Lancia Lybra JTD - má dvojhmotu?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lancia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ľudia toho pri zadávaní inzerátu naklikajú... Ale zasa mám pocit, že Lancia tu istý čas zastúpenie mala... Ale ak by toto mal byť jediný problém...
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

J.K napísal:nesedi mi tu,ze je kupovana v SR,lebo pokial viem,tu sa nepredavali.
zavolaj a spytaj, za to nic nedas, zbytocne tu budeme spekulovat ci je kupovana na SK alebo nie
J.K
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 24.11.2007 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa J.K »

Urcite zavolam a pojdem aj pozriet,hned ako pridem domov.Paci sa mi,ze nema 150 000 ako ostatne lancie.Este si musim pozhanat nejakeho mechanika,ktory sa vyzna do talianskych aut.
majonov
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 23.01.2011 16:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majonov »

ak je ten predajca seriozny tak ti v pohode dá vin číslo chod do lancie a nechaj si preveriť servisnú historiu. Tie km sú určite reálnejšie vzhľadom k veku auta.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

U nás sa určite nepredávala, ale čiste teoreticky si ju niekto novú mohol kúpiť vonku a tu prihlásiť. Poznal som tak jednu Kappu.
asimakopulos
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 07.02.2009 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa asimakopulos »

hluposť, na slovensko sa ani jedna nedoviezla nová do predajní. Všetko su to dovozy. Každá dieslova lybra má dvojhm.zotrvák!
Inak su to fajn autá, ale po určitých rokoch, vidím, že je to ročník 1999 nemôžeš čakať, že ťa nebudu čakať investície. 12 rokov je vela, určite bude treba kadečo porobiť.
J.K
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 24.11.2007 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa J.K »

Samozrejme,ze pocitam s nejakymi investiciami,ktore by ma cakali pri kazdom jazdenom aute.Je to moje stvrte auto,takze nekupujem prvykrat jazdene auto.Pokial to toho nebude treba vrazit naraz 2000 Eur tak to je este v pohode :2f93:
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Ano, vsetky jtd mali dvojhmotu. Pochybujem ze akekolvek 10rocne auto ju budem mat dobru ked je original. Nova stoji 300e - original valeo + 180e spojkova sada. Ak ma to niekto na dlhsiu dobu, takejto investicii sa tazko vyhne. Lybra ma specificku zadnu napravu, na jej ramena existuju repasne sady - staci pouzit google. Vecsim nedostatkom je rj ventilacie-klimatizacie-kurenia, nemecky sudruhovia v boschi ju nedoriesili, casto zije vlastnym zivotom, nezmyselne prepina a podobne. Inak auto stavane do pohodlia... Vrcholom je aj dvd audio-video system na aute, v 2000com roku to musela byt riadna novinka.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Roboss napísal:77kw ma pevne turbo a 81kw ma variabilne. Dvojhmotu majú obe. Určite radšej by som bral lybru ako octaviu. Súčiastky a servis nieje žiaden problém keď sa vieš trochu poobracať, len je otázne či na slovensku kúpiš normálnu lybru, skoro každy inzerat je čerstvo dovezeny vrak.

:2f93: :2f93: :2f93: :4012:
erika573
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 11.11.2007 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erika573 »

Zdravim tak trochu opravujem auta a ak mozem poradit, tak z ekonomickeho hladiska a zo skusenosti ktore mam z Lybrami tak neodporučam ,1,9 JTD nad 200 000 KM len same problemy a to kurenie ani nespomynam neviem ale robyl som zo štyrmi a všetki mali problem hlavne z motormi a elektronikou oklo nich a z tych štyroch ani na jednej nešiel climatronic na 100% asi jedine čo im nemožem vytknuť tak to je ten komfort ten maju taliani Ok
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

erika rovno napis, ze si tie lybry pozeral na vrakaci rozjebane vraky, vsetko okolo motora to co znamena? problem s JTD motorom? ked je dobra vaha vzduchu, tak nevidim problem, pokazeny JTD, ktory nejde nastartovat som este nevidel, vyjma 25euroveho snimaca kluky a regulatoru tlaku paliva... spolahlivost, ver mi, nemal som jeden.. a aj TDi sa moze dojebat tak isto ako JTD na to nezabudaj... tvoj prispevok mal nulovu vypovednu hodnotu, pretoze ja som videl 10 dojebanych passatov a kazdy mal problem, vies?

zakladatel temy povoz sa v octavii, v ten isty den aj v lancii a si rozhodnuty ;)
mszinko
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 11.01.2010 22:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mszinko »

ja si myslim, ze o lybre je tu toho popisane strasne vela a uz ani asi nie je mozne napisat nieco viac, co by si sa tu nedocital.
ja som na jar tohto roka riesil podobny problem. Taktiez som uvazoval o Octavii, no nakoniec som sa rozhodol pre Lybru. Ci som urobil dobre neviem. Podarilo sa mi kupit kusok s niekolkymi skrytymi zavadami, takze do teraz mam z toho zmiesane pocity. Su to ale zavady, ktore postihuju vsetky znacky, takze treba to len poriadne preliezt, nech uz sa rozhodnes akokolvek.

V praci beham na Octavii tour 2008, ja mam Lybru 1999. Niektore veci sa mi pacia viac na Octavii, niektore zase na Lybre. Co sa tyka pohodlia, tak tam lancia urcite vedie. Ale to asi ani inak nejde vzhladom na tu vybavu,pouzite materialy a taky ten taliansky zmysel pre detail v Lybre.

Bolo tu spomenute, ze Lybra je na spolocnej platforme s alfou 156. Na rozdiel od alfy ma vsak Lybra jednoduchu prednu napravu, co na nasich cestach je velke plus z financneho hladiska.

Urcite by ti viac povedalo keby si si Lybru vyskusal a prehliadol ak si to este neurobil. Najlepsie keby stala vedla seba Octavia a Lybra :). Ak si z okolia Ziliny, kludne ti Lybru predstavim. Staci sa ozvat.

Inak co sa tyka motora, tak napriklad 77kw jtd po nete dost chvalili. 66 a 81kw tdicka su vsak fenomenom 90tych rokoch a z pripadnych nakladov na prevadzku zrejme vychadzaju lepsie tieto klasicke tdi. Kamarat ma vsak par rokov 2,4jtd v Lybre a problem s tym este nemal.
J.K
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 24.11.2007 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa J.K »

Dakujem vam vsetkym za vase nazory.Beriem na vedomie aj to,ze sa to pokazi,ved predsa len sa jedna o 10 rocne auta.Neidem kupovat auto za vsetky peniaze,takze urcite ostane aj na pripadne opravy + vsetok servis,ktory je potrebny hned po kupe auta.Takze este raz vdaka ludom,ktorí si dal tu namahu a napisali svoj nazor,pri kupe so mnou bude aj mechanik a budem sa pozerat aj na veci,ktore ste mi poradili.Pekny den prajem

Návrat na "Lancia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných