Dvojstĺpový zdvihák

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

GiorgioG
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 06.09.2009 17:50
Zdieľať na Facebook

Dvojstĺpový zdvihák

Príspevok od používateľa GiorgioG »

Ahojte.
Keďže mám blízko k autám, rozmýšľam o kúpe dvojstĺpového zdviháka (nového). Aby som si mohol sám porobiť nejakú údržbu, ale aj väčšie opravy, keďže som sa už 100x presvedčil, že niektoré veci by som sám alebo s pomocou niekoho spravil omnoho lepšie ako naše úžasné servisy. Zaiste by som pomohol aj viacerým známym.
Keďže so zdvihákmi nemám veľké skúsenosti a ide mi aj o bezpečnosť, prosím o radu tých, ktorí s tým majú nejaké skúsenosti:
*Ako má stáť auto pri zdvíhaní - aby stĺpy boli presne v strede medzi zdvíhacími bodmi na aute (počul som o symetrických aj asymetrických ramenách)? Zároveň musí byť zhruba rovnaká vzdialenosť medzi stĺpom a autom?
*Ako je to celkovo s bezpečnosťou takýchto zariadení? Nemôžem si pomôcť, ale stále mám obavu, aby auto nejak nespadlo :-\
Vopred ďakujem za vecné komentáre.
MurphY
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 12.09.2007 20:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MurphY »

urcite si nezapustaj ten zdvihak sam..najlepsie do toho zainvestovat a obratit sa na firmu ktora ma nato opravnenie a certifikaty..

inak existuju aj mobilne zdvihaky
http://www.top-automotive.sk/Produkty/P ... -SB-1153-P

staci len hladat na googli..
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

kedze chces novy zdvihak tak vsetko okolo neho sa dozvies z dokumentacii
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nový na hento tvoje prdkanie??? Nejaký použitý by som ešte pochopil...
ivka123
Príspevky: 399
Dátum registrácie: 15.05.2009 23:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivka123 »

super,dalsi saso co bude fusovat doma na cierno.uz mas aj golu?
zoleeka70
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 05.02.2008 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zoleeka70 »

kto chce kam pomožme mu tam...Bratu...ak už nevieš do toho uja GOOGLa napísať pod.ž.ubané 2 slovíčka,tak nech sa Ti darí aspoň v oblasti aut
http://www.prematools.eu/12-dvojstlpove-zdvihaky

potom daj vedieť keď budeš zháňať také veci ako nejaký kompresor,náradie a tak...
jurji
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 30.04.2009 17:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurji »

zdravim
máme doma síce starší zdvihák na závitových tyčiach ale podla mna je výhoda ak vypadne prúd dá sa auto manuálne spustit čo pri hydraulickom nieje asi možné,nevýhody sú mosadzné matice ktoré sa možu vydrat..ten náš má asi 20 rokov zatial sú v pohode a nema istiace západky ako hydraulický preto si pod auto vždy dávame montážny vozík pre istotu
náš má asymetrické ramená a či to je výhoda alebo nie neviem posúdit no auto je najlepšie dávat presne medzi stlpy(medzera z prava a z lava) a podla odporúčania známeho čo má tiež zdvihák ale hydraulický ho umiestnujem tak aby boli stlpy asi uprostred predných dverí
a tiež by som odporúčal použitý náš stál približne 700€ nieje to málo ale o moc lepšie sa hoc čo opravuje
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

cenovy rozdiel medzi starym a novym zdvihakom je casto minimalna tak by som tiez riesil nejaky novy lebo ak sa nevyzna moze mu niekto zadelit staru vydojenu somarinu a s tym bude mat viac starosti ako s autom ktore bude na nom dvihat
GiorgioG
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 06.09.2009 17:50
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa GiorgioG »

cicmanec napísal:Nový na hento tvoje prdkanie??? Nejaký použitý by som ešte pochopil...
patko1 Ti to vysvetlil, mám rovnaký názor.
GiorgioG
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 06.09.2009 17:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa GiorgioG »

ivka123 napísal:super,dalsi saso co bude fusovat doma na cierno.uz mas aj golu?
O jakej černote to rozprávaš?
GiorgioG
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 06.09.2009 17:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa GiorgioG »

MurphY napísal:

...inak existuju aj mobilne zdvihaky...
Murphy, aj o tých uvažujem, niekedy sú výhodnejšie.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

No, už len ty si tu chýbal so svojimi stovkami hodnotných príspevkov a rád...
GiorgioG
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 06.09.2009 17:50
Zdieľať na Facebook

Re: zdvihak

Príspevok od používateľa GiorgioG »

pavolsuliga napísal::d :D ivka123 daj si aspon normalny nick alebo si homoš??? :40bd: radis tu chalanovi kvoli zvihaku a nosis tanga??dost vas tu je jebkov co nic nevedia a chcu poradit.takze aspon k veci a netrepte tu pič.oviny.toto forum uz straca zmysel nieje to ako volakedy.
Konečne komentár za 100 bodov! Predbehol si ma. Ďakujem.
:2f93:
Zakomplexovaných ľudí ako ivka123 ignorujem, je ich plné fórum. Nuž ale keď iné nedokážu... :3906:
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ja by som siel do dvojstlpoveho tie mobilne su na prd alebo take co ide rameno popod auto.neda sa napr u zadnohrabu dat dole prevodovka.u beznych auticok sa to da.ja tiez take cosi nahanam a ceny su ozaj velke.radsej novy.hydraulika.su lacnejsie. mozno niekto nasiel lacnejsi http://www.lincos.eu/sk#product_details-570
GiorgioG
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 06.09.2009 17:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa GiorgioG »

No ja mám tiež zadohrab, takže potrebujem mať prístup k prevodovke.
Pozeral som ináč aj nožnicové zdviháky, tie tiež nie sú úlpne odveci, no ale cena niekde úplne inde ako u dvojstĺpa.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných