Citroen C4 1,6 VTi Image - súchani pri 2. prevodovom stupni

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

okuliare1112
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 08.04.2009 13:31
Zdieľať na Facebook

Citroen C4 1,6 VTi Image - súchani pri 2. prevodovom stupni

Príspevok od používateľa okuliare1112 »

Pozdravujem Vás.
V máji 2009 som si kúpil C 4 1.6 VTi Image.Po najazdení cca 6000 km som začul pri rozbiehaní na druhý rýchl.stupeň nepravidelné šúchanie.Začína to pri 1800 otáčkach až to preruší
hluk motora.Pri prvej prehliadke som to v servise oznámil avšak nič nezistili.Pri ďalšej prehliadke o rok to už robil aj tretí prevodový stupeň a pri vyšších otáčkach pri preraďovaní zo štvorky na trojku a tiež z trojky na dvojku šlo ťažko preradiť.Na základe tohoto zistenia vymenili celú spojku.Problémy so šúchaním sa však nevyriešili.Vo februári som navštívil servis znovu a bolo mi povedané že sa už stretli stým to problémom
u viacerých vozidlách, ale len u VTi - kách,dokonca u novej C 4
ktorá mala najazdených 300 km. Ja mám predĺženú záruku o rok Prosím C 4 - rov s VTi motorom o ich skúsenosti,hlavne starší model.
Ďakujem
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja sice nemam citrojen céštyri, ale prudko ti radim dozadovat sa zaruky. Nech vymenia aj prevodovku to je jedno, kupil si si lacnu srandu ktora proste bude mat taketo problemy pretoze cenova optimalizacia dopadla na kazdeho.

Ale nie je tvojim udelom a osudom znasat dosledky takejto optimalizacie. Ze niekto vyraba nekvalitne spojky alebo prevodovky pretoze je tlaceny na cenu teba nezaujima, mas nejake spotrebitelske prava ked si si kupil novu... [sice haraburdu ale novu]...

Tie lacne nove auta su proste haraburdy.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

zacvakaj si dobreho pravnika a vrat im ten car z dovodu staleho reklamovania a neodstranenie zavady a nech ti vratia pengy a poobzeraj sa po niecom lepsom
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

predpokladám, že od každej prehliadky a návštevy servisu máš doklad aj s popísaním závady a návrhom riešenia, poprípade riešením.
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných