Časté problémi MB C220 CDI

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Paulie19
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 21.09.2008 19:12
Zdieľať na Facebook

Časté problémi MB C220 CDI

Príspevok od používateľa Paulie19 »

Zdravím. Zvazujem kupu W203 s motorizaciou 220 CDI pred faceliftom (2000 - 2004). Na co by som sa mal pri kupe zamerat? Ake su caste problemi a zavady tychto auticok? Viem ze boli trosku nachylne na hrdzu a predna naprava moc nevydrzala. Skuste mi poradit nieco viac. Dakujem.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

obe napravy a hrdza...

nepises ci automat, alebo manual, ale to je jedno, zalezi aj tak na predoslom majitelovi, cize tie najvacsie problemy uz vies..motor vseobecne velmi dobry, a este som zabudol, mam pocit ze vydareny system BSC sa daval aj do niektorych modelov MC rady C..cize ak tam je, predpoklad ze ho bude treba menit je vysoky..alebo hladat taky, ktory tento system nema..

ale to uz by som klamal, lebo isty si tym nie som...viem ze do E classe sli na 100%...
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

spravne...asi to bude ako pises...

Sensotronic brake control

ospravedlnujem sa za zavadzanie.. :-\

:d :D
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

no až po roku 2004 to bolo lepšie :-(
Paulie19
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 21.09.2008 19:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Paulie19 »

Niekde som sa docital ze do roku 2003 boli nejake problemi s elektronikou ale nic konkretnejsie som nenasiel. Tiez ze bol problem s unikom oleja z prevodoviek a ze 5 st. automat tiez nebol bohvie ako spolahlivy. A este ze bol aj casto problem s unikom nafty zo vstrekovacieho cerpadla pri CDI motoroch. Vedel by niekto povedat nieco konkretnejsie a rozviest to?
x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x77x »

scorpi4 napísal:a hrdza...
Tak na toto existuje "keramika" a mas na par rokov pokoj .
mliptak123
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 20.12.2008 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mliptak123 »

ahojte
zopar skusenosti MB C200 CDI model T 2003, manual- ten isty motor cca 255 tis km:
- do 190 tis bez akychkolvek problemov, len standard udrzba naplne, filtre,brzdy, zhavice..
- po 190 tis - zadne tlmice, zopar silentblokov, dokurovanie motora - vadny cely modul, problemy s teplotou motora , termostat (2x v priebehu 20 tis km ), precistenie celej chladiacej sustavy - odporucam !
- cca 220 tis gulak( iba jedna strana, ten druhy bez znamky poskodenia alebo unavy - menil som len 1), 1x vymena vstreku
- 250 tis plavanie a buchot zadnej napravy- vymena gum na stabilizatore, problemy s padanim nafty - cviro popisal presne, gumicky, repas tesneni na pumpe, prvy-krat som dobijal original bateriu
-255 predna naprava - buchot - caka ma postupne vymena silentblokov - zatial iba na 1 ramene, spojka vyfuku (cely vyfuk este stale original), spojka - asi bude ako dalsia na rade, pri vacsom zatazeni alebo po niekolko 100 km jazdy je pri rozbehu citit (chlapi mi hovoria, ze uz mam asi troska schizu, ale co uz, snazim sa aby to auto bolo v dobrom stave)
-hrdzu som zatial neevidoval (az na zopar komponentov na podvozku, kde je to normalne)
suma sumarum, spokojnost .
Paulie19
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 21.09.2008 19:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Paulie19 »

x77x napísal:Tak na toto existuje "keramika" a mas na par rokov pokoj .
Skus to troska rozviest, lebo priznam sa neviem o com je rec...
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

ak sa dobre pamätám, tak LuboMT považuje MB automat za to najlepšie z automatov :-)
x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x77x »

Paulie19 napísal:Skus to troska rozviest...
Je to nieco taketo

http://www.youtube.com/watch?v=Da10NISZm_s

KEd to aplikujes na auto , tak mas na niaky cas od hrdze pokoj . Zalezi od vybraneho produktu od 2 do 5 rokov .
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných