Jeep grand cherokee 3.0crd, svojpomocná oprava SHIFTER

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Jeep grand cherokee 3.0crd, svojpomocná oprava SHIFTER

Príspevok od používateľa VinicP »

Rád by som poradil majiteľom takéhoto auta. Môj Jeep GCH 3.0crd začal asi pred dvoma týždňami vystrájať. Za jazdy mi displej PRND z ničoho nič všetky písmenká šupol do rámčeka akoby boli naraz zaradené všetky rýchlosti a prevodovka sa javila ako by mala zaradený neutrál. A stávalo sa to pravidelne pri jazde po nerovnom povrchu - teda otrasmi. Pobehal som pár diagnostík, kamarátov v servisoch a nikto nič, proste že nejaký kontakt, šteker pod autom, kábel a čo ja viem čo. Keďže nikto nevedel nič konkrétne poradiť a všetky štekre a káble pod autom som dal skontrolovať, ostával len MC - JEEP bratislava. Auto dali na diagnostiku a zistili dosť nemilú vec: je chybný SIFTER - teda tá "vec" vedľa kolena s čím sa radia rýchlosti. Cena 526,-€ + 45e/každá hodina roboty. Doma som sa nasral, a SHIFTER som vybral von. Musel ísť von celí stredový tunel - ale pohodka - ja nie som žiadny mechanik a zvládol som to. Proste amíci majú všetko také našuchovacie. Vybral som SHIFTER - ten som do botky rozobral a zistil som kde je onen problém. No jednoduchá vec: Je tam taký jazdec na ktorom sú pripevnené tri "pliešiky" a tieto vlastne behajú po nejakom elektrickom obvode - a ten buď spoja alebo rozpoja. Inak bolo tam dosť prachu a chlpov, vlasov. Takže som to celé vyčistil a tie pliešiky som trochu poprihýňal, aby lepšie dosadali na tie vodivé plochy. Poskladal naspäť a auto ide ako hodinky. Ani náznaku po predchádzajúcej poruche. cena opravy rovné 0,-€. akurát treba mať veškeré torxi a aj špéciu - torxi s dierkou. Lebo sú tam tri šróbiky na torx ale v strede majú kolík, takže s normálnym torxom to nejde. Možno som niekomu pomohol. V prípade potreby poradím aj osobne, telefonicky. stačí napísať SS. cafte
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

skvele Petko...taketo rady su naozaj potrebne a neocenitelne... :28b7: :2f93: :300f:

ma pochvalu pred nastupenou jednotkou..

mimochodom, som prave takeho minuly tyzden doviezol do Martina, a onedlho doveziem takeho ale v benzine blizko nas...
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

Mirec ale poviem Ti že odvahu na to rozobratie som naberal aj dva dni. Ale sme si s bráchom vyhrnuli rukávy.....a výsledok je že môžem prepiť 526,-€ (a teda plus tie normohodiny po 45,-€) proste pánko za pultom v motor care v BA mi to vyrátal na nejakých cca 600 -700,-€. Je mi jasné že to tam nikto nebude rozoberať, že sa to tam proste len vymení a hotovo...ale prečo najprv nevyskúšať home hand made.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

tieto pocity velmi dobre poznam..a presne ako pises, oni to proste vymenia a hotove...vies co je najhorsie?ze ten SHIFTER vedia opravit aj oni, cize ziadne vyhadzovanie..povedali by, ze je to vadna suciastka, neopravitelna, a spytali by sa ci suhlasis s jej "ekologickou"likvidaciou..vacsina klientov kyvne a uz maju 300 eur vo vrecku...lebo jasne, nebudu to predavat ako nove, ale pod rukou...

mam tam dvoch kamosov, viem ako sa to robi...smutne, ale pravdive..
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

Neviem Ti povedať či je to tak alebo tak v takomto servise a už som bol normálne naklonený tomu, že to tam dám opraviť, ale fakt ma kamaráti prehovárali, že nedávaj to tam, oni určite ojebdávajú - nebude tam taká chyba aby sa nedala opraviť. Lebo to proste robilo zlobu len keď boli nejaké otrasy...takže kontakt iba. no a dobre že som sa nechal ukecať. Tiež mi to neišlo do hlavy, čo tam môže byť. Inak som mal podobnú skúsenosť s RANGE ROVEROM. Taká blbosť, neišlo mi el. ovládanie volantu a v TOP aute mi povedali, že celí mechanizmus treba vymeniť. No a na cenu som sa radšej nepýtal. Doma som dal dole dekel pod volantom a zistil som, že je rozpojený šteker. No všetkých bohov som spomínal čo ti poviem.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Vidíš ...netreba sa báť. :2f93:
A berte si z neho príklad aj ostatní. Nie len sem hneď vypisovať a vyplakávať ach joj .....toto mi nejde čo s tým môže byť. Vždy sa zväčša pokazí taká vec a súčiastka ktorá sa mechanicky hýbe a opotrebováva a je tam možnosť zašpinenia alebo vydratia a pod. lol
oldoss
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.09.2008 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oldoss »

Gratulujem k uspesnej oprave a usetreni dost Eur! :2f93:
Bodaj by vsetky tie prispevky na tomto fore vyzerali podobne a nie typu: "nestartuje co s tym". Este raz bravo! :28b7:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ten pocit vitazstva je milionkrat hodnotnejsi (nie cennejsi ale hodnotnejsi) ako tie usetrene peniaze.

Obrovska pochva teda pochvala od stajnoveho kolegu, to ako mna !! Velmi dobre ten pocit poznam, zazivam ho tak trikrat-styrikrat rocne i ked nie so shifterom :) ked sa nad tym zamyslim tak tymto sposobom som usetril asi tak 50.000 korun za tri roky vlastnictva dvoch vehyklov.

Najviac ma pobavilo tusim ked mi v Chrysleri chceli predat 600eurovu dvojhmotu na moj vehykel a tam kurnik ziadna dvojhmota nie je. Ine zaujimave zazitky nemam, auta sluzia.

PS : nezabudni na vymenu oleja v tej prevodovke aby ti naozaj fyzicky neodisla !!
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

VLADY napísal:Vidíš ...netreba sa báť. :2f93:
A berte si z neho príklad aj ostatní. Nie len sem hneď vypisovať a vyplakávať ach joj .....toto mi nejde čo s tým môže byť. lol
Alebo nie... sú všeliakí majstri. (nedalo sa zavrieť okno tak tam nejaká šikulka dala dosku, aby okno nepadalo) Takéto prekvapenie som našiel na jednej peťke bawarii :4090:
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Nemám Jeep,ale ten môj SUV pochádza spoza oceánu, a chodím do zmieňovaného servisu,preto Ti kolega vyjadrujem veľkú vďaku za drahocennú radu :300f:
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

No poviem Vám teda pocit, že som si sám opravil afto je super. A teda znásobuje to to, že ja laik v neznámych vodách....nikto neporadí...že toto daj takto, toto tak. Priznám sa, že kým sme to s bráchom poskladali, aj tri krát sme sa museli "vracať" než sme došli na to ako to tam bolo. A čuduj sa svete ani jeden šróbik nám neostal navyše :d :D :d :D :d :D. Dávnejšie som tam menil aj podsvietenie klimatizácie a tých tlačítok okolo. A zase v JEEPE pýtali majetok - lebo sa dalo kúpiť len celé ovládanie a pritom som za cca 10,-€ kúpil žiarovky a preletoval som ich. (aspon tá slaboprúdarská škola na volačo bola). Ale nenadávam na servis, oni to proste vymenia celé a hotovo, neserú sa s preletovávaním žiaroviek.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

hold opravař, to se pozna... :d :D

:28b7:

mas zajtra volno?pod sa odviezt do nemecka, odchadzame dnes v noci..:DD
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

Mirec teraz som prišiel z BA a idem do duchien. Mám nejaký spánkový deficit. Inokedy určite. Šak kuk mi tam nejaký ten MEDVED vieš ako som ti hovoril to staré S-ko. Klasického starého mamuta do r.98 nech si splním sen. Najlepšie čierny a 500 - benzín alebo 300TD.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

tie su tam drahe ako kokain...bez srandy...kludne aj 8 tis eur..ved Ti pofotim ceny, odpadnes...a stav - tesne pred revoluciou... :d :D
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

kua akurát to kukám na mobile de. si to tí nemci držia. asi kúpim od šidla tú 600tovku. ale pozeral som to na fórume a tie šesťlitre tušim moc nechválili. on ho tu má na bazáre za 6000,-€ a je to r.97

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní