Autobazar - dovoz auta bez TP

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vigdorrr
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 19.07.2022 17:04
Zdieľať na Facebook

Autobazar - dovoz auta bez TP

Príspevok od používateľa vigdorrr »

Zdravim,

mam nulove skusenosti s kupou auta cez bazar a tiez s dovozom. Chcem kupit auto cez bazar, ktory dovaza auta zo zahranicia.
To ktore som vybral je pravdepodobne z IT. Nevedia mi ho ale zatial predat, pretoze im chyba TP. Tvrdia, ze je na ceste a ze zvycajne to trva 10-20 dni. Auta vraj skupuju po operativnom leasingu a kamionom vozia na SK.
Vraj z bezpecnostnych dovodov vozia najprv auta a ked potvrdia prevzatie, nasledne poslu TP. Bazar ponuka sluzbu ze vybavia komplet KO, STK, EK atd...

Znie to ako normalny postup?
lubod
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 01.04.2009 13:42
Zdieľať na Facebook

Re: Autobazar - dovoz auta bez TP

Príspevok od používateľa lubod »

Aj si mu odpovedal..."Ani nie". Každé normálne auto má TP. A tie peripetie môžu znamenať len problémy v budúcnosti. Od falošných dokladov až po vrátenie auta do IT , lebo kradnuté. Stojí to za to?
denovk
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 22.11.2009 21:38
Zdieľať na Facebook

Re: Autobazar - dovoz auta bez TP

Príspevok od používateľa denovk »

Ano, je to normalne že z niektorých drazobnych spoločností chodia papiere až po doručení auta. môže to trvať aj mesiac.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Autobazar - dovoz auta bez TP

Príspevok od používateľa oco13 »

Zase taká myšlienka - auto ktoré išlo do dražby asi malo prvotriednu starostlivosť. Majitel do neho nasypal tolko peňazí až skončilo na dražbe.
Nemusí to tak byť, ale vedomie, že by to tak mohlo byť, by ma nútilo takéto bazare obchádzať velkým oblúkom. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Autobazar - dovoz auta bez TP

Príspevok od používateľa wilz »

Zase nemusí to byť žiadna katastrofa.
V západných európskych krajinách väčší podiel užívateľov vozidiel ako u nás funguje podľa schémy, že má auto na lízing, po jeho skončení (povedzme 3 roky) si zase prenajme nové auto. A to pôvodné auto lízingovka predá formou dražby, takže skončí v Rumunsku, Poľsku, Bulharsku, Slovensku, Maďarsku, Česku.
Je asi možné že to auto počas lízingu nebolo moc hýčkané, ale zase priznajme si že jednak to auto počas prvých rokov prevádzky niekedy vôbec nič okrem výmeny olejov a filtrov nepotrebuje a ani v prípade majiteľa ktorý si ho kúpil pre seba na dlhú dobu, pravdepodobne počas prvých troch rokov okrem jazdenia a výmeny náplní sa mu tiež nijako zvlášť nevenuje.
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Autobazar - dovoz auta bez TP

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Autá z operakov idú bežne na aukcie,kde kupci prihadzuju a kúpi najvyššia ponuka. Aj u nás sú.

A potom nasledujú rozprávky o majiteľovi dôchodcovi...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Autobazar - dovoz auta bez TP

Príspevok od používateľa seven549 »

no ak to auto je dobre a prihlasia to tak by som do toho siel.pokial je to auto do 5000euro.a netreba cakat cukrik.

cela zapadna europa vie ze slovensko a cesko su top krajiny danovych a bankovych rajov ktore to vedia aj v celej unii zakryt a legalizovat.preto take opatrenia vznikaju uz v kazdej krajine europy ak vedia ciel buduceho prihlasenia.teraz sa dobre prihlasovali auta na ukrajine.a z ukrajiny na sk :4012:
vigdorrr
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 19.07.2022 17:04
Zdieľať na Facebook

Re: Autobazar - dovoz auta bez TP

Príspevok od používateľa vigdorrr »

dakujem za nazory. Jedna sa o 4,5 rocnu Toyotu. Bol som s tym aj v autorizovanom servise a povedali ze to vyzera OK, len je problem vypatrat servisnu historiu aj podla VIN. Nenaslo ziadne zaznamy, az teraz pred cca mesiacom ked bolo odhlasene v IT.
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Autobazar - dovoz auta bez TP

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Veľké leasingove firmy majú vlastné servisy, majú záruku od výrobcu, veľké zľavy, cca 25-30% oproti retailu.
Z toho dôvodu je ťažké dopátrať sa k servisnej histórii, keďže tá nie je v databáze oficiálnych servisov...,o to ľahšie stočiť kilometre pred KO.... :40bd:
Keď niekto verí, že môže kúpiť super auto, dobrou cenou a s dokonalou servisnou históriou, nech sníva ďalej...
Nehovoriac o tom, že 30.000 km intervaly sa poctivo dodržiavajú,aj občas pretahuju a nie je ničím výnimočným, keď pred koncom operaku sa posledná servisná prehliadka jednoducho neurobí...

Je to možno smiešne,ale pri vozovych parkoch v tisicoch kusoch, sú možnosti ušetriť na servise v miliónoch..
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Autobazar - dovoz auta bez TP

Príspevok od používateľa seven549 »

vigdorrr napísal: 19.07.2022 23:56 len je problem vypatrat servisnu historiu aj podla VIN.
tu nezistis nikdy z dovozu pokial nevies kto bol majitel a kam chodil.da sa k tomu dostat ist po stopach v taliansku a cmuchat.

ja kupujem len auta ako nove kupovane na sk alebo ch.obe krajiny su male ako dlan a obe poznam ako svoj domov.to neznamena ze na sk alebo v ch,kupis napr neburane alebo nestocene auto.

ale ak chces mat istotu auto nech preveri technik.motor ako idu emisie.je to velmi dolezite ukaze to stav motora.

no a potom karoseriu lakovanie atd.ak je to ok a len streknuty napr naraznik blatnik a pod tymi dielmi co boli robene je vsetko ok,tak ja by som to bral.uz aj take 3 rocne auta su po malej nehode napr na parkovisku.

a dobry lakyrnik vie odhalit lakovacku lacnou farbou do 10 sekund.maju svoje finty ako to zistit namiesanou vlastnou chemiou ktora reaguje na farby,lebo nie kazdy bude robit uz striekane auto kde sa lupe lak.

ja osobne za svoj zivot som videl auta z toho polska,francuzka holandska belgicka spanielska portugalska talianska povacsine len maskovane buracky a stocenice.je to loteria.preto by som si dal take auta z tych krajin vzdy preverit poriadne nech povie svoj nazor mechanik emisna lakyrnik a podla toho by som sa rozhodol.
Qcko
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 05.12.2009 12:51
Zdieľať na Facebook

Re: Autobazar - dovoz auta bez TP

Príspevok od používateľa Qcko »

Je to normálne - autá z operatívneho leasingu majú veľké TP uložené v leasingovej spoločnosti a užívateľ sa k nemu ani nedostane. Takže môže trvať dlhšiu dobu, kým leasingová spoločnosť uzavrie všetky náležitosti a následne auto odhlási, nevidel by som v tom nejaký problém.
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Autobazar - dovoz auta bez TP

Príspevok od používateľa herin »

Auto z dražby ako píše oco muselo mať"prvotriednu" starostlivosť..
Videl som u nás /neviem či to ešte funguje/ autá na dražbe čo sa robila v Chorvátskom Grobe..
Také otlčené šunky že až...samozrejme vyvolávacia cena bola niekedy zaujímavá...
A autá z operatívnych leasingov končia zväčša u dílerov..obité šunky s kadečím pokazeným na dražbe..
Auto po operáku ide do maximálne nasvietenej miestnosti a kontroluje sa každý jeden diel karosérie, každá jedna ďubka v laku, ked to nie je o.k. tak sa klientovi čo si to prenajímal fakturuje poškodenie toho a toho dielu napr. lakovanie atď...
A pre zadávateľa, pozri sa ked to auto bude tu na Sk a postavia ti ho na papiere a na značky a následne im zaplatíš tak nie je o čom zober ho..Ak budú vymýšlať kadečo tak radšej v dnešnej podvodníckej dobe ruky preč..sú to tvoje prachy...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Autobazar - dovoz auta bez TP

Príspevok od používateľa seven549 »

cenamcic napísal: 20.07.2022 06:15
seven549 napísal: 20.07.2022 01:35 tu nezistis nikdy z dovozu pokial nevies kto bol majitel a kam chodil.
Toyota má elektronickú servisnú knižku takže nie je žiaden problém ak máš VIN zistiť servisnú históriu na webe.

A aj ak vieš kto bol majiteľ a kam chodil môžu ťa v servise poslať do preč...
este sa nestalo aby ma poslali do prec.ja za to zaplatim.zadarmo sa nebude technik vrtat v minulosti nejakeho auta.

ja o svojich autach viem nielen ze kedy bol meneny olej a filtre.to su obycajne info.ja si zistujem podrobnosti.kedy a co bolo lakovane,menene celne sklo,opravovana klimatizacia,menene servocerpadlo nejake rele svetlo spatne zrkadlo loziska na kolesach brzdy zarucne opravy ake boli atd.a take veci ma v pc kazdy autorizak.datum km a co sa robilo na aute mimo datumy planovanych servisnych intervalov.

samozrejme auto co nebolo robene v autorizaku ani nepozeram.a uz nie auto za 5000 euro.to je jasne ze tam sa nedopatram k nicomu.take auta sa kupuju len do mesta a na sidlisko.

kto jazdi dlhe cesty a potrebuje dobru jazdenku na tahanie kilometrov {uz aj bohati majitelia firiem par rokov kupuju len jazdene 3 rocne mercedesy audiny.za nove da malokto 100 000 euro.} tak si zistuje vsetko aby vedel co ho caka alebo to auto nekupi.


inac tie drazby predavaju sa tam aj auta za 80000 euro ktore su gitovane vraky.preto si treba precitat podmienky drazby co robit ak nieco co bolo predavane cez drazbu predajcom ako skvost je zrazu srot.
jurigad
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Re: Autobazar - dovoz auta bez TP

Príspevok od používateľa jurigad »

Chceš čakať , alebo nechceš . Žiadny iný problém tam nevidím. Samozrejme v prípade , ak nechcú zálohu , alebo dokonca celú sumu teraz. To je už potom na zváženie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní