Nesvieti pravé svetlo - xenón

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

karolll
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 26.03.2010 20:12
Zdieľať na Facebook

Nesvieti pravé svetlo - xenón

Príspevok od používateľa karolll »

Ahojte,
1) Ak prestal svietit xenon zo dna na den, odisiel starter resp. RJ alebo co?, alebo je mozne aj ze sa vypalila vybojka a treba ju jednoducho vymenit?
2) Vypalena vybojka sa da na prvy pohlad rozoznat od funkcnej? Lebo vybral som vybojku a nie je nejako zadymena alebo viditelne poskodena

Dakujem za rady. Ide mi o to, aby som nekupil vybojku za 35 euro a zistim ze chyba je niekde inde...dik vsetkym
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

a nevies prehodit tu dobru a skusit to na nej?stekre su rovnake...

xenon nie je stmavnuty, ked odide..nesvietila ti ta strana nahodou inak?do fialova?

skus naprv obycajnou skusackou, ci tam vobec ide stava..ak ano, skus vystup zo startera vybojky..vsetko sa to da zdiagnostikovat s troskou postupnosti a rozumu..

ked si to prejdes, tak prides na to, co tomu, je...drzim palec..hlavne to rob niekde v teple..

so skrehnutymi rukami sa elektrika blbo meria.. :d :D
karolll
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 26.03.2010 20:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karolll »

scorpi4 napísal:predosly prispevok sa necituje!!!
Dik za radu, no takto.: Obe strany svietili vyborne, na bielo a zo dna na den pravy prestal svietit. Ziadne fialove ani ine odtiene. Tak sa pytam ci je mozne aj toto, ze odijde vybojka iba tak a nie je to na nej vidiet ze odisla :)

No a kde mam teda vsade pobehat so skusackou???
A prave to, ze nemozem to prehodit a tym padom to vyskusat, lebo mi nejde vybrat lave svetlo :) drbal som sa asi hodinu s tym a proste ho nevyberiem von, neviem preco
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

pravdepodobne neodisiel xenon, skor nejake rele..ale to asi doma nezistis, lebo som Ti napisal, co mas odmerat. aby si odmeral, potrebujes trochu skusenosti, a ak ich nemas, radsej to daj pozriet nejakemu elektrikarovi..aby si si neodpalil nieco zbytocne..

asi to bude rozumnejsie..

xenon zo dna na den este nikomu neodisiel..aspon som o tom nepocul..vzdy sa to nejako prejavilo vopred..ci uz svirtivostou, alebo mihanim, zhasinanim a podobne..
karolll
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 26.03.2010 20:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karolll »

no tak to ti neviem povedat ci sa nastavuje. Preco? Je to podstatne???
karolll
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 26.03.2010 20:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karolll »

Favorit135 poslal som ti sukromnu spravu, odpis mi na nu prosim. Nepochopil som ta velmi
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

No asi, že keď sa pri štarte nehýbe, že to nebude žiarovkou, ale skôr elktrikou...
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

S tou skúšačkou mu to až tak neraďte...až to tam nepchá. Xenóny sú ovládané vysokým napätím...Tak až tu nemáme namiesto nesvietiaceho xenónu svietiaceho Karollla :)
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

ano, ja som si to potom uvedomil, a preto som napisal, ze nech to radsej zveri niekomu, kto vie, kam a co vopchat... :-\
mircox
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 18.07.2018 07:42
Zdieľať na Facebook

Nesvieti lavy xenon

Príspevok od používateľa mircox »

Zdravim, chcem sa opytat ci sa daco podarilo zistit s tym xenonom ? Tak isto som zistil ze mi odrazu nesvieti xenon lavy, predtym svietil pekne , ziadne sfarbenie. zisitl som to iba tak ze mi zacalo vypisovat chybu osvetlenia SPZ lava ziarovka. Tak som prekontroloval vsetky svetla a zistil ze nesvieti aj xenon lavy.
Chyba bola v tom ze bol uvolneny konektor. Dalej som nasiel pod kapotov vypalenu poistku 7.5A. Ok osvetlernie SPZ funguje , nehlasi ziadnu poruchu ale xenon lavy nesvieti.

Vdaka za kazdu radu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 45 neregistrovaných