Pridavne zatazove pruziny MAD na Citroen SAXO

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ale tlmič tomu vôbec nepomôže...ten len tlmí kmitanie a nie že sa ti zväčší svetlá výška alebo posilní pružina...skrátka nosná je len a len pružina a nie tlmič....
TommyMT
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 28.12.2011 23:56
Bydlisko: Martin
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TommyMT »

Vlady nemozem 100% suhlasit :) Origo tlmice co tam boli, boli menene pri 155000km, ale aj to za jazdene tlmice z VTS. Tie VTS-kove tlmice mali 110000km, a ked som ich prehodil, islo auto o 2cm vyssie. Myslim, ze ked dam nove bud to ostane ako je to teraz alebo pojde vyssie. Tie VTS-kove su olejove, a teraz tam chcem dat vzduchove/reps. plynove. Uvidim :)
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak sú namiesto klasika olejových dané plyno-kvapalinové,tak dačo to môže pomôcť, ale zázraky nečakaj...aspoň čo som mal v ruke také plyno-kvapalinové tak ich išlo stlačiť rukami pomerne ľahko rátam tak že 25-30kilo viac mu nebolo treba...takže aspoň ja mám takú skúsenosť. Ale zas hádať sa nebudem a ani netvrdím že to nepomôže.Len si myslím že moc vyššie to nebude ak sa to zaťaží tak ako si písal.... :4012:
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

unavene/vymackane pruziny/torzne tyce. tlmic len tlmy, niv vic.
stripe
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 13.10.2010 07:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stripe »

nove tlmiče pomôžu len vtedy, ak sú staré zlé, t.j.- ak auto po stlačení a pustení kmitne hore dole ešte 2x-3x...ale s výškou auta to nebude mať nič spoločné,aj keď na prvý pohľad v dielni sa môže zdať,že je to vyššie, ale fyzika nepustí. Nový tlmič má len väčší odpor pri stlačení- vtedy nastáva pretekanie oleja/alebo vzduchu / vo vnútri tlmiča a to zabráni tomu, aby sa auto pri kmite rýchlo vrátilo hore a zasa dole, pričom ho do istej miery rozkmitáva aj torzka alebo pružina- je to ako trampolína...starý tlmič nemá dostatočný odpor,preto je to ako trampolína./to isté platí pri stlačení aj pri vytiahnutí/.
Ak dáš nové tllmiče len pre zvýšenie svetlosti auta pri záťaži, podľa mňa je to na 99% zbytočné...ako nakoniec celá 99%.
Určite daj vedieť, ako to dopadlo... lol :40bd:
mtruchly
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18.11.2007 18:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mtruchly »

Dával som teraz pred týždňom MAD prídavné záťažové pružiny na octaviu II lebo, tá má veľký previs a keď tahám príves, tak vzadu išla veľmi nízko a celá súprava nebola v rovine. V mojom prípade sa prídavná pružina montuje dovnútra pôvodnej pružiny a môžem ti z vlastnej skúsenosti povedať, že odporúčam. Prídavné pružiny majú inú charakteristiku ako klasické, čím viac na nich tlačíš tak oni tlačia proti.
TommyMT
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 28.12.2011 23:56
Bydlisko: Martin
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TommyMT »

Aby to tu neostalo bez odozvy, najprv chcem podakovat za prispevky. Teraz to trosku rozpitvat. Na origo naprave boli torzne tyce s priemerom 17,9mm. Bol som na repase, v Autoservise Milos Zuzic v BA( Zahorskej Bystrici), kde som vymennym sposobom dostal zrepasovanu napravu. Tam boli tie torzky tensie, myslim ze boli 15,9mm. Volal som tam, ze s tym nie som spokojny, lebo auto strasne sedi. Pristup p. Zuzica, 1*** :) . Dohodli sme sa na pondelok (19.3. o 8:15) prisiel som, auto na zdvihaku, dali ju dole. "nova naprava" ktora tam isla, je z VTS-koveho Saxa. Priemer torziek 19mm, a priemer stabilizatora 22mm. Pred nahodenim na kááár, ju poriadne vycistili. Vsetky zavity prebehli zavitnikmi, vsetky drazky drotenych kartacom do vrtacky. Proste ako nova. Vsetko sa poprehadzovalo. Vysledok? Krasa! Auto je vysoke ako som chcel, a ked si donho sadnem ja 100kg 193cm vysoky clovek, auto si sadne ani nie o 5 ci 7mm :) Krasa. Takze je tam VTS naprava a s VTS olejovymi tlmicmi z 1.4VTS. Fotky sa mi tu k_kotsky pridavaju, takze nic z toho
stripe
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 13.10.2010 07:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stripe »

Gratulujem k dobrému výsledku...

Poriešil si to super!!! :2f93: Koľko asi ťa to vyšlo- aspoň orientačne...?
Prajem ešte pekný deň.
TommyMT
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 28.12.2011 23:56
Bydlisko: Martin
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TommyMT »

Prvy repas ma stal 270€ a toto bola reklamacia cize nic :) A som strasne spokojny :)

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných