Volskwagen Passat B6 - zhasne za jazdy a nejde naštartovať

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

scepanik
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04.04.2011 19:48
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Volskwagen Passat B6 - zhasne za jazdy a nejde naštartovať

Príspevok od používateľa scepanik »

Potrebujem poradiť,

mám Volskwagen Passat B6 2.0 tdi 103 kw a auto mi z ničoho nic počas jazdy zdochlo, na palubovke naskočila chyba motora. Štartér točí ale nenaštartuje až vždy vybijem baterku. Je to na nervy za posledný polrok sa mi to stalo 3x aj ked v minulych pripadoch ked auto deň postalo zázračne naštartovalo. Teraz mi už auto stojí 3 dní a naštartovať nejde a mechanici len tipujú....mal niekto nejaku skusenost s takým niečim? Viem že v týchto autách je zle riešeniá palivová sústava...budú to vstreky? čerpadlo? poradte..
sktaxi
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 05.03.2009 16:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sktaxi »

čo povedala diagnostika?
VW Passat chrochtavých 66kW > 85kW
Opel Vectra 1,8 16V OPC line- ex
HACCP
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

aký je to typ motora?
DudoTN
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.02.2010 19:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DudoTN »

ja som mal ten problem 3golfom tdi ties si zhasol ked sa mu chcelo menil som rele,riadjednotku ajpoistkovu skrinku nic nepomohlo a nakoniec problem bol riadiacej jednotkoe centralneho zamykania ,muel som ju opravyt.odtedy mam pokoj, skus to tam.
tiom
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 24.01.2010 16:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tiom »

Mam podobnu skusenost s passatom 2.0 tdi BKP DSG. Islo a zrazu sa vyplo a uz nenastarovalo ani za boha. Pomohol easy start ked sa nastriekal do sania auto naskocilo a potom uz islo. Ale tomuto predchadzala este podobna prihoda ked sa tiez vyplo a v servise zistili ze tam nieje nafta I ked pocitac aj kontrolka ukazovali za je pol nadrze.No aj po odvzdusneni nenastarovalo tak sa vymenili 2 vstreky. No a pri tej poslednej zabave ked nastartovalo az s easy startom tak diagnostika(bosch) neukazala ziadnu chybu potom ukazalo prvy vstrek vadny a potom zase ze je v poriadku . Nakoniec sme dali test prevodovky a motora cez diagnostiku (raz som tu uz pisal ze pri preradovani sa chveje cele auto) a ten napisal ze je vsetko ok . Asi bude vadna riadiaca jednotka to mi tvrdili dvaja mechanici lenze to je len asi,
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hahahahaha este som sa tento tyzden nenasmial tak dobre ako na vadnej riadiacej jednotke. Vzdy ked sa auto trasie pri preradovani je zla riadiaca jednotka... to je predsa jasne. Tak nech ju vymenia, zaplat 1340eur plus diagnostika, kodovanie, sparovanie imobilizeru, elektronickeho stlpiku riadenia a nastavenie kilometrov.

scepanikovi : zahram sa na vestca a vyvestim ze diagnostika ukaze chybu 17925 a/alebo 18578.

A pozdravujem namakanych mechanikov ktorym svieti kontrolka na palubnej doske = autiak vie ze ma nejaku chybu a chce sa o tom bavit ale bohuzial nenasiel dostatocne inteligentneho partnera... servisak ktory nedokaze ist po zavade ked autiak svieti ze ERROR je totalne ho*v*no a nie autoopravar...

takemu primitivnemu blbcovi by som ja do ruky moje auto NIKDY NEDAL A UZ VOBEC NIE MOJE PENIAZE.


Prosim ta dočaptaj si k tomu tvojmu autu niekoho kto dokaze zapojit kabel do diagnostickej zasuvky nech ti aspon vycita chyby z riadiacej jednotky. A vobec, kde ti stoji auto, v ktorom okrese ? Birmingham, Medzilaborce alebo Praha ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
tiom
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 24.01.2010 16:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tiom »

tu chybu riadiacej jednotky som uviedol pre motor a nie pre prevodovku
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

a nemôže to byť ten stlpik riadenia ??? To je o tom, že nejde auto naštartovať ??????

Ja by som sa skúsil niekoho opýtať či to nie je tak, je opravná sada za pár korún, teda trošku viac ako pár, ale to je typický problém passakov :-(
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to by nesvietila "kontrolka motora" ale kontrolka imobilizeru.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

tak potom nič, už len naštartovať veštecké gule a ide sa :-)
Ragnarthor
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 14.07.2005 00:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ragnarthor »

Triska 1 az 4ks nic ine v tom neni priprav si penazenku :)
evi393
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 28.03.2010 14:46
Bydlisko: okr.Sala
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa evi393 »

kto vie kam napajaju tie koncovky na diagnostiku,mne sa zda ze podaktory to pychnu aj do zapalovaca :40bd:
sovo
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 10.03.2008 15:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sovo »

Tebe pomože jedine diagnostika s mechanikom ktorý vie čo robí ! Moj tip podla toho čo opisuješ je podávacie čerpadlo nafty v nádrži. Ale ak si to auto niekolko krát štartoval až do vybitia baterky tak si mohol zničit trysky v motore
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

mp3turbo napísal:to by nesvietila "kontrolka motora" ale kontrolka imobilizeru.
ani nie...

ak si pamatas, mal som rovnaky problem, a mne napriklad nesvietila ziadna kontrolka,a diagnostika ukazovala v pamati len sporadicku chybu cerpadla

pre scepanika..

ked zapnes kluc do spinacky, a hned nestartujes, das ho do polohy jedna, pocujes take jemne "buchanie"?

ak ano, je to stlpik riadenia..ak nie, bude to ako pise mp3..
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

evi393 napísal:kto vie kam napajaju tie koncovky na diagnostiku,mne sa zda ze podaktory to pychnu aj do zapalovaca :40bd:
:40bd: :40bd: :40bd: toto si zabil

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných