Citroen C4 - doliať olej

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Ja by som na výmenu (a všetkého ostatného) na Tvojom mieste sa na Citroen servis vys... a šiel niekam, kde môžeš byť priamo pri vozidle a dá sa tam uplatniť aj záručný servis (napr. OilPartner, mám s nimi maximálne dobré skúsenosti).
okuliare1112
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 08.04.2009 13:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa okuliare1112 »

Choď do servisu/najlepšie tam kde si ho kúpil/ a buď ti ho vymenia alebo za pár Eur dolejú. podľa dohody.
Do týchto motorov dávajú motorový olej Total INEO 5W 30.
Menia ho pri záručnej prehliadke a aj s ol. filtrom, výmena stojí
cca 180 Eur. A ak by ti dolievali aj iné náplne /do ostrekovača,brzdovú kvapalinu.../Lebo oni to urobia aj keď sú náplne v norme.
Treba sa dohodnúť s preberacím technikom.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Výmena LEN oleja a filtra stojí 180euro? Kristepane !
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

tajne dufam, ze tato "nevelka" suma je aj so samotnym olejom - celou naplnou.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

No to dúfam aj ja, lebo inak by si zaslúžili po hlave... Zaujímavé, ja som mal výmenu všetkých filtrov + oleja (samozrejme s materiálom) za 129eur. A mohol som byť pri aute a priamo sledovať, či to tam naozaj vymenia, alebo len napíšu a pritom zostane všetko po starom. Nie, nebolo to v Citroene...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

to je zlodejina aj keď je to s materiálom. Opäť sa raz potvrdilo, že čo človek ušetrí na záruke pri kúpe new auta, to dá za bežnú údržbu v autorizovanom servise.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

strasne zdieranie .. ved 5 litrovka TOTAL ineo pre PSA stoji 35-48 eur podla eshopu (5w-30) + filter predpokladam nestoiji viac ako 10 eur + vymena tiez nemoze stat viac ako 5-10 eur v beznom servise

cize na tom zarabaju minimalne 100-125 eur ;-( hroza des

ja by som ten olej vymenil hned teraz a potom menil kazdych 15 tisic (long life interval by som neriskoval)
julius28
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 25.08.2010 13:14
Zdieľať na Facebook

UZ som po

Príspevok od používateľa julius28 »

Takže už som po výmene. Olej som kupoval Total Quartz INEO ECS 5W-30 low saps za cca 8€ liter do mojej 1.4 ide 3.5l. Menil som olej po 14300km od kúpy nového auta. Po výmene ide motor určite tichšie má aspoň sa mi zdá nižšiu spotrebu a lahšie ide do otáčok. Výmena aj s filtrom ma vyšla na 50€ + vlastný olej 32€ teda cca 80€ komplet v autorizovanom servise a bol som aj pri výmene.
drautostar
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: 16.10.2008 14:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: UZ som po

Príspevok od používateľa drautostar »

julius28 napísal:...Výmena aj s filtrom ma vyšla na 50€ + vlastný olej 32€ teda cca 80€ komplet v autorizovanom servise ...
:203: :42f8: nech mi ešte niekto skúsi zaplakať - za robotu, že nemá love....toto si vytlačím na nástenku ako dôkaz
Obrázok
Dr. Autostar v.r.
Autá na diely

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných