Akú čerpaciu stanicu uprednostnujete?

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

iba opravu? Urcite tam bolo potom este veselo
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Vinic, a ostatnych 100 aut ktore na pumpe natankuju za hodinu ? Ta velka pumpa co je na zaciatku Nitry zvladne tusim na osmych stojanoch aj 200 aut za hodinu.

Kde su tie ostatne auta ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
kiklop263
Príspevky: 671
Dátum registrácie: 26.04.2008 19:45
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kiklop263 »

zo Slovnaftu vídavam vychádzať cisterny všetkých spoločností
a keď si pozriem čo vezú podľa UN kódu tak majú 1202=nafta a 1203=benzin.

[img]http://www.happyend.sk/userfiles/catalo ... s-a776.jpg[/img]

[img]http://www.happyend.sk/userfiles/catalo ... s-a777.jpg[/img]

načo by tam tie cisterny chodili ?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Vinic, este jedna vec ma napadla :

"pánko do diesla natankoval naftu a auto ešte tam kľaklo. "



AJ KEBY SI DO AKEHOKOLVEK DIESLA NATANKOVAL ROVNO KYSELINU SIROVU DO NADRZE, v palivovych trubkach, filtri, cerpadle mas este priblizne liter povodnej nafty na ktoru auto prejde veselo aj 10 az 15 kilometrov.

Ta novo natankovana ZLA NAFTA alebo kyselina NEMA NAJMENSIU SANCU "PRESKOCIT" TO CO JE V TRUBKACH A FILTRI, a dostat sa do vstrekovacov a do motora, ze nie ? Ako by to asi dokazala ???

Ako je teda mozne ze po natankovani cohokolvek auto skape este priamo pri stojane a ani nedokaze odist ? Ako je mozne ze skapalo jedno a desiatky, stovky BA PRIAMO TISICE [!!!!!!!] inych aut ktore tankovali z tej istej podzemnej nadrze nemalo ziadne problemy ?


Rozmyslaj bratmmmm. Este predtym ako pojdes volit.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

tak fakt neviem detaily, ale poviem tak, mňa tam zavolali, je pravda, že iba jeden pánko sa sťažoval. Ten ma privítal z natankovanou fľašou boh vie čoho, (ale bol som rád že v nádrži to nemám ja) a to tankovanie potvrdila aj pumpárka. Zavolali sme prevádzkara - a ten vôbec neprotestoval a s pánkom sa na mieste dohodol. Fakt neviem iné k tomu...je to len moja skúsenosť...ja nikoho neodcudzujem...neriešim...nič som nevymyslel...neprilepšil.....ako to bolo tak hovorím. Hlavne kľud...čo som voľakoho zastrelil?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nie, ja nic nehovorim, len mi bolo cudne ze desiatky az stovky inych aut nemali problem a tento panko mal. Ze to pumpar vyriesil atd nemozem spochybnit lebo som tam nebol a ani som nevidel ci vytiahol alebo nevytiahol z gati 3.000eur a dal panovi do ruky ze paci sa chodte si opravit motor.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

mp3turbo, necirkuluje nahodou palivo v palivovom systeme, tj. cez pretlakovy ventil do prepadu? Pytam sa len z hladiska praxe, lebo to neviem, ale logicky(teoreticky) ked sa nad tym zamyslim, tak ako je ceradlo chladene ked nie cirkulaciou paliva (podobne ako vodne cerpadla)? Aj ked palivo ako chladiace medium....toto mi zrovna nevonia....
anders2
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 01.04.2009 17:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anders2 »

Znami pracoval na pumpe a jeden chalan co tam ludom tankoval sa pomilil a do nafty natankoval plnu benzinu ...
Auto normalne odislo z pumpy a zostalo stat az po zhruba 3-4 km ....
Pumpi su proti tomuto poistene takze oprava auta sa normalne zaplatila z ich poistky , zamestnanca potom tusim v kratkej dobe prepustili, ale to je uz vedlajsie ....
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Ja si vždy tankujem radšej sám, prvý raz a naposledy som to nechal na obsluhu, hovorím mu - za 50 LITROV benzínu. A on mi načapuje za 50eur...
Ogi11
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 07.04.2011 21:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ogi11 »

Ak ma pamäť neklame, tak včera som prvýkrat za moje 5 ročné pôsobenie za volantom videl obsluhu, ktorá sa mi ponúkla že mi natankuje. Asi žijem v nejakej diere podľa tohto :d :D
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Treba ísť na Shell...
Ogi11
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 07.04.2011 21:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ogi11 »

No tam mi to aj ponúkali včera. Ale nevyužil som to. Došiel som tam len "pod lampu" aby som videl auto, ktoré som obhliadal na kúpu. Ale bol to hnoj.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Dobrý hnoj nie je zlý. Jar a jarné práce na poli sa blížia...
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

hnoj sa dava do zahrady na jesen,pri orani...taky detail
skajfon
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07.02.2012 20:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skajfon »

No pokial viem tak napr. Shell ma preto kvalitnejsie paliva, lebo oni tam pridavaju aditiva. Ale ja ked si tankujem na Tesco pridavam si vlastne aditiva a takto ma to vyjde furt lacnejsie ako by som tankoval na Shell. A radujem sa ze kedze som tam dal aditiva tak je vsetko OK :D

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných