Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

denial
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.06.2011 18:20
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa denial »

milanovanocnamora napísal: 09.01.2023 15:57 Ale nikdy nie na tie, ktoré sú podané skôr alebo súbežne s iným totožným zákonom.[/i]
po pravde nie som v obraze, ci bol tento zakon subezny alebo totozny ... ale teda to dalej iba znizilo moznost, ze tento paskvil nadobudne ucinnost.



skusal som teraz cez portal minv sk kliknut akoze idem predat moje auto
(ziadost o zmenu drzby a vlastnictva vozidla)
a v stvrtom kroku ma informuje, ze zaplatim poplatok (na zaklade kilowattov a podobne), lebo auto predavam.

PRITOM TENTO FIZO-KAZIMIR-POPLATOK SOM UZ RAZ PLATIL, KED SOM AUTO PRIHLASOVAL NA SEBA.

a v piatom kroku ma informuje, ze mam pridat potvrdenie o PZP.

takze suhlas kupujuceho uz netreba - teda mozem vozidlo odhlasit na hocikoho bez jeho suhlasu ?

a na kieho anciasa im je potvrdenie o PZP, ked v televizii blabotali, ze vraj ich systemy su priamo prepojene s SKP a nic dalsie netreba ?

ci to PZP uz ma byt akoze od toho noveho majitela - kupcu ?

pardon, fizel obcanovi nic neda, lebo su prepojeni (alebo da, potvrdenie za 2 eura).
ale obcan fizlovi MUSI DAT, lebo fizel a co povie fizel, to je svate.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa oco13 »

A už máme aj petíciu
Obrázok :3dcline:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cehotic
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.03.2020 09:41
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa cehotic »

Po prepise možem skonštatovať 2 problémy s novým systémom:

1. Poplatok za prihlasenie (po novom čo bude podľa emisii) platí ten kto vykonáva úkon, čiže to je problém číslo 1.
Príklad: Kupujete auto cez vikend a predavajúcemu okrem penazi za auto, musíte nechať aj peniaze na prihlasenie. Potom veľa šťastia s tým, aby ste dostali tie peniaze späť ak nahodou auto na Vás neodhlási a peniaze si nechá, tak Vás okradne nie len o peniaze za auto ale ešte aj za poplatok na prihlásenie.

Riešenie by bolo jednoduchšie a bezpečnešjie, aby poplatky zaplatil kupujúci kurierovi ako dobierku, keď mu dovezie nový TP s odhláškou. :2f93:

2. Zrušila sa možnosť vrátiť auto. Tj ak ste kupili auto a zrazu zistíte, že má nejaké skryté vady a chcete ho vrátiť predavajúcemu, tak máte problém. To čo sa doteraz dalo vybaviť za pár eurový poplatok sa po novom už nedá. Čiže opäť by ste museli auto prihlasiť na neho a zaplatiť registračný poplatok (už druhý krát)...

Riešenie by bolo vrátiť túto možnosť späť...
denial
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.06.2011 18:20
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa denial »

k tomu ti dam iba odkaz na zdroj autora tychto genialnych vylepseni

https://www.facebook.com/MarianViskupic ... 86/?type=3

a zopar citatov pana poslanca:

SPOLOČNE PRE MOTORISTOV SPOLOČNE ZA DOBRÚ VEC

Najjednoduchšie riešenia sú zvyčajne najrozumnejšie a najefektívnejšie

Šetríme financie štátu a občanom

Znížime aj byrokraciu. Novela obsahuje zrušenie dvojkrokového odhlásenia a prihlásenia vozidla na nového majiteľa.

AJ TAKTO CHCEME V ŤAŽKÝCH ČASOCH UKÁZAŤ, ŽE AKO KOALÍCIA VIEME SPOLUPRACOVAŤ V PROSPECH OBČANOV SLOVENSKA

mozes pana poslanca kontaktovat a podakovat sa mu
ja som mu pisal pred par tyzdnami email
BEZ ODPOVEDE
vili111
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 08.01.2007 03:14
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa vili111 »

cehotic napísal: 13.01.2023 19:16 Po prepise možem skonštatovať 2 problémy s novým systémom:

1. Poplatok za prihlasenie (po novom čo bude podľa emisii) platí ten kto vykonáva úkon, čiže to je problém číslo 1.
Príklad: Kupujete auto cez vikend a predavajúcemu okrem penazi za auto, musíte nechať aj peniaze na prihlasenie. Potom veľa šťastia s tým, aby ste dostali tie peniaze späť ak nahodou auto na Vás neodhlási a peniaze si nechá, tak Vás okradne nie len o peniaze za auto ale ešte aj za poplatok na prihlásenie.

Riešenie by bolo jednoduchšie a bezpečnešjie, aby poplatky zaplatil kupujúci kurierovi ako dobierku, keď mu dovezie nový TP s odhláškou. :2f93:

2. Zrušila sa možnosť vrátiť auto. Tj ak ste kupili auto a zrazu zistíte, že má nejaké skryté vady a chcete ho vrátiť predavajúcemu, tak máte problém. To čo sa doteraz dalo vybaviť za pár eurový poplatok sa po novom už nedá. Čiže opäť by ste museli auto prihlasiť na neho a zaplatiť registračný poplatok (už druhý krát)...

Riešenie by bolo vrátiť túto možnosť späť...
Zdravim.
Ja tam vidim tych problemov viac. V bode 1 je problem aj v opacnom garde ked predas auto a dotycny pan auto neprepise na seba a naroby niejaku paseku pravdepodobne zodpovednost nesie predavajuci kedze je registrovene stale na predavajuceho.
Bod 2 z tebou suhlasim.
Ja teda nemam nejake skusenosti z prepismi na SVK ale ten co vymyslel tento paskvil asi nema vsetko pohromade. Zato mam skusenosti zo statov a tam je to v podstate podobne az na to ze pri predaji(prepise) predavajuci podpise title(nieco ako velky tech) a original tlacivo pre DMV a akupujuci si to ide potom prepisat.V podstate aj to zdanenie je podobne len je rozdiel ked sa prepisuje auto od dealera alebo od osoby. Pri osobe sa plati asi 3x vacsia dan. Ak mam raz podpisany title a papier pre DMV tak je to auto moje.Dam $$ z ruky a hotovo.Title tam tiez pride domov postou a kvazi maly tech. je tam to tlacivo ktore sa podava pra prepise na DMV(a to je stale v aute, nie title).
Tento SVK model je nanic a to nehovoriac o tom ze nad 15k sa musi platit na ucet.
Mozme ocakavat v dohladnej dobe zvyseny vyskyt podvodov, kedze je situacia aka je a ludia budu skusat ako kde koho ototo. CELE ZLE ALE ZE CELE
Som zvedavy ako sa toto vivinie. Momentalne si neviem predstavit kupovat auto od ineho ako rodinného prislusnika alebo velmi blizkej osoby.
Ako som pisal skor ak ma niekto radu ako toto riesit poprosim napiste. Dakujem.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa oco13 »

Obyčajným ľuďom stačí auto do 80Kw.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa oco13 »

Nechce sa mi hľadať ale taký Touran sa robil aj 77Kw
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa oco13 »

Z toho mi vychádza, že ak si pôvodný majitel chce ečv nechať tak sa vlastne tým cena auta zvýši.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
db69
Príspevky: 830
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa db69 »

čo hovoríte na nový dizajn a font písma na nových EČV?
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa vsevetko »

Podpisom tejto petície vyjadríte nesúhlas s poslednou zmenou výšky registračného poplatku, pri prepise auta platnej od Apríla 2023.

https://www.mojapeticia.sk/campaign/zru ... 98909c823c
denial
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.06.2011 18:20
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa denial »

podpisalo sa tam 76 000 ludi

v referende bolo vyse 1 miliona a politici (okrem fica) ho vykladaju tak, ze ludia si NEZELAJU predcasne volby a su so situaciou spokojni.


>>úrady budú môcť kupovať riaditeľom a zamestnancom drahšie autá, limity pre riaditeľov stúpnu z 20-tisíc na 30-tisíc eur a pre zamestnancov z 12-tisíc na 22-tisíc.
>>Vláda to zdôvodňuje nárastom cien a ekologizáciou.
https://e.dennikn.sk/minuta/3208364/

zaujimave, viskupic prilepi pozmenovaci navrh, ktory zdrazi prepisy vsetkych starsich aut (okrem ocovho 80 kw) a zdovodnuje to europskou uniou a ekologizaciou a nasledne zrazu urady mozu kupovat "ekologicke" auta rovno o 50 % drahsie.

kde na to chcu statne urady vziat peniaze, ked statny rozpocet je vkuse v deficite?

nezaregistroval som, ze by mi moj sef volaco hovoril, ze mi o polovicu dviha plat kvoli inflacii, poplatkom, ekologii, atd ...

za cudzie peniaze sa dobre kupuju nove ekologicke auta, ci mi nieco unika
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa vsevetko »

Tlačová správa pre média / 23.01.2023
Zaslané mailom
Dokedy budú politici okrádať chudobných motoristov a robiť z motoristov trhací kalendár?
Predstavitelia ÚNIE Autodopravcov Slovenska - UNAS a Asociácie Žltý Anjel Asistance24 si s údivom pozreli dňa 20.01.2023 reláciu , ktorá bola vysielaná v priamom prenose na TA3, kde téma bola neúmerné zvýšenie poplatkov pre motoristov pri prepise vozidiel. Tieto poplatky majú platiť od 04/2023.
Tento unikátny nápad priniesli z politickej strany SAS , kde to predkladal poslanec NR SR p. Viskupič. Úlohou týchto nezmyselných poplatkov je fakt, aby si Slováci kupovali predovšetkým elektromobily a nové vozidlá.
Nikto ale nehovorí, odkiaľ majú na to zobrať ľudia financie, keď tie vozidlá sú neúmerné drahé. Za rok 2021 sa priviezlo na SR 61.tis jazdeniek, kde 10.tis bolo staršie ako 10 rokov.
Hráme sa na ekológiu, ale predsa tu máme certifikované STK, ktoré zhodnotia či vozidlo má nadmerné CO2 alebo nie.
Hanebný návrh SAS, ktorý bol predložený do parlamentu bol aj schválený . SAS sa nepoučila od druhých krajín, kde sú ďaleko staršie vozidla ako na Slovensku .
UNAS a Asociácia Žltý Anjel Asistance24 to považuje za totálnu diskrimináciu motoristov.
Zdvihnutie poplatkov je ďalší populistický ťah analfabetov z NR SR , kde len okrádajú motoristov o financie. Máme za to, aby Slovák zarábal v čistom 3.000 EUR a potom si dovolí kúpiť aj nové vozidlo. Bohužiaľ situácia je dlhodobo taká, že Slovák prežíva a nemôže si dovoliť kúpiť nové auto.
Elektromobil znečisťuje viac prírodu ako spaľovacie motory. Keď sa bavíme o EURO normách , tak sa pýtame či AdBlue , teda močovina nie je škodlivá prírode, pretože ňou tlačia EURO normy dole.
Kto sa pozerá na naše staré dieselové lokomotívy, ktoré znečisťujú ovzdušie?
Áno vozidiel je veľa a preto všetci poukazujú na to, že najviac znečisťujú ovzdušie , čo nie je pravda.
Populizmus pretrváva a pevne veríme, že to naši analfabeti v NR SR rýchlo zmenia a upracú tie nezmyselné poplatky.
Predsedníctvo UNAS a AZAA24
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa oco13 »

Nikto ale nehovorí, odkiaľ majú na to zobrať ľudia financie, keď tie vozidlá sú neúmerné drahé.
Ako to že nehovorí??? Ja hovorím - kto nemá na bzučiaka alebo nové ekologické vozidlo, nech chodí MHD, pešo, prípadne nech radšej nikam nejde lebo je looser.
Správny poplatok do 80KW ostáva rovnaký
MPR ostáva rovnaká
Takže??? máme podporovať pretekárov lumpov a honičov??? :4012:
To zdraženie sa týka takýchto súdruhov
https://www.aktuality.sk/clanok/fNbFcUv ... -nekonala/
fakt im chcete šetriť peniaze????
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
denial
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.06.2011 18:20
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa denial »

https://auto.pravda.sk/poradna/clanok/6 ... udte-sami/

dalsia zbytocna komplikacia
staci vratit poplatok za prepis na 33 eur ako to bolo pred ficom na kazde auto a je vybavene
lenze to sa uz nemoze a nikdy nestane, pretoze statny rozpocet s danymi milionmi eur uz vzdy pocita

ale toto ma z toho clanku velmi zaujalo:

>>>Aktuálne sú poplatky v rozmedzí 33 až 3900 eur, čo predstavuje 118-násobný rozdiel.
>>>Pritom z pohľadu emisií CO2 a spotreby paliva sú rozdiely medzi vozidlami len 4-násobné

aha, tento chlapik nasiel idealne ekologicke vozidlo pre oco13
ziadny vykon, elektromobil. auto takmer nejde, presne pre teba oco, ci?
https://www.youtube.com/watch?v=PKOiIZA2fQ8&t=147s
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa patko1 »

dnes tusim maju mrokari vo vlade rozhodovat co ako bude s poplatkami tak dufam ze ste vsetci zvedavi https://www.teraz.sk/slovensko/poslanci ... lanok.html

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných