SkĂşsenosti s online PZP

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dandy2101
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 05.06.2010 17:08
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

SkĂşsenosti s online PZP

Príspevok od používateľa dandy2101 »

Podľa kalkulačiek poisťovní na internete a telefonickej komunikácie s poisťovňami by som niečo ušetril v porovnaní s poistením "u okienka". Má niekto skúsenosti s takýmto poistením? Nie je to len lákanie na nižšiu platbu PZP a realita je odlišná?
Ako to prebieha v praxi? Predpokladám, že po odoslaní vyplnenej on-line žiadosti mi to pošlú v tlačenej forme späť na podpis aj s nejakou formou príkazu na úhradu a čo ďalej? Biela karta, zelená karta ... No a v neposlednom rade ako sa stavajú k takýmto poistkám pri plnení poistnej udalosti?
Privítam akúkoľvek osobnú skúsenosť s ktorou koľvek poisťovňou. Ďakujem
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

stavaju sa ku nim uplne rovnako..podmienky si zadas sam..cize mas moznost vybrat si z viacerych poistovni..biela karta Ti pride obratom na mail, tu si vytlacis...a zelena karta a biela karta pridu aj nasledne potom asi do tyzdna..zalezi na poistovni, ktoru si vyberies..

napriklad skus kalkulacku na insuria.sk, tam Ti to tiez vyhodnoti..

je to uplne rovnaka poista, ako zalozena pri okienku-..akurat nemusis nikam chodit... :2f93:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Poisťujem iba tak, poistka ako každá iná. Aj riešenie PU...
PatrolGR
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 01.10.2008 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatrolGR »

Vsetko rovnake ako pri beznom uzatvoreni, akurat na vracanie preplatku sa caka nehorazne dlho! Mne uz 3 mesiace poistovna nevratila 90% sumy z rocneho PZP a vravia, ze to je v pohode este, nech si pockam, pretoze to islo cez maklera.

Nakazenci... ale to je vseobecne k poistovniam :4012:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ty máš zmluvu s nimi a nie s maklérom tak nech sa mrvia! Treba im poslať milý list, v ktorom spomenieš paragraf o neoprávnenom obohacovaní sa...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

No ja som mal na predošlom aute PZP uzavreté normálne osobne v Komunálnej a preplatok pri predaji auta a odhlásení PZP im trvalo vrátiť skoro pol roka....ale jednalo sa o pár euro za cca 1 mesiac.....Al je zas pravda že som tú výpoveď podával na nejakej pobočke mimo hlavného sídla....
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

je to standartna poistka ako keby si prisiel do poistovne ku okienku...
avsak takto na nete to ide cez "sprostredkovatela" no si vies porovnat vsetky poistovne (ceny, sluzby, atd.) a vybrat tu najlepsiu a najvyhodnejsiu aka ti vyhovuje..
a aj ceny su podla mna vyhodnejsie nez keby ides na pobocku..

ale inak peniaze platis poistovni, havarijne udalosti tiez riesis priamo s poistovnou, v podstate vsetko dalej riesis len s poistovnou..!

PatrolGR - neviem si predstavit co by mal "makler" spolocne s tvojim preplatkom...(samozrejme zavisi to asi aj od konkretnej zmluvy)
ja byt tebou, idem spravit trocha bordelu do tej tvojej poistovne...!
potom co?? ..aj pripadnu poistnu udalost riesis cez maklera??? a na prachy z havarky budes cakat kolko?? pol roka, ..rok?? kym sa rozhybe poistovna, obhliadac, potom tvoj makler a nakonec banka??? :4090:


ja som si poistku zakladal tu: www.netfinancie.sk
ale podobnych stranok je vela, treba najst tu najlepsiu.. :2f93:
diag
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diag »

ja som cez online poistenie nikdy nenatrafil na dobru cenu...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

obcas netreba hladiet len na cenu ... Tiez poistujem len online. Zatial ziadny problem
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

diag napísal:ja som cez online poistenie nikdy nenatrafil na dobru cenu...
Presne tak, ešte nikdy sa mi nestalo, že by mi vyšla lepšia cena cez online poistenie. Bavíme sa o tej istej poisťovni a o rozdiele v sume prevyšujúcej 40,-€.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

edit: Až teraz som si všimol, že väčšina z vás píše o online poistení pri tej istej poisťovni. Ak je to tak, tak ďalej ani nemusíte čítať môj príspevok...
:d :D


Ja som prepoistil auto. Predtým u Kooperatívy.
Cena doteraz 150€ za auto s motorom 1,4, 44kW z roku 96. Bezškodový priebeh.

Genertel - tie isté premenné, výsledná suma 55€.

Pri odhlasovaní z Kooperatívy sa pani za prepážkou dušovala, že vie dať lepšiu cenu, len nech neodchádzam. Tak reku nech skúsi dať lepšiu cenu, ako bola. Pod 120€ sa nevedala dostať ani za nič.

Takže u mňa pozitívna skúsenosť. PZP je POVINNÉ, tak sa človek snaží dať čo najmenšie výpalné, ak už musí.
A tretinový! rozdiel v cene, je si myslím dostatočný argument v prospech online poisťovní.
Ja som spokojný.
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

150,-€ sa neplatí v uvedenej poisťovni ani za dvojliter.
marijko
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 26.09.2008 22:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marijko »

Ale platilo. To sme si my hlupáci pridriemaní mysleli, že poisťovňa nám sama od seba :d :D pošle šek na nižšiu sumu. Potom som to vyriešil tak, že som dal výpoveď zmluvy a novú poistku mi v tej istej poisťovni dali za lepšiu cenu ( o 45 evri nižšiu ako pôvodná pri 55 kW). Havarijnú som robil cez www.poistnakalkulacka.sk za super cenu, no ako to bude v prípade plnenia :-\
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

bbbr napísal:150,-€ sa neplatí v uvedenej poisťovni ani za dvojliter.
Škoda, že nemám odložený bloček z minulého roka - nemám dôvod klamať...
A to, že sme tam mali poistené 2x auto, 1xmotorku a 1x príves ani nevravím...
PatrolGR
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 01.10.2008 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatrolGR »

cicmanec napísal:Ty máš zmluvu s nimi a nie s maklérom tak nech sa mrvia! Treba im poslať milý list, v ktorom spomenieš paragraf o neoprávnenom obohacovaní sa...
pozriem sa na ten paragraf a asi im tam fakt nieco zaslem. nie je to take podstatne, viem, ze tie peniaze dostanem, ale stve ma, ze ak im nezaplatis do x dni (zvacsa 30), zrusia ti poistku a ani nic nezaslu o tom. vlastna skusenost.
peto166 napísal:PatrolGR - neviem si predstavit co by mal "makler" spolocne s tvojim preplatkom...(samozrejme zavisi to asi aj od konkretnej zmluvy)
ja byt tebou, idem spravit trocha bordelu do tej tvojej poistovne...!
potom co?? ..aj pripadnu poistnu udalost riesis cez maklera??? a na prachy z havarky budes cakat kolko?? pol roka, ..rok?? kym sa rozhybe poistovna, obhliadac, potom tvoj makler a nakonec banka??? :4090:
dovod "makler" som dostal ako na pobocke, tak aj u sprostredkovatela, ze je to uplne (pre nich) bezny postup.

dam na radu cicmanca, nieco tam napisem hned cez tyzden, uz aj tak ma stvu poistovne

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní