Volvo XC90 - vysoká teplota oleja autom. prevodovky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC90 - vysoká teplota oleja autom. prevodovky

Príspevok od používateľa lorak777 »

lukoluky ja viem,ze pises sarkazmy a je to sranda, ale tu si vacsina citatelov naozaj bude mysliet, ze to mas z guglu a budes zat zatvu....tych 2000 za komplet. repas mechatronika, hydromnic, olej a ostatne nie je zla cena...to len na okraj pre zadavatela, ktory este asi nevidel rozobratu AP....
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC90 - vysoká teplota oleja autom. prevodovky

Príspevok od používateľa srtdemon »

Ved len vymena oleja stoji 300 eur. Demontaz/montaz prevodovky tiez zhruba 300. Samotny menic je tiez na urovni cca 300 eur. A potom ti zostane za repas cca 1100 eur za repas. To uz az tak vela nie je.
akimoto
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 25.05.2007 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC90 - vysoká teplota oleja autom. prevodovky

Príspevok od používateľa akimoto »

Ďakujem za bohatú diskusiu a názory Vás všetkých. Olej nie je čierny ale tmavší odpustil som 4l a doplnil novým a prevodovka fachčí stále v pohode ako som opísal. Po meste a okolí, na chalupu a podobne jazdím do 100ovky a päťka drží do cca 2100ot/min. Pri zrýchlení vypadne asi pri 110km a viac do 2 500ot/min. Keď dám tempomat pri 110-120km. rýchlosti, tak drží 5-ku v pohode a až po pri vyradení tempomatu preradí na 4-ku. Dám repas. Cena je okolo 2 000.-€ a auto mi vyhovuje po všetkých stránkach a mám ho rád. Pekný deň všetkým.
akimoto
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 25.05.2007 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC90 - vysoká teplota oleja autom. prevodovky

Príspevok od používateľa akimoto »

Tak jazdím v pohode vysoká teplota sa neobjavuje. Aisin vypísal"vadná prevodovka-vid manuál" už ako som informoval, vymazané a fachčí ako predtým, radí hladko, "R" radí bez trhania. Na "tip-tronicu môžem isť aj 140 a 5-ka drží bez problémov Tie ceny čo boli pred 2 a viac rokmi narástli. Volal som do RK a na dotaz čo by stál repas celej prevodovky komplet 3 000.-€. Auto mám 6-ty rok a malo pri kúpe 176890km dovoz z Talianska. Takže tak, uvidím na jar. Pekný deň všetkým.
akimoto
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 25.05.2007 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: Volvo XC90 - vysoká teplota oleja autom. prevodovky

Príspevok od používateľa akimoto »

Tak sa hlásim po cca roku. Prevodovka kompletný repas u perfektného človeka, ktorý 20 rokov robí AP v Blave-Ružinov. Cena komplet s montážou demontážou, výmenov meniča, lamiel, solenoidy/strašie ale funkčné/ so zabezpečením záruky v prípade potreby na diely a montáž, ktoré robil a menil cena 2 100.-€ a auto jazdí, ako má. Takže ako ste spomínali v príspevkoch, repasi som sa nevyhol ale stalo to za to. Autu dal nový život a mne spokojnosť.

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní