Dacia Logan MCV 1.5dCi - Vaše skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

uz som to niekde spominal,,ze dacia logan 1.5 bola vyhodnotena za najvacsieho makaca za malo penazi,,,je to skarede auto, za malo penazi, takze ho neukradnu a robi spolahlivo,,,,a hlavne vela odveze,,,
enzo172
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 04.08.2009 21:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa enzo172 »

mp3turbo...... no ten tranzit verim ze ma tolko km ...... ale to tvoje neviem neviem..... a este aky je to rok vyroby????
neviem si predstavit ze niekto ma na osobnom auto tolko km.... jazdim na jednom VW transporter.... r.v. 2006 okolo 330t km
hasis
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 11.07.2008 15:37
Zdieľať na Facebook

hasis

Príspevok od používateľa hasis »

cafte ja mam logana sept. 2006 diesel 63t km a ide v pohode co sa tyka problemov tak zadne falce na blatnikoch su doslova otrieskane od kamenov no aj napriek tomu ze som vyryhal asi 66 evri za predne zasterky tak to prd pomohlo pretoze tie zadne falce su stale spinave ked j zle pocasie a trebarz jazdim po blate
dalsi problem je v riadeni a gulovych capoch prednej napravy-zaruka na opotrebenie je 30 000 km !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ked mi servisak povedal cenu vymeny ( cca1000 evri mat. a robota ) ma skoro vystrelo mateniekoho co to spravi lacnejsie?? ale ne z bangladežu !!!! :4012:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ta moja hrca je rok 2001... tvoj transporter ked bude rovnako stary ako je moje dnes tak bude mat 1.400.000km takze vlastne prudko zaostavam :)
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

hasis hocijaky neznackovy servis ti to musi urobit ovela lacnejsie. Nie je to ziadna superspecialna robota, na ktoru by potrebovali know how iba od renaultu.
Alebo si stiahni servisnu prirucku a mozes si to urobit sam....


http://www.dacia-logan.wbs.cz/technicka_prirucka.html

pozor, stiahni si vsetky linky, lebo sa mi zda, ze ta kompletna prirucka neobsahuje vsetky casti, ktore su v linkoch nizsie
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

ako to je stymi plastovymi ochranami, nedostava sa pod ne zbytocne voda/vlhkost a kedze nema odvetranie, tak nenarusaju castice v nej lak viac, ako keby tam ten plast nebol?
skajfon
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07.02.2012 20:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skajfon »

Zdravim.

Mam napokon len 1 otazku.

Daju sa sklopit vonkajsie spatne zrkadla? Skusal som to, je to cele akokeby na pruzinkach ale ked to skusam sklopit tak to uz ide dost tazko tak neviem ci to vobec je mozne. V prirucke som o tom nic nenasiel.


vdaka
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

Jasné, že sa dajú. Len treba ťahať a potom zostanú zacvaknuté v sklopenej polohe. Naspäť idú rovnako (žiadne odisťovanie nejakej západky), len si daj pozor, lebo po odistení skočia tak ráznejšie naspäť - aby sa vtedy niečo nepos....lo.
skajfon
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07.02.2012 20:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skajfon »

Ok, idem sa pytat dalej :-)
Vsimol som si, ze ku prednym sedadlam idu zospodu od podlahy kable. Jedine co to asi moze byt, bude snimac ktory reaguje ak sa na sedadle sedi, teda aby mohol hlasit ak nie su zapnute pasy.
No ale ja aj ked idem bez pasov tak to nehlasi nic. Teda je mozne ze je to odpojene / pokazene alebo ten kablik sluzi na nieco ine ?

dik
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

vyhrievanie, bočný airbag...
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

dacia nema hlasenie nezapnutych pasov, koli tomu aj euroncap strhlo body daciam.
Senzor tam moze byt koli airbagu. Bocne airbagy mas, tie su tiez v sedackach?
skajfon
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07.02.2012 20:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skajfon »

Je to Dacia Logan VAN, 2009, vyhrievanie sedadiel to nema a ani bocne airbagy, iba 2 v predu...
Takze co to moze byt? :D
mirostar
Príspevky: 1650
Dátum registrácie: 20.01.2009 12:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirostar »

Veď Ti napísali,že príprava na airbag / iba káble / prípadne vyhrievanie, lebo v niektorých krajinách si to vyžadujú. U nás sa vyhrievanie do Dácii nemontuje aspoň neviem.
Rifter 1,2 v benzíne,110 koníkové.

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní