Lancia Thesis - vysoká spotreba

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lancia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

A pokial ide o chybové hlášky vozidiel po r.v. 2000 tak ide na 90% chyby prenosu dát. Stačí ak auto prejde po žel. priecestí a len trochu volný konektor je dôvod na chybovú hlášku, lebo pri prenose dát vypadne nejaká tá 0 alebo 1. Niektoré RJ to so zámerom "tvorcu" uložia ako chybu aby bolo treba ísť n adiagnostiku. Niekedy stačí odpojiť aku a vybiť zbytkovú energiu z el. okruhu, alebo počkať pár hodín a aku zasa zapojiť. Niekedy sa po čase vymažú samé a niekedy pomôže zmazať len na diagnostike. Ja osobne si z kontroliek ťažkú hlavu nerobím. Ak celý deň jazdím v bahne a vode, svieti mi celá palubka. V mojom prípade si mažem chyby horúcou wapkou :-)
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Acon, ak si z BA, stretnime sa a predvediem Ti to. Každý stojan kradne. Áno, je úradne ciachovaný... Božeeeeee!! Mám tu napísať, že aj ten ciachovač je len človek, aby sme si rozumeli? Nehovoriac o tom, že keby bol aj neviem ako neúplatný, vždy je tam tolerancia - a nastavenie je vždy čírou náhodou v neprospech zákazníka.
Myslíte si všetci, že je o nájmy púmp taká bitka (pri tom všetkom riziku) lebo zarobia na tyčinkách Bounty?
Občas idem natankovať pre rodičov naftu bez biozložky, lebo jazdia veľmi málo a v ich okolí nie je pumpa s inou než bionaftou.
Beriem do dvoch ciachovaných 25 litrových bandasiek. Beriem 50 litrov podľa stojana. Zatiaľ NIKDY mi do bandasiek nepribudlo viac ako 48 litrov, priemer je 47.

Mal som tu toho popísaného viac, ale nie sú to veci na zverejňovanie, takže som to zmazal.
Ak chceš, pošli SS, mám ešte jeden argument, ktorý Ťa snáď presvedčí. Dokonca dva.
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

...pri 100 l tankovania 5% chyba tj 5l = cca7 €
keby mi bankomat vydal o 7 € menej by ma to riadne nasralo...aj pumpara :d :D
este treba brat aj roztaznost paliva leto-zima ( ved pre nieco tie bitky a uplatky pri dlhodobych prenajmoch musia byt)
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Acon, ale o to sa mal postarať výrobca, aby BC neblbol keď prejdeš cez priecestie... Tiež som mal Talianov (aj kadečo iné) a tiež som s nimi bol spokojný, ba až nadšený.
Jedného pekného dňa som si potom kúpil 8 ročné BMW v rumunskom bazári v Nemecku asi tak s pol miliónom km a čakal, kedy začnú poruchy. A nič.... Po troch mesiacoch som už začal byť nervózny, po pol roku som zisťoval u známych, či som niečo neprehliadol, po roku som si povedal, že asi som konečne kúpil normálnu značku.
To auto som mal 9 rokov. Predal som ho mladému šarkanovi, ktorý s ním 2x mierne havaroval, ten ho predal chlapíkovi, ktorý s ním potom ešte tri roky taxíkoval.
Kde je teraz, neviem
:3035:

Ako to poeticky nazval ktosi na fóre, keď bola reč o frantíkoch, ktorým sa v lete samé pustia stierače na zamknutom aute, "francúzske autá si žijú svojim vlastným životom".
Jednému kamošovi sa napríklad na citróne počas jazdy občas vypnú na sekundu - dve svetlá. Servis nevie, prečo.

Myslím, že som celkom nenáročný užívateľ, autá mám ročník 2000 a 1990, ale záhadné chybové hlášky by som im netrpel :3020: Podľa mňa by to proste nemalo byť normálne. Tie autá predsa neboli zadarmo, tak nech aj normálne fungujú.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

autolaik, práveže pri osobáku sa na to každý vyprdne, ale pri kamióne to fakt nepoteší... :3020:
Zažil som aj rekord, že ma pumpa olúpala tesne cez 10 %, a to bolo 35 litrov.
Šetril som ich jazdou tri dni a schlamstla to pumpa :d :D

Aaaale nič to, rečo bola o spotrebe... Chcel som tým len povedať, že údaje BC môžte naozaj brať vážne. Podľa opakovaných testov BC, mali odchýlku hlboko pod pol litra, najčastejšie okolo 0,2 litra, čo je teda super výsledok.

Len pre zaujímavosť, najpresnejšie boli vo VW, čo ma dosť prekvapilo, lebo tá firma odžubáva kde môže.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jergusko, ja by som sa s tebou aj nezavazne stretol, dame kofolu, pozrieme cajchovane bandasky a nase 2000cove vehykle...

co ty na to ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

BMW je nepochybne skvelé a spolahlivé auto. No pre mňa je to nuda. Človek o to zakopáva na každom kroku. Osobne dávam prednosť zriedkavejším značkám. Nejaké kontrolky neriešim. Hlavne sa to tu prezentuje ako samozrejmosť, ale samozrejmosť to samozrejme nie je.

K tej nafte. Môžete byť všetci spokojný, nikto Vás neo dr báva.To meranie je dosť ošemetná záležitosť, keďže nafta je sviňa a na teplotu reaguje dosť veľkou rozťažiteľnosťou. Na 1m3 pri teplote 0st pripadá cca 760kg nafty (aj to nie je presné, lebo rozdiely medzi vzorkami je skutočne až 10%). No pri teplote 20st tých 760kg potrebuje priestor až 1,3-1,35m3. V praxi to znamená, že ak ma stojan pri 0st oklame o 5% v praxi som získal, pretože kým sa nafta dostane k triske alebo vstrekovaču, zohreje sa o pár 10tok stupňov a vlastne som v zisku. Preto je tolerancia meradiel taký vysoká. Výdajné stojany sú presné s toleranciou 0,5% a sú ciachované s prepočtom na 20st. Takže nech je to akokoľvek, vzhľadom na rozťažiteľnosť nafty sme stále v zisku, pretože kým sa nafta dostane na koniec palivového systému, má väčší objem ako sme natankovali.

Lukratívnosť v prevádzkovaní čerpačiek spočíva v úplne normálnom biznise a nie v odr bá vaní zákazníkov. Stačí si spočítať koľko je marža na jednom litri (cca 6-8centov) a aké množstvo sa predá. Palivá sa denne predávajú na 10-100tisíce litrov. Len taký ťahač natankuje na šup 300-1500l aj to za predpokladu, že tam ešte 100l má. Slabá čerpačka za deň zarobí len na palive 1-2000€. Takže tú fóbiu z odrbávania, by som aj na vyššie uvedenú realitu, bral s zervou.
Len pre zaujímavosť, najpresnejšie boli vo VW, čo ma dosť prekvapilo, lebo tá firma odžubáva kde môže.
moje firemné DASauto ma na 5l/100km odr be o 0,3l. Ale vzhľadom na celoročný priemer podľa účtovníctva 4,6l im to prepáčim. A prepáčil by som aj tak, bo mi je to jedno.
Zasa mám súkromné auto, kde mi PC meria o 7%viac, tak potom pri tankovaní plačem o kúsok menej

Návrat na "Lancia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní