Freelander - rady, skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Rover

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivan18
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 04.01.2006 13:37
Zdieľať na Facebook

Freelander - rady, skúsenosti

Príspevok od používateľa ivan18 »

Ahojte,chcel by som sa opytat ake mate s kusenosti s Freelander rok vyroby 2000, je to diesel 72 Kw,na co si treba davat pozor pri kupe a ake su tam najcastejsie chyby, a ci je to dobry motor,dik za vsetky odpovede.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

kazi sa to jak šlak :3c90:
volvoxc60
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 12.10.2008 17:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volvoxc60 »

Ahoj osobnu skusenost s tim nemam ale skus si pozret toto http://moje.auto.cz/prehled/land-rover/freelander/
r.weiss
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 13.05.2006 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa r.weiss »

ivan18
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 04.01.2006 13:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivan18 »

director napísal:Auto pekné a dobré pokial funguje.Odchádza Visco spojka,diferenciál,IRD prevodovka,ináč diesel v tomto aute je v pohode - poruchy ako na každom inom nafťáku.


dik za rady.
korenovci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa korenovci »

kazove ,jak,slak ak nechces stratit par rokov zivota tak na to zabudni, svagrina ho mala a v jednom kuse to bolo pokazene, a ked ho predala odpadol jej balvan
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tých dieslov je tam viacero a asi ten naj je označený ako TD4 , inak ako bolo spomenuté vyššie problémi s pohonom, strašne vela užívatelov má vyhodený kardan a jazdí 2WD, pretože výmena visco spojky je pekná pálka, nejaký chlap zo Žiaru nad Hronom robí repas za tuším 11000,- bývalých - presne si nepamätám. Je to popísané na ich fore. Odhaliť vadnú visco sa dá jazdou dopredu a dozadu pri plnom rajde, autom nesmie šklbať.Všeobecne by som to zhodnil ako podpriemerné SUV, myslím že Suzuki (Grand) Vitara je na tom ovela lepšie
hull
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 17.08.2008 20:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hull »

od roku 2004 oznacenie TD-4 motor BMW su v pohode inac repas visco spojky stoji 115 euro na pockanie asi tri hodiny ak sa o auto staras a das mu to co potrebuje tak je v pohode
jangavlas
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24.03.2012 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jangavlas »

mam to auto uz 5 rokov a som spokojny visko odchadza lebo olej ktory je tam tak vydrzi 60.000 sic km potom stuhne ja osobne davam kardan na leto dole a nahadzujem ho az pred zimou lebo byvam na kopci a na kysuciach je snehu dost akurat som robil repas visco spojky aj nove loziska a idem robit aj repas ird moja chyba neskoro som prisiel ze je stuhly olej vo visco
jangavlas
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24.03.2012 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jangavlas »

kolko mas to auto
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Ja sám ho nemám, ale poznám mnoho majiteľov. Tak ako pri všetkých autách, väčšina je spokojná a menšina má nejaký ten problém. Visco je riešiteľná, info sa dá nájsť na vyššie uvedenom odkaze. O podpriemernosti SUV môže hovoriť len niekto, kto o tom prd vie. Videl som mnoho F1 aj F2 v teréne a ťažkom teréne a off schopnosti toho auta mnohých prekvapili.
Motor TD4 je bavorácky a je OK. IRD odchádza na tých autách, ktoré často jazdia v podmienkach, kde musí pracovať. Ak to jazdí väčšinou po cestách, nie je s tým problém. Visco má obmedzenú životnosť všade. Len keď jazdí po pevných cestách, pracuje minimálne. Na takom subaru stačí po defekte prejsť 150km na dojazdovke, ktorá je menšia ako ostané kolesá a visco je v prdeli. Osobne to zažil kamoš.
jancigavlas
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 24.03.2012 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jancigavlas »

som tu novy nie jan gavlas ale janci musel som dat novu adresu aby si vedel ze pises stym istym.takze visco pracuje menej mozno ale ked je ta spojka nova tak vydrzi a cim menej pracuje tak prv olej straca ucinost uz som pisal ze ja som si podotykam sam robil vymenu oleja nie repas ako to hovoria repas je ked date vsetky lamely von ako sa to robi u audin musi tam ist presne mnozstvo
jancigavlas
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 24.03.2012 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jancigavlas »

zabudol som ird odchadza preto lebo loziska od roku 1997azdo roku2001 montovali taliani a su nekvalitne potom ich stiahli a skladaju ich v rakusku aj ine loziska tym to prestalo ale pokial ja vcu zatuhnuta odide lebo sa toci cela a vazi 13kg tak si vies predstavit co to robi s dif aj ird
Rabin
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 05.05.2009 00:00
Zdieľať na Facebook

Freelander

Príspevok od používateľa Rabin »

Freelander je blud, nekvalitné čudo za ktoré pýtajú peniaze jak za nejaké super auto. Pritom len to spracovanie interieru je jak na nive, ešte ani teplomer vonkajšej teploty to nemá a o palubnom PC možte len snívať, vzadu bubnové brzdy, spojka odchádza kazde 50 000km jak na škodovke 120, IRD a viskospojka je len príťaž k udržbe, pritom to nema ani redukčnú prevodovku a ten zjazd z kopca nikde nevyužijete, lebo je k ničomu.
Klíma len manualna auto maju asi len zopár kusov a aj to mam dojem že je len dorobené z roveru.
V auto to vrzga a škrýpe bucha jak na uaze, pritom za to tu pýtaju kolo 6000,-€
O spotrebe sa nebudem ani vyjadrovať, len tolko že toto auto si kúpy len neznalý veci (tak ako som bol aj ja), alebo niekto kto sa doma nudí a potrebuje neustále investovať peniaze do niečoho.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rover fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní