Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Stankoci, emisie určite nie su problem, dokonca ani v zapadnej EU sa na Euro 4 pri benzine neplanuje siahat tak skoro. A aj keby to nebodaj v BA hrozilo, tak iba v centre a tam je uz dnes ist autom vzhladom na parkovanie velky problem. Aka je cena za kolko ho mozes kupit? Tie km ti vie garantovat v zmluve? Lebo takto, nemal by som obavy ani keby to malo 350 000, Japonci a Nemci vzdy vedeli robit extremne odolne benzinove motory, ale ma to vplyv na cenu. Co som tak pozrel na Autoscout24 a mobile de, rozdiely v cene su aj 5 000 Euro na zaklade km. Takze nezaplat za stocenku dvojnasobok toho co musis
G-Power
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 11.08.2009 17:12
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Príspevok od používateľa G-Power »

TOTO isté riešim aj ja, len s tým že chcem Previu aby som tam mohol dať 2 bicykle (chodit jazdiť a na výlety, prespať v Previi a možno by som tam vopchal aj motocrossovú motorku. Spotreba 11 litrov mi nevadí, horšie je, že čo sa objaví Previa na bazoši je buď zhnitá (pracovné auto) alebo sku***ná s tým prašivým LPG a ked je aj zachovalá stojí 10 000 ( je to dost na 17 ročné auto), pozerám aj Čechy. Nechápem prečo toto ľudia robia Toyotám a dobrým motorizáciam. Pred týždňom tam boli dve Sienny 3.5 - Oboje zase s tým hnusným LPG!!! Sienna má ale inú cenu a o tom motore neviem nič. K téme - Poznám sa s majiteľom predajne Toyoty v jednom meste a sám povedal, že prvá generácia bola najlepšia toyota akú mal a nikdy ju nemal predať. Pozeral som aj konkurenciu ale ja som Toyoťák benziňák ja neviem či by som kúpil diesel. Ale ak by mal niekto tip na velkostne takéto auto ako Previa a spoľahlivé nech napíše.
lukasc
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 24.06.2012 13:19
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Príspevok od používateľa lukasc »

ahoj, mam previu 2 generacie s rovnakym motorom 2.4 vvti a automatickou prevodovkou, rocnik 2001, kupil som ju pred 2.5 rokmi (za par eur, nebola uplne v top stave) a jazdi bez problemov - auto sa pouziva skoro kazdy den, aktualne ma 325tis km a motor ide ako hodinky :)

po vybrati sedaciek (par minutova zalezitost) vznikne rovna plocha cca 2.2m - pouzivame previu ako "dodavku" na nakupy v ikea, obi alebo na kempovanie, tiez vozim v previi bicykle, dokonca sa v pohode zmesti 3.2m paddleboard po sklopeni prednej sedacky :d :D

najvacsi problem previe je korozia - moja mala zhnite prahy a zadny blatnik na oboch stranach nad kolesom, to je problemom kazdej previe, dalej prehnilo hrdlo nadrze a pri tankovani vytekal benzin na zem, podarilo sa zohnat nove za 120e.. na emisnej bol problem s vyfukom - prehnity na par miestach tak bolo potrebne vyvarit (novy vyfuk nezozenies) a nasledne emisnou preslo auto bez problemov

cize ak planujes kupit previu urcite si daj pozor na koroziu, co sa tyka motoru, tak ten prezije cele auto ak nema zanedbanu udrzbu, su to skvele auta
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Príspevok od používateľa Thomasl »

a čo tak Dacia Logdy, 7miestna ,v benzíne ,2014 za podobné peniaze,je to novšie a nemáš problém s dielmy a koróziou..jednoduchá technika a do budúcna určite menej problémov..
známy to má od novoty a kein Problem...
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Príspevok od používateľa wilz »

No tá Dacia má nielen jednoduchú techniku, ale aj jednoduchý dizajn, napr. ja si určite takto svoje auto nepredstavujem.
Jazdné vlastnosti a celkovo jazdné pohodlie je niekde úplne inde ako napr. u tej Toyoty.
Takže z toho vyplýva aj jednoduchý imidž.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Príspevok od používateľa ivko1 »

Thomasl napísal: 02.10.2022 20:26 a čo tak Dacia Logdy, 7miestna ,v benzíne ,2014 za podobné peniaze,je to novšie a nemáš problém s dielmy a koróziou..jednoduchá technika a do budúcna určite menej problémov..
známy to má od novoty a kein Problem...
Na prepravu robotníkov z bodu A do bodu B to určite stačí, ale tam to aj končí. To nebude mať komfort, jazdné vlastnosti, odhlučnenie a ani výkon...

Ja som mal teraz nedávnu skúsenosť sa viezť (riadiť) v Toyote RAV4 2.0i AT 2006 a naspäť v Toyote C-HR hybrid na každom 150km...
A dojem z cestovania? Doslova "čo ti yebe"???
Tá RAV4 má už svoj vek, je tam klasický hydromenič, ale v kopcovitej oblasti motor dáva do kabíny o sebe dosť vedieť.
A čo C-HR? Byť ohučaný celých 150km len kvôli CVT prevodovke? Stačilo že bolo mierne stúpanie, ktorých som si užil cestou od TN po ZV po tri ko**ty. Jazdenka kúpená pred vyše rokom za 18000€ a ohučaný som bol jak keby som sa viezol v nejakej 25 ročnej pi<>vine za 1500€... (v práci máme Caddy 2.0SDI, kde je človek ohučaný už pri 90tke)

Vieš aké to je ked máš výkonovú rezervu a vreskot motora ťa absolútne cestou neobťažuje?
Asi nevieš...
lecmar8
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 19.11.2008 09:43
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Príspevok od používateľa lecmar8 »

Zdravím, riešil som rovnaký problém. Založil som aj tému, pozeral som grand Voyager. Pozeral som aj previu od toho istého pána. Mal som možnosť ju prihlásiť v CZ čo ušetrí nie málo peňazí. Ale keď som si pozrel CZ Bazoš, tak sa mi nejak nepáčila podobnosť inzerátov na dané auta a rôzne mená. Ak ti môžem povedať môjho jasného favorita, tak by som hľadal siennu. Za 15000€ by sa už mohlo niečo nájsť. Prípadne grand Voyager v benzíne, tých by malo byť trošku viac. Hlavne v CZ. Ja som nakoniec kôli obmedzenému rozpočtu kúpil grand Espace a aj naproti klasickým posmeškom, sa po prvotnom servise v cene 420€ spoľahlivo vozím. Ešte mi spadli obidve zadné okná. Opravené doma pred domom za 20€. Mám tam 2.0 110kw s manuálom ročník 2010 a v porovnaní s konkurenciou za polovičné peniaze. Pri siedmich sedadlách vojde do kufra kočík a nejaké blbosti. Zvyšok dávam do truhly na streche. Na dvoj tonovú krabicu to má príjemnú spotrebu aj dynamiku.
stankoci
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 05.10.2006 00:38
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Príspevok od používateľa stankoci »

Ahojte, ďakujem za daľšie názory. Bavíme sa konkrétne o tomto aute viď nižšie. Mínusy ktoré má sú, že je len 6 miestne (sme 6ti, sem tam vozíme spolužiakov, svokru :)) a vek vozidla. Osobne nemám rád autá prešpikované elektronikou a rôznymi systémami s blikajúcimi farebnými svetielkami. Podľa mňa dobré auto robí podvozok, variabilita priestoru, dobrý motor a prevodovka. Na ostatné človek pri jazde zabudne a vníma úplne iné veci, všetko ostané len rozptyluje.

https://www.tipcars.com/toyota-previa/m ... 50375.html

To euro 4 by som vlastne nejak vedel vyriešiť, pracujem v centre BA, kde aj parkujem, no toto si asi viem ošetriť. Rozbehla sa tu diskusia, že či vôbec ísť do auta s takýmto vekom. Viac-menej v ďalšom roku bude mat skoro 18 rokov a aj s prihlásením bude cena cca 10.500 Eur. Kilometre vyzerajú byť reálne. Predajca povedal, že do 2 rokov akurát vymeniť kotúče a spojku. Teraz je otázka, ak si priplatím napríklad na 15.000 Eur, dostávam sa k autám čo sú už ročníky 2014-2016, tým pádom sa bavíme o 8-6 ročných autách avšak s nájazdom okolo 150-200.000 km. To sú už motory čo zažili downgrade, prestavby kvôli emisiám, dieselgate atď. Novšie exoty ako sienna a grand voyager neviem ako sa servisujú, sú to už asi komplikovanejšie autá, opravte ma. Potom mi ešte rezonuje nejaká 2015 VW T5 2.0 TDI - vraj sa dosť kradnú a neviem čo všetko bude treba riešiť s autom po kúpe, pretože bude mať 300.000km.. Daciu prosím nie, to auto po 3 rokoch vyzerá v interiéri jak 10 ročné a je dosť úzke. Peugeot 807 čo ste mi ponúkali v LPG asi tiež nie, Renault Espace, hmm fakt je OK ? ďakujem. Samozrejme ponukám a iným nápadom sa nebránim. Čiže suma sumárum 18 ročné zachovalé auto klasika z minulej doby o ktorom dlhodobo vieme že je spoľahlivé,má dobrý benzínový motor a má málo km vs novšie auto z tejto doby s viac km, asi diesel pričom spoľahlivosť neviem na 100%. Ďakujem Vám.
Naposledy upravil/-a stankoci v 03.10.2022 11:16, upravené celkom 1 krát.
tuninka
Príspevky: 855
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Príspevok od používateľa tuninka »

videl so že ti ponúkali Peugeot 807, alebo Espace v podstate rovnaké auto je aj Fiat Ulysse II....
s 2.0 JTD alebo 2.2JTD žerie do 8 litrov nafty, pri 130kmh sa dá v pohode bez ohučania cestovať, nemá problém s hrdzou, nemá problém prejsť cez STK a emisnú, diely dostupné, nie veľmi drahé, ale veľmi problematicky dostupný motor, keďže je zasunutý pod predné sklo a pomaly kvôli každej blbosti treba vybrať motor, alebo rozobrať kopec vecí okolo motora, aby sa tam dalo dostať
lecmar8
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 19.11.2008 09:43
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Príspevok od používateľa lecmar8 »

Keď som si zisťoval ja, tak som pochopil, že Sienna a Grand Voyager v benzíne čo sa jedná motora sa moc neservisujú, lebo to akosi nieje za potreby.Diely podvozku a podobný spotrebák to dokáže viac menej každý šikovný majster. Neviem z ktorého si regiónu ale pri Žiline je majsterko cez USA auta. Espace každý zatracuje , ale keď sa odosobníš od vŕzgajúcej prístrojovej dosky, ktorá je vyrobená asi z pet fľašiek tak prídeš na to, že máš auto za normálne peniaze s celkom spoľahlivým motorom, hliníkovo plastovou karosériou a slušnou variabilitou interiéru. Je tam sedem samostatných sedadiel ktoré sa dajú otáčať ,sklápať , posúvať ako chceš. A po roku 2008 je už aj tá ich elektronika, ktorou si pošramotili povesť na celkom dobrej úrovni. Ak máš deti okolo 10 rokov najstaršie skús si pozrieť aj Volvo XC 90. Jeho interiér je prekvapivo priestranný.
G-Power
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 11.08.2009 17:12
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Príspevok od používateľa G-Power »

Tá Previa je fakt pekná aj zachovalá ak su tie km reálne tak super ale..fuu..neviem či za chvílu za 18 ročné auto 10 500 eur nie je moc. Keby tam bolo ze 8000 si poviem dost ale kaslat na to už ale hento je celkom vela. Sienna 3.5 má spotrebu 12-13 litrov, s dielmi nemusí ale aj môže byť problém, Previa aj ked tam má že 8.1 realne je 10 litrov spotreba. Pozeral som dnes aj Grand Espace, ako škaredé auto to zas nie je ale tie motory nepoznám, nie je ich moc na výber ale za reanult by som teda nedal vela penazí. Daj vediet ako si sa rozhodol, zaujima ma to a je už na tebe asi či chceš pustit tolko peňazí. Dnes som pozeral rozhovor so Zdenom Luknárom majitelom Japgarage a sám vravel že také dobré autá ako boli vtedy už nebudu nikdy a s tým suhlasím.
stankoci
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 05.10.2006 00:38
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Príspevok od používateľa stankoci »

No je to každopádne dosť. Našiel som ešte 2008 GrandEspace 2.0T 125kw, vraj jediny poriadny motor do tohto auta. Len ta spotreba. Espace je väčší ale pochybujem, že aj ked ide o II. zlepšenie modelu bude tak spoľahlivý čo sa týka dielov ako Previa. Každopádne, viac miesta za 3 radom..
mirkomarko
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10.07.2012 18:36
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Príspevok od používateľa mirkomarko »

Mazda 5? - kúpiš za polovičnú cenu, teda mne osobne príde 10500€ naozaj veľa, ajkeď oceňujem kvality toho auta, tá cena je moc. Ak dizel tak 5008 okolo roku 2010
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Kožené sedačky sú za trest.


:3c90:
Fakyu
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 19.08.2007 13:32
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Príspevok od používateľa Fakyu »

My mame v rodine Renault Grand Espace 2008 2.0DCI 110kw a to auto je nezmar mame ho uplne od nova teraz ma nieco vyse 300000km asi 50000 ma odjazdene s karavanom na chrbte - momentalne je to auto uz viac menej pracovne, olej ak sa meni, tak raz za 2 roky a na tom aute nebolo menene nic okrem bezneho servisu - no klima uz nejde to je pravda ale pricina sa ani nezistovala. Auto je jazdene denne a nikto sa k nemu nechova v rukavickach - zatial ani kusok povrchovej hrdze podvozkom si niesom isty auto sa na zdvihak dava len ked sa prezuvaju kolesa a stale to zabudnem pozriet, ale myslim ze na tom bude podobne. Niekedy to vyzera ze ho chceme znicit a odniest pomaly do srotu ale odmieta sa tak lahko vzdat zatial to vyzera ze to ani tak skoro nebude.

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní