Citroen Saxo 1,1i - vysoká spotreba

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miky222
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 25.08.2007 10:13
Zdieľať na Facebook

Citroen Saxo 1,1i - vysoká spotreba

Príspevok od používateľa miky222 »

Neviete poradit nejakeho odbornika v okoli Trencina? Zerie to asi 8 litrov na dlhu trasu pri85 Km/h a mam zahadzane sviecky na cierno asi nieco zo vstrekovanim
bombalino
Príspevky: 1721
Dátum registrácie: 28.11.2010 20:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bombalino »

Alebo zo zapalovaním.Skoč do servisu tu nemá nikto kryštálovú guľu.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

typicky zlodej benzinu je lambda sonda a ta tvoja uz ma zivotnost minimalne 5x za sebou.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

v trencine?napis mi SS, a nieco urcite vymyslime...mam tam par znamych, dokonca jedneho, co sa francuzom venuje..

ako uz bolo spomenute, moze to byt aj lambda..ale aj kadeco ine..nedymi Ti na cierno?
martincichy
Príspevky: 5442
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

záleží od jazdného štýlu... ja som raz na octavii 1.8T šiel z Nitry s plnou nádržou a v KE mi pípla rezerva... inokedy mi plná nádrž v pohode stačila na otočenie BA a späť...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no iste, ale chlap pise ze mu to na DLHEJ trase zerie 8 litrov pri 85km/h... a to teda ani nahodou nie je normalne na nalozenom Voyageri s dvojtonovym privesom, nieto na Saxe...

pozri, to saxo je stare jak republika a rozhodne tam lambdu nikto nikdy nemenil. Je to primitivny stroj, pochybujem ze ma kontrolku "check engine" a nechce sa mi to hladat v inzeratoch, a keby aj rovno sfleku mal tak existuju dve zavady ktore riadiaca jednotka dokaze rozpoznat na lambdach a SEDEM ktore nema najmensiu sancu pretoze riadiacka nie je osciloskop.

Cize aj ked nic nesvieti, neznamena to ze lambda je OK. Zdaleka zdaleka neznamena. Henta co mas na aute ma uz tvrdych 15 rokov sluzby za sebou a rozhodne je po smrti, to mi mozes verit.

Jednoducha a kontrolna otazka znie, od coho mozu byt zahadzane sviecky. Moze to byt napriklad prelinanie oleja (piestne kruzky a podobne) ale moze to byt napriklad aj prilis bohate palivo. A preco by riadiacka davala prilis bohate palivo?

pretoze si mysli ze zmes je prilis chudobna (aj ked si to mysli nespravne). A NA ZAKLADE COHO SI AUTO VIE MYSLIET ZE ZMES BENZINU JE CHUDOBNA ALEBO BOHATA alebo proste akakolvek ? Existuje len jedna jedina vec ktora jej to dokaze povedat.

Co to je ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja z názorom na LS nesúhlasím. Ak niekto má názor že áno,prosím nech ma aspoň trocha presvedčí. Sú tri možnosti ...LS zlá, LS dobrá vykazuje chudobnú zmes,LS dobrá vykazuje bohatú zmes. A čo teraz s tým ??

Ako malý dôvod na premýšlanie uvediem vlatné auto Corsa C 1,2 Kedysi v 2006 bola kolíziou poškodená LS tak že je prakticky sploštená nárazom.Diagnostika ju od tej doby vykazuje,neriešim to,lebo nemám čas a vlastne ani úmysel sa jej viac venovať.Spotrebu mám od 5 do max 6,5 podla režimu.Čas od času ho pozriem komplex,či tam nie je iná hláška.Všetko ostatné stav absolutný

píšem na etapy ... Nastavenie času a množstva paliva určuje RJ na základe istej hierarchie.Takže do školských lavíc. Tvorba zmesi sa deje na základe výpočtu z veličín hlavných,zásadných, a veličín pomocných. Signál LS patrí k vedlajším,pomocným.
Ešte maličkosť,hodná návratu k úvahám,LS nemeria chudobnosť či bohatosť zmesi ale prítomnosť kyslíka vo výfukových plynoch.
miky222
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 25.08.2007 10:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miky222 »

To auto ma nove kruzky,zabrusene ventily,tesnenie pod hlavou,svieckove kable,sviecky,lambda sondu aj katalizator a preto si myslim ze nieco zo vstrekovanim,bolo to uz vo dvoch servisoch a nevedia co by to uz mohlo byt. Este mi hovorili ze moze byt zly dyfuzor v strekovani,takze asi tolko.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja uz len tak zo srandy prestavam pomahat v pripadoch kde hned od zaciatku majitelia nepovedia DROBNOSTI typu


"uz sa v tom polroka vrtaju vselijaki diletanti, vrtaju mi hlavu, zabrusuju" a podobne. Uvedomujes si ze tito ludia mali kompletne rozhodeny tvoj motor ? Mozno viackrat ?

Kolko veci si este zabudol povedat ? Takto sa pomahat proste neda... odkial my taketo veci mame vycucat ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
miky222
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 25.08.2007 10:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miky222 »

bombalino napísal:Alebo zo zapalovaním.Skoč do servisu tu nemá nikto kryštálovú guľu.
Dik za radu,to by ma fakt nenapadlo ist do servisu :28b7:
Naposledy upravil/-a miky222 v 26.12.2011 21:46, upravené celkom 1 krát.
miky222
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 25.08.2007 10:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miky222 »

Páni ja som sa pytal hlavne na odbornika na citroen v okoli Trencina (clovek ktory mi povie toto je zle,vymen to a auto bude chodit ako ma) a nie rady typu vymen toto hento alebo tamto hadam to pomoze.Taky mechanik som aj ja
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

.... tak ma napadá len že či to nemá moc velký tlak paliva .A teda zlý ventil ktorý ho riadi. lol
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných