v minulosti som sa dostal do registra pri strate zamestnania a teraz mi nechcú nikde požičať.Som zamestnaní na dobu neurčitú mesačne mi chodia peniaze na účet.
P.S:ešte som auto nekupoval tak neviem ako na to.
Ďakujem za odpoveď. :41c2:
popravca
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 26.03.2012 16:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa popravca »

Vie mi niekto odpovedať z istotou a prípadne poradiť na akú spoločnosť bi som sa mal skúsiť obrátiť.
ďakujem za odpoveď.
AAA ponúka istú pôžičku na auto,ale vyžadujú,aby žiadatel mal min.600 e na akontáciu to bi nebolo zlé,ale všetci čo poznám ma od AAA odhovárajú tak neviem.Keby niekto vedel o nejakej inej spoločnosti bol bi som vďačný.
zatiaľ diky
m.kocik
Príspevky: 608
Dátum registrácie: 20.10.2007 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.kocik »

uver auto tvoje hned na lizing az po splateni,niekedy aby vytiahli peniaze od teba na 36 az 50 mesiacov a plus riadne preplatenie,v terajsej neistej dobe a za tych podmienok do lizingu by som nesiel,ak by si ho chcel predat tak tie penieze co si splacal uz nikdy neuvidis a akontaciu tiez,auto ani nijeje stale tvoje a lizingovka vytlci tie penieze od teba ,asi tak,zariskuj nepocuvni moje rady a potom si spomen na moje rady pri motani motuza uvidis aki budu vsetci usmiaati ustretovy ...... :3906:
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ked si sa dostal na listinu tak to si musel pekne dlho sa vyhybat plateniu,alebo rieseniu dlhu.min 4 mesiace.a cakal si ze co sa mi moze stat.teraz mas smolu.ked si stratil robotu stacilo zavolat a odlozit si splatky a ked si mal auto na leasing tak odovzdat auto ne.uz ti nedaju nic.si nepotrebny pre nich a zaruky ze sa to nestane znova padli.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

seven, ono to nie je take jednoduche, ako si myslis...vet mi..

pre zadavatela..

napis mi SS, viem Ti dohodit spolocnosti, ktore uverovy register nezaujima..

treba vsak ratat s tym, ze si toto riziko daju zaplatit..
vajciak000
Príspevky: 748
Dátum registrácie: 15.02.2009 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vajciak000 »

scorpi4 napísal:
napis mi SS, ..
chlap sa dnes registroval, ma 2 prispevky, super gramatiku myslíš že ta pochopil???

naskor si mysli že si nejaký gestapák.....
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

nuz, inak to napisat neviem.. :-\

asi som uz au.eu deformovany... :d :D
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

Tri áčka - nieeeee :41c2:
stripe
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 13.10.2010 07:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stripe »

Určite rieš radšej úver v banke..., tam sa skôr dohodneš aj pri dočasnej platobnej neschopnosti...
Lízingovky a nebankové spoločnosti sú odrbaváci...V decembri som riešil banálnu pôžičku od jednej spoločnosti, kde pri ukončení zmluvy/tým, že si všetko splatil/ chceli ešte 190 eur za ukončenie zmluvy!!!
Keby to bola pôžička na 10 000 eur , nepoviem ani slovo, ale pôžička na 1500 eur na jeden rok pri pravidelnom splácaní úveru a na konci ešte 190 eur,- SVINSTVO!!!
A žiadne reči o tom , že si máš riadne prečítať zmluvu. Takýto poplatok tam nebol napísaný, ale bola tam veta, že počas trvania zmluvy môže spoločnosť upraviť niektoré podmienky jednostranne...

Ja som mal úver z banky a po splatení úveru mi banka poslala list s ponukou na ďalší úver v budúcnosti za výhodnejších podmienok...,- takže korektné to bolo a ďaleko menej preplatené...
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

stripe
Lízingovky a nebankové spoločnosti sú odrbaváci...

toto nieje az tak celkom pravda, mam overene 2 nebankovky jedna uz na 100% (doplatena), podmienky minimalne porovnatelne s bankou (aj vyhodnejsie zalezi od banky)
a druhu este splacam, zatial nemam vyhrad.. treba si len proste vedet spravne vybrat..

s lizingovkamy s tebou plne suhlasim.. odrbavaci! (nikdy viac)
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Re: Záznam v registri ako neplatič - úver alebo leasing

Príspevok od používateľa peto166 »

popravca napísal:je možné zakúpiť vozidlo na úver,alebo leasing aj keď mám záznam v nejakom registri. Lebo v minulosti som sa dostal do registra pri strate zamestnania a teraz mi nechcú nikde požičať.

nepises ako davno sa ti stala dana vec s registrom..("cierna listina") no ak je tomu uz nejaky ten cas (najlepsie rok a viac) a stare podlznosti mas vyplatene, + mas robotu, skusil by som poziadat o zmazanie z registra (mozno ti vyhoveju)


dalej, ak sa da tak skus si vybavit pozicku z banky (tam mas najvacsiu istotu, ze ta neodrbu + teoreticky najnizsie uroky)
no kedze si v registri, tak v banke ti ju zrejme nedaju..

tak potom skus nejaku nebankovku (ale pozor dobre si zisti urokove sadzby jednotlivych nebankoviek + vseobecne podmienky, atd) divil by si sa ake obrovske rozdiely su medzi nimi..
no lenze ked aj najdes tu "spravnu" nebankovku ktora ti bude vyhovovat, nizke poplatky, nizke uroky.. ani ta ti ten uver zrejme neda, kedze si na tej ciernej listine..

ostane ti uz len "nevyhodna" nebankovka ktora ta zdere na urokoch a poplatkoch (..ale prachy ti zrejme pozicia),
alebo nevyhodny lizing ktory ti taktiez zrejme na 90% daju.. (zlozis akontaciu, rucis autom..) ale auto preplatis aj 2x

ale tieto posledne 2 moznosti by som skusal, len v najnevyhnutnejsom pripade, ak uz nikde inde neuspejes a potrebujes to auto surne, ze niesi ochotny dosporit..
samaelz
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 06.01.2009 11:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa samaelz »

nepíšeš v ako registry máš záznam.
Leasingovky používajú credit navigátor,
ak si dlžil ako firma tak RBUZ a ak ako občan SBCB.
Čiže ak si dlžil na leasingu tak pri spotrebiteľskom úvere v banke ti na to neprídu.
Odporúčam bankový úver,
Bankovú leasingovú spoločnosť
samovražebné nebankovky resp. nebankové leasingovky.
Napr. dobrí klienti majú leasing s cennou okolo 5% p.a., bankový uver detto.
Obyčajný klient cca 9%
uwa0903755197
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 24.09.2015 14:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uwa0903755197 »

scorpi4 napísal:seven, ono to nie je take jednoduche, ako si myslis...vet mi..

pre zadavatela..

napis mi SS, viem Ti dohodit spolocnosti, ktore uverovy register nezaujima..

treba vsak ratat s tym, ze si toto riziko daju zaplatit..
čauko napiš mi prosim ta na moj mail potrebujem nejake spoločnosti dohodit mam presne taky isty problem dakujem .

denispetrik2014@gmail.com
uwa0919265263
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 14.06.2015 00:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uwa0919265263 »

scorpi4 napísal:seven, ono to nie je take jednoduche, ako si myslis...vet mi..

pre zadavatela..

napis mi SS, viem Ti dohodit spolocnosti, ktore uverovy register nezaujima..

treba vsak ratat s tym, ze si toto riziko daju zaplatit..
prosim ťa o ake spoločnosti ide? Ja tiež niečo take hladam.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

O nelegálne teda "mafianov a úžerníkov" ty trkvas . Čo myslíš za čo asi Scorpi bručí??? :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: db69 a 11 neregistrovaných