Dobrá spotreba na dialnici

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa oco13 »

Seven a kolko si to šviháš po švajci??? lol lol :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Nezabudol si náhodou na priemernú rýchlosť meranu na určitom úseku v Rakúsku , a nakoniec ti ju spriemeruju a keď si prekročil o 10% tak čakaj pokutu , mne už pár prišlo a reči o 150 a 180 v Rakúsku nezozeriem , polizei radu meraju aj z civilných áut ktoré si v kľude idú zároveň ostatných a buď pôjdu za tebou alebo ti príde mastná pokuta . Stacionárne radary sú čajový odvar akurát teraz o tejto hodine som sa vrátil z Norimbergu
lubos zimovcak
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

:40bd: :40bd: , ķeby som nejazdil voľakedy cez Rakúsko, Nemecko, tak by som možno tým bajkam ako idú 250 km/ h aj uveril...
Predbiehanie v odstavnom pruhu urobíš raz, 2 x a o pár km Ťa už zastavujú policajti. To radšej ani nepíš, lebo za toto by som bral automaticky vodičský do konca života. :3c90:

1000 km po diaľnici urobím za 9 hodin, bez nutnosti tankovať a spotreba niečo nad 5 l.
Stojí Ti za tie 2-3 ušetrené hodiny minúť viac, než zarobis za hodinu?? lol
Samozrejme, pár krát sa dá vytiahnuť aj tých 250, ale zaručene nie nejaké dlhé kilometre ...,v celkovom súčte to nemá absolútne žiaden zmysel.
Iba na pobavenie v debate.
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

---veru,na toto treba davat pozor.mne nemčuri 2x vzali vodičak /obmedzena rychlost na dialnici na 70,namerali mi vyse 200...,druhy x tak samo/,dorazili ma na slovensku pri Zamarovciach /vyse 200/ a na čas som sa lučil s vodičakom...Odvtedy osud nepokusam.Predpisovo sice nejazdim,ale cez dediny mozem byt vzorom...,tam je najvacsie riziko...
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa herin »

seven to nemecko sa aj dá uveriť, kedže je tam dosť usekov s neobmedzenou..ale rakúsko ehm ani nie..kámo šak tam je radar snád na každom kroku...
"najlepšia" je cesta do talianska smer na Villach...v každom tuneli rýchlosť 100 km a je ich tam na rakúskom uzemí snád 25...ešte aj vopred oznámia že je tam radar..
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa aristoteles »

cenamcic napísal: 22.09.2022 14:05 Vieš, ja som len taký gúglový táraj bez vzdelania a skúseností, ale že by si ty konečne napísal niečo k tým rozvodom, to nie, asi to bude výmysel. Tebe nestačí nič, ani napr. tuto človek nadomnou spomínajúci skúsenosť s viacerými kusmi. Možno keby som sem postol nejaké skúsenosti z VW/Audi fór alebo nejaké články od M. Vaculíka, v ktorých píše o rozvodoch TSI, olejových náhonoch TDI, problémoch prvých EA888, to by možno zavážilo viacej. Ale skôr nie, už skôr si sa o ňom vyjadril s dešpektom (pritom on zbiera skúseností zo servisov, teda od tvojich kolegov, ktorí sa zázračne s takým niečim na rozdiel od teba stretávajú) lebo ty uznávaš len seba, maximálne tak FCD (z ktorého tu nikto v živote žiadnu radu nevidel, pochopiteľne). Teba nepresvedčí nikto, ty máš svoju neochvejnú pravdu. VW je proste to najlepšie pod slnkom, nič iné mu nesiaha ani po päty, a múdri ľudia to vidia preto sú Golf a Passat etalón triedy a oni si ich kupujú krížom po celom svete. Oh wait, on sa Golf do USA ani nevozí poriadne, Passat má na svedomí dieselgate, tak ja neviem už, jeden z nás bude asi písať neobhájiteľné kraviny...

A senilitu zmieňujem preto, že nereaguješ na 10x spomenuté veci a/alebo sa tváriš, že o ničom nevieš. Tak neviem čím to vysvetľuješ ty...
Cico, tvoj problem je, ze v kuse potrebujes boj. Si taky rozdrapeny "Matovic" tohto fora.
Ty spominas rozne argumenty-fragmenty ,z roznych zdrojov a vytvaras nespravne vseobecne zavery.
Pritom, keby si bol podobne dosledny a otrocky nasledoval tetnto svoj pristup vsade, rovnake tvrdenia by platili pre viac ako polovicu znaciek, ak nie vsetky.
Skratka, chyba ti dosledna statistika, odbornost a hlavne nadhlad a dobry umysel.

Mimochodom, kolega ma na kii venga najazdene asi 105 000 a cuduj sa svete, musi menit rozvody, kvoli zlej synchro vacka-kluka...
Citroen mal zname problemy s 1.6 turbo benzin, a nielen s nim...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Od začiatku to píšem...idiot. Matovič fóra,vždy proti aj tam kde sa nebojuje. Kým sa neobjaví v nejakej téme,je pokoj,rieši sa všetko v kľude.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa seven549 »

oco13 napísal: 23.09.2022 00:32 Seven a kolko si to šviháš po švajci??? lol lol :40bd:
oco13 svajc je raj.tu nemas fizlov na ceste.okreska bezne 95 dialnica presne 130 pri 131 foti.ak poznas miesta kde davaju fotaky mobilne napajane elektrikou tak mas vyhrate.mozes aj no ja som siel chur st gallen 205.mesto no podla toho aka je premavka a podla toho kde je fotak.

treba byt v strehu ak chces ist rychlejsie ako domaci.a domaci niesu ziadny sraci
oni vedia kde je radar a 250 tomu vyslape hned.toto teraz zneuzije vela ludi.ak je hmla nefoti ziaden.pretoze bolo vela pokut ze bola husta hmla nebolo vidiet kedy si v obci a fotak fotil.preto ak je hmla tak v obci idu viac no a aj na okreske domaci tlacia od 105 vyzsie.dialnica nie tam je to jasne ze je 120.dalsie finty netreba zverejnovat lebo akosi to si vsimam na cestach ze stretnem presne moj navod.ja si jazdim 11 rokov legalne na sk spz a sk vodicak.inac by ma sklatili hned.a este aj to slovenske auto odpisem z dani v ch.

ale ak sa najde na okresnej ceste mimo obce privesny vozik plny baterii a hore trci fotak do 2dni je vybrakovany.baterie su fuc a optika zastriekana ciernou farbou :4012:

inac kanton tessin dole na juh od graubunden,cize tessin taliansky kanton tam je zakazane davat mobilne fotaky.mozu byt len stacionarne.

ak ta chytia vsetko je to o tom ako jednas.nesmies byt frajer.neodpustia ti rychlu jazdu drogy a alkohol nad 0.7.ale ine veci sa daju.mne odpustili vsetko aj gumy zjazdene aj prejazd na cervenu,aj rozbite celne sklo aj nedanie prednosti chodcovi --inac su na to alergicky ale vedia pochopit ak chodec ide s mobilom pri uchu a este ide ako pako.-- no a parkovanie sa da poriesit tiez na mieste.su velmi toleranty ak vidia neznalost.su pred nami 40 rokov myslenim odrbavacov poznaju hned.rozumeju nadavkam a sami ovladaju nejake slova napr z krajin V4.a inac aj nemci a rakusaci fizli su taky.

taliansky francuzky anglicky rozumeju vsetko.a tie nase jazyky sa doucili.

cize ked niekde zaparkujes kde nemas a bude tam fizel treba ist k nemu.necakat az ti da tiket.on to pochopi ze si cudzi a len ti povie tu neparkujte.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa seven549 »

lubos zimovcak napísal: 23.09.2022 06:23 :40bd: :40bd: , ķeby som nejazdil voľakedy cez Rakúsko, Nemecko, tak by som možno tým bajkam ako idú 250 km/ h aj uveril...
Predbiehanie v odstavnom pruhu urobíš raz, 2 x a o pár km Ťa už zastavujú policajti. To radšej ani nepíš, lebo za toto by som bral automaticky vodičský do konca života. :3c90:

1000 km po diaľnici urobím za 9 hodin, bez nutnosti tankovať a spotreba niečo nad 5 l.
Stojí Ti za tie 2-3 ušetrené hodiny minúť viac, než zarobis za hodinu?? lol
Samozrejme, pár krát sa dá vytiahnuť aj tých 250, ale zaručene nie nejaké dlhé kilometre ...,v celkovom súčte to nemá absolútne žiaden zmysel.
Iba na pobavenie v debate.
odkedy su v unii bulhari a rumuni je to katastrofa.na cestach je o 40 percent viac aut a vsetko v noci stretnes len BG RO.nejazdis ako ja.ja jazdim dost casto rovnake useky ale vzdy mam alternativy pocuvam ich stela servis v radiu.ako nas expres.vyhybam sa kolonam a jazdim 90 percent jazd v noci.

za predbehnutie v odstavnom pruhu je to za 100 ecok pre cudzinca.vsetko sa riesi na mieste.nemecky rakusky fizli niesu ako nasi ze ta idu odfajcit hned a platis.oni chcu vediet dovod preco si to urobil.a pochopia to.ved nemecko je raj piratov.lenze oni nevylezu si zajazdit cez den.je na to cas kedy.a nic netreba natacat an video a you tube ako ten cech na bugati.oni vedia pochopit ze si si siel zajazdit.

teraz ako si spomenul ten cas ze ty das 1000km za 9 hod.ja nesledujem rychlost akou idem ale priemernu rychlost aku som mal.bezne mam min 137 v hustej premavke.niekto moze ist 250 ale ak ma v cieli priemerku 115 tak ako siel?ako luzer.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa seven549 »

miroslav114 napísal: 23.09.2022 01:38 Nezabudol si náhodou na priemernú rýchlosť meranu na určitom úseku v Rakúsku , a nakoniec ti ju spriemeruju a keď si prekročil o 10% tak čakaj pokutu , mne už pár prišlo a reči o 150 a 180 v Rakúsku nezozeriem , polizei radu meraju aj z civilných áut ktoré si v kľude idú zároveň ostatných a buď pôjdu za tebou alebo ti príde mastná pokuta . Stacionárne radary sú čajový odvar akurát teraz o tejto hodine som sa vrátil z Norimbergu
a to ty nevidis ze civilne policajne auto ide na dialnici?ved to citit vo vzduchu na pol kilometra.take auta ako maju urcite by nesiel s tym bezny clovek ako baran.a ked pozries dnu z lava vidis tam dvoch oblecenych ako skopcaci z 90 rokov.ved to je hned fizel.alebo nemecko.stary obleceny ako derick a mlada lacny oblek a auto najnovsie bmw 335i coupe modrej farby.a boli ako otec z dcerou.alebo obytny karavan ktory neni nalozeny alebo autobus kde niet ludi.

ja som sofer ktory nepozera display v aute nesteluje radio navigaciu alebo mobil alebo neviem ake vymozenosti.ja proste jazdim a sledujem spatnaky a budiky otacky rychlost teplota motora ak to ma tak aj tlak a teplotu oleja a palivo.a zijem s tym autom a premavkou celu cestu.uz vopred aj 2km na dialnici vidim ze toto a toto auto tam sedi pako co nedava smerovky alebo stvara nieco co vytvori kolonu alebo mi vojde do cesty.skratka sledujem auta a premavku.aj na sk sa mi stalo ze som az vedla seba zbadal ze fizli su tam na civilnom superbe.a nasi su taky ze hned boli za mnou asi na meter a tlacil na mna ze pridaj.stacilo ze som mu ukazal prstom ze mam v aute kameru a aj v zadu je.do 5 sec nechal odstup :2f93:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa seven549 »

herin napísal: 23.09.2022 09:24 seven to nemecko sa aj dá uveriť, kedže je tam dosť usekov s neobmedzenou..ale rakúsko ehm ani nie..kámo šak tam je radar snád na každom kroku...
"najlepšia" je cesta do talianska smer na Villach...v každom tuneli rýchlosť 100 km a je ich tam na rakúskom uzemí snád 25...ešte aj vopred oznámia že je tam radar..
ked je radar spomalis a potom ides.vies ako som si zistil radary?ze som vsade siel rychlo a predplatil si ich za 480 euro za staru cenu.nevravim ze je to tutovka ale zapisal som si presne prvy krat v 2016 ked mi zacaliposielat pokuty km usek kde to bude.ako stane sa nieco nove pribudne alebo daju docasne nieco mobilne ale tak su aj finty ako ta nesfoti.a na aute nerobis ziadnu upravu.navod ako na to nenapisem.ale dam ti nieco ako si to zistis.musis vediet co mera ako to funguje.vsetko su to len stroje.ja mam rad robotiku autonomne veci cize taky radar neni to ten fotak ktory trci na boku.ten len robi fotku a blesk.rychlost meria nieco ine.na ceste viditelne vo dne v noci.a ak vies kde to je vies to aj obist ako nase zakony alebo mas tak 3sec na spomalenie aby ta to nevidelo neregistrovalo alebo skusit rychlost kedy uz danna vec nestiha vidiet..:3dcline: ale takticky je to umiestnene tak ze sa neda vyvinut na dannom useku okresky alebo meste potrebna rychlost na 90 percent.ostava len brzdit.dialnica sa da ale musis vediet kde to je
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa seven549 »

cenamcic napísal: 25.09.2022 21:44 Od začiatku to píšem - argument žiaden, len urážky a márna snaha o obhájenie neobhájiteľného... :::

Veď o tej G13-ke si sám x-krát písal, tak nám prosím vysvetli ako sa dá dokafrať taká vec ako chladiaca kvapalina a kto iný to ešte dokázal?

Ale je to zbytočné, nemáš ani len snahu o nejaký argument, vysvetlenie, VW je proste top lebo to ľudia kupujú a basta! Nech sa len niekto opováži napísať niečo iné! :3c90:
cico preco nemas rad hlavateho.nebyt jeho neni co citat.ja aj z tych jeho kodovanych hadaniek vylustim co pise.on aj musi tak pisat lebo je od madarov a tam by jeho info kazdy hned vyuzil.ci to vadi ze je zatiahnuty na vw ale tak azda teraz ho nebudes azda nicit.je dobry v tom co je.ci ti vadi ze ta odtialto vyhnal.ja dodnes pamatam na tvojho kolegu strazcu fora lakinooo.az ho raz stretnem hoci aj o 10 rokov hned berie bitku ako sa povie nemecky ab platz.uz som to raz pisal.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Peťo a Milan

kľud lebo Vám dám odpojiť internet.

Krásny pondelok a tešte sa zo života :cau:
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...Lochi...,Ty aj zijes ? :-\
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Ahoj Rudko . .jasne žijem

Peťo . . vieš že ja som nestranný . . príspevky mažem ale účet nie nakoľko verím v nápravu správania :300f:

A ani nemám oprávnenie :441f:
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných