Citroen Xsara Picasso - vysoké otáčky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sagar1
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 02.02.2012 18:19
Zdieľať na Facebook

Citroen Xsara Picasso - vysoké otáčky

Príspevok od používateľa sagar1 »

neviete niekto poradiť?pri vysokých mrazoch ako sú teraz,po trochu dlhšej jazde mi drží otáčky na plno pri radení aj voľhobehu.keď potom jazdím pomaly po meste,alebo pochvíli státia na voľnobeh sa to upraví.jedná sa 1.8 benzínový motor 2002 r.v.
vďaka
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

zaseknuta ci resp. zamrznuta skrtiaca klapka?? :41c2:
si myslim aspon ja.. :3035:
sagar1
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 02.02.2012 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sagar1 »

znie to rozumne,ale že by to robilo len pri vyšších mrazoch?tento problém vzniká len pri veľkých mrazoch.
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

peto166 ma asi pravdu, presne rovnaky problem sa riesil pred par dnami na pezot fore na tomto motore
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Riešil som včera zamrznuté Picasso v Bratislave,problém bol ráno,syn auto odstavil,ja som sa tam dostal o 14 hod a už bolo v podstate po probléme.Nízko nastavená nemrznúca zmes dokonale odstavila chladenie aj kúrenie.Medzitým sa oteplilo na cca -4°C a po štarte už všetko išlo štandardne.
Takže nerobiť unáhlané kroky.Niekedy to chce iba trocha tepla.
autoferko
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 08.03.2009 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autoferko »

Môže to robiť aj krokovy motorček volnobehu teraz som to menil na Astre ale ako už bolo povedane možno pomôže aj garaž.
AKARKI
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 12.10.2009 12:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa AKARKI »

Presne to isté auto mám aj uz my to raz robilo,potom sa vsetko vrátilo do normálu.Vcera som odstavil auto zas som mal velké otácky,tak onedlho sadám a uvidi sa.....


no auto my nastartovalo na prvú supu,trochu vybehli otácky potomsa to ustálilo.rozbehol som sa s nim a vtom my padol akoze plynovy pedál,auto islo len na volnobeh.odstavil som ho neskor otácky boli zase normálne,plynovy pedál reagoval.cestou my zase vybehli otácky do maxima,pri podradovani otácky boli vysoké.teraz sa to znova ustálilo,takze uvidim
sagar1
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 02.02.2012 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sagar1 »

na plno znamená maxim.otáčky.auto je garážované,ako som písal pri štarte,samozrejme otáčky trochu vyskočia,potom prejdú do normálu a po chvíli cca 15 20 min keď už idem mimo mesto tak pri vyradení resp. preradovaní rýchlosti idú na max.a robí to len pri vyšších mrazoch.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

moze to byt tou klapkou..zadrha sa...dostava predsa len trosku studensi vzduch...
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných