Dobrá spotreba na dialnici

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: niner, mhlavaty, Atlas, LOCHNESS, foter

Používateľov profilový obrázok
cenamcic
Dátum registrácie: 24.06.2022 21:21
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa cenamcic »

Vieš, ja som len taký gúglový táraj bez vzdelania a skúseností, ale že by si ty konečne napísal niečo k tým rozvodom, to nie, asi to bude výmysel. Tebe nestačí nič, ani napr. tuto človek nadomnou spomínajúci skúsenosť s viacerými kusmi. Možno keby som sem postol nejaké skúsenosti z VW/Audi fór alebo nejaké články od M. Vaculíka, v ktorých píše o rozvodoch TSI, olejových náhonoch TDI, problémoch prvých EA888, to by možno zavážilo viacej. Ale skôr nie, už skôr si sa o ňom vyjadril s dešpektom (pritom on zbiera skúseností zo servisov, teda od tvojich kolegov, ktorí sa zázračne s takým niečim na rozdiel od teba stretávajú) lebo ty uznávaš len seba, maximálne tak FCD (z ktorého tu nikto v živote žiadnu radu nevidel, pochopiteľne). Teba nepresvedčí nikto, ty máš svoju neochvejnú pravdu. VW je proste to najlepšie pod slnkom, nič iné mu nesiaha ani po päty, a múdri ľudia to vidia preto sú Golf a Passat etalón triedy a oni si ich kupujú krížom po celom svete. Oh wait, on sa Golf do USA ani nevozí poriadne, Passat má na svedomí dieselgate, tak ja neviem už, jeden z nás bude asi písať neobhájiteľné kraviny...

A senilitu zmieňujem preto, že nereaguješ na 10x spomenuté veci a/alebo sa tváriš, že o ničom nevieš. Tak neviem čím to vysvetľuješ ty...
YxoYpsilono
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

V prvom rade si treba povedat, ze za 6000 €dnes auto na 40000 km rocne nekupis so zarukou dleheho zivota.

Auta su vseobecne dizajnovane na najazdy 250000 km.
Vsetko naviac je len nahoda.

Realne teda je potrebne hladat auto s co najnizsim najazdom.
Ibaze tam narazame na cenu :-/

Osobne by som pozeral po skode rapid v takejto situacii.
Je dostatocne moderna a bezpecna, je ich vela v sukromnych rukach a s novsim TSI ide velmi slusne a pritom je spolahliva.
Ci sa da ale zohnat za 6k€ neviem.
das
Dátum registrácie: 09.06.2022 23:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa das »

Lan tak sa opytam co to znamena v beznej dielni repasovat vstreky, predpokladam, ze vrch elektricka cast sa neotvara a tatu cast vstreku bezna dielna neurobi a pojde o spicku vstrekovaca. To sa da riesit aj napr. na mercedesackom bosch vstrekovaci.
mhlavaty
opravy & diag
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dá sa urobiť ako celok.Či sa dá urobiť aj iný Cr vstrekovač neviem,človek "trénuje" a učí sa na tom s čím denne robí a má toho hoci aj na pokazenie.Podobne sa dajú urobiť aj niektoré PD vstreky,trvalo mnoho rokov skúšania a zničených množstvo kusov až náhoda dala jeden materiál ktorý dopomohol.Treba ale povedať že z finančného hľadiska to extra výhra nie,poliak urobí repas prakticky za nákup dielov ktorý musím urobiť ja.Mňa k tomu dohnalo to že po čase státia (už 1 rok) sa vstreky zalepia a koniec.Tak že vstreky čo si ľudia sami pokupovali z jazdeniek jednoducho ani necekli,oprava sa zastavila a bolo zle.. Trochu iná káva sú pieza,tam nad podobným nejde ani teoreticky zauvažovať.Ak auto prejde emiskou v norme Euro 5 asi to bude ok :)
das
Zdieľať na Facebook

Prvy problem pieza je, ze sa nepredavaju fabricke diely do vstrekovaca myslim tym original napr. bosch diely, ani spicky sa nepredavaju proste nedaju/li sa kupit ziadne originalne diely pre piezo vstrekovace. Su dielne konkretne dielne, ktore sa venuju cisto len opravam vstrekovacov, cerpadiel atd., ktore opravuju aj piezo vstrekovace ale z cinskych dielov ina moznost nie je. Diel je bud originalny ale veselo to vedia robit aj z cinskych dielov aj do elektromagnetu takze lacny repas moze mat aj taketo zakutia. Nehovorim, ze je to bezna vec ale proste cinska spicka do mojho vstrekovace kus cca 20 euro, original bosch sa na tu cenu neda dostat aj za super nakup.
jurajjanosik
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

Dolezite je kolko ta cina vydrzi. Mas nejake skusenosti?
das
Zdieľať na Facebook

Mal som v ruke obidva vyrobky do rovnakeho vstreku /bosch/, volnym okom viditelne nekvalitne samotne opracovanie extremne presnych veci samotny material porovnat neviem, no rozhodne by som nechcel mat na vlastnom vstrekovaci akukolvek deformaciu samotnej spicky ktore moze sposobit poskodenie motora, v podstate samotna dielna kde nam vstrekovace riesia ak treba napr. spominany piezo, clovek povedal ja vam ho opravim z cinskych dielov ale absolutne bez zaruky na poskodenie vstrekovaca alebo motora. Ja mam bosch vstrekovace euro 4ky a treba mi nove spicky 4 kusy, na iny ako originalny diel ani nepomyslim, ale to je moj motor a moje peniaze takze moja volba je jasna.
mhlavaty
opravy & diag
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Z Boschom skúsenosť je,z čínou vonkoncom nie.Takže tiež by ma zaujímala skúsenosť ak ju niekto má.Kedysi dávno som mal dočinenia so značkou First,jedna z troch špičiek bola ok.Stálo to málo,ale aj kvalita tomu zodpovedala
Z piezom to bude +- takéto,vyžaduje špičkové vybavenie takže to je problém často aj nájsť pracovisko kto to vôbec repasuje.Je to fascinujúca technika,nikdy nebude za ludové ceny.
Ešte aj solenoidové vstreky sú technika do ktorej je neradno dávať iné než originál
Voy je CR ale iba Euro 3,ale vidieť ako otvára vstrek dva razy po sebe prúd a napätie,tak dole klobúk pred tým kto to uviedol do života.Ale vidieť CR (piezo) ako deväť krát v jednej sekvencii otvorí vstrek tak že nevstrekne palivo do valca iba odvedie tlak z lišty to je na poklonu tým čo to zvládli.
Takto vyzerá voy
Obrázok
seven549
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

miroslav114 napísal: 21.09.2022 20:28 Seven , jazdil som 16 rokov do Nemecka , posledných 6 rokov týždenne , Doteraz sa mi nestalo že by som upiekol piestne.kruzky alebo motor, keď máš všetko ok tak nemáš problém , predtým som jazdil aj cez 170-180 km/h ale povedzme si to palivo nieje najlacnejšie.tak jazdím 130 .
neupiekol si to lebo sa nenahanas.moj styl jazdy je nemecko vsade kde sa da ist min 170tkou ak je to volnejsie 210km/h.rakusko je 170kta tiez bezna cestovna rychlost od salzburgu az do bratislavy.spomamluje sa len koli autam alebo ceduli alebo stacionarnym fotakom.poznam kazdy jeden.kazdy na mna zarobil.ale len raz.

ked bola korona taky maj 2020 toto boli jazdy.v noci nikde nikoho len sem tam kamion.munchen salzburg bratislava 95 percent cesty na budiku bolo 210-230km/h.

inac akonahle skoci predo mna auto musis brzdit alebo pouzijes odstavny pruh.no a potom to treba znova rozbiehat.ked stretnem domaceho pirata tak zacina nahanacka.kazdy drzi pedal dole pred nami su obsadne pruhy no a ked mas na budiku 230km/h a neda sa zabrzdit ako je potrebne ostava len odstavny pruh :4012: letne gumy idu nove stale po 2 sezonach.brzdy tak 1.5 roka predne,zadne 3 roky.geometria sa ladi 5x rocne.

2 kolegovia maju audi A6 3.0 nafta.v noci rakusko nemecko 250km/h nonstop.ale su to uz sialenci.6 rokov tak jazdia a vedia aj cez den cez rakusko tahat 250tkou na usekoch kde je volny pruh.ale tiez poznaju useky kde treba spomalit.ani ja ani oni nepojdu napr po dialnici cez bratislavu ak je tam 100km/h 180km/h.max tak do 130.ale akonahle skonci usek autam zadky klakaju dole.1000km cesta trva tak 6.5 hod aj s tankovanim.no nejazdi sa v plnej premavke ani ja ani oni nejdu na cestu pokial nieje diera v doprave.to je za tie roky zmapovane kedy v akej krajine nabehuje dopravna spicka alebo pendleri zo slovenska polska madarska atd.pretoze ak bude niekde kolona vsetok usetreny cas rychlou cestou stratis.a aj pocas cesty sa pocuvaju dopravne spravy.

ja som momentalne vonku na 30 rocnom aute.bohuzial jazdievam s tym max do 150km/h.motor ide ale plastove dekle motora uz smrdia olejom ak to taham rychlejsie.
oco13
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Seven a kolko si to šviháš po švajci??? lol lol :40bd:
Moje príspevky sa netýkajú aut ,ale zadávatelov.
Jedným z najdôležitejších rozdielov medzi ľuďmi a zvieratami je to, že zvieratá nedovolia, aby sa najväčší idiot stal vodcom svorky.
miroslav114
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Nezabudol si náhodou na priemernú rýchlosť meranu na určitom úseku v Rakúsku , a nakoniec ti ju spriemeruju a keď si prekročil o 10% tak čakaj pokutu , mne už pár prišlo a reči o 150 a 180 v Rakúsku nezozeriem , polizei radu meraju aj z civilných áut ktoré si v kľude idú zároveň ostatných a buď pôjdu za tebou alebo ti príde mastná pokuta . Stacionárne radary sú čajový odvar akurát teraz o tejto hodine som sa vrátil z Norimbergu
lubos zimovcak
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

:40bd: :40bd: , ķeby som nejazdil voľakedy cez Rakúsko, Nemecko, tak by som možno tým bajkam ako idú 250 km/ h aj uveril...
Predbiehanie v odstavnom pruhu urobíš raz, 2 x a o pár km Ťa už zastavujú policajti. To radšej ani nepíš, lebo za toto by som bral automaticky vodičský do konca života. :3c90:

1000 km po diaľnici urobím za 9 hodin, bez nutnosti tankovať a spotreba niečo nad 5 l.
Stojí Ti za tie 2-3 ušetrené hodiny minúť viac, než zarobis za hodinu?? lol
Samozrejme, pár krát sa dá vytiahnuť aj tých 250, ale zaručene nie nejaké dlhé kilometre ...,v celkovom súčte to nemá absolútne žiaden zmysel.
Iba na pobavenie v debate.
rudolfo63
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

---veru,na toto treba davat pozor.mne nemčuri 2x vzali vodičak /obmedzena rychlost na dialnici na 70,namerali mi vyse 200...,druhy x tak samo/,dorazili ma na slovensku pri Zamarovciach /vyse 200/ a na čas som sa lučil s vodičakom...Odvtedy osud nepokusam.Predpisovo sice nejazdim,ale cez dediny mozem byt vzorom...,tam je najvacsie riziko...
herin
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

seven to nemecko sa aj dá uveriť, kedže je tam dosť usekov s neobmedzenou..ale rakúsko ehm ani nie..kámo šak tam je radar snád na každom kroku...
"najlepšia" je cesta do talianska smer na Villach...v každom tuneli rýchlosť 100 km a je ich tam na rakúskom uzemí snád 25...ešte aj vopred oznámia že je tam radar..
aristoteles
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

cenamcic napísal: 22.09.2022 14:05 Vieš, ja som len taký gúglový táraj bez vzdelania a skúseností, ale že by si ty konečne napísal niečo k tým rozvodom, to nie, asi to bude výmysel. Tebe nestačí nič, ani napr. tuto človek nadomnou spomínajúci skúsenosť s viacerými kusmi. Možno keby som sem postol nejaké skúsenosti z VW/Audi fór alebo nejaké články od M. Vaculíka, v ktorých píše o rozvodoch TSI, olejových náhonoch TDI, problémoch prvých EA888, to by možno zavážilo viacej. Ale skôr nie, už skôr si sa o ňom vyjadril s dešpektom (pritom on zbiera skúseností zo servisov, teda od tvojich kolegov, ktorí sa zázračne s takým niečim na rozdiel od teba stretávajú) lebo ty uznávaš len seba, maximálne tak FCD (z ktorého tu nikto v živote žiadnu radu nevidel, pochopiteľne). Teba nepresvedčí nikto, ty máš svoju neochvejnú pravdu. VW je proste to najlepšie pod slnkom, nič iné mu nesiaha ani po päty, a múdri ľudia to vidia preto sú Golf a Passat etalón triedy a oni si ich kupujú krížom po celom svete. Oh wait, on sa Golf do USA ani nevozí poriadne, Passat má na svedomí dieselgate, tak ja neviem už, jeden z nás bude asi písať neobhájiteľné kraviny...

A senilitu zmieňujem preto, že nereaguješ na 10x spomenuté veci a/alebo sa tváriš, že o ničom nevieš. Tak neviem čím to vysvetľuješ ty...
Cico, tvoj problem je, ze v kuse potrebujes boj. Si taky rozdrapeny "Matovic" tohto fora.
Ty spominas rozne argumenty-fragmenty ,z roznych zdrojov a vytvaras nespravne vseobecne zavery.
Pritom, keby si bol podobne dosledny a otrocky nasledoval tetnto svoj pristup vsade, rovnake tvrdenia by platili pre viac ako polovicu znaciek, ak nie vsetky.
Skratka, chyba ti dosledna statistika, odbornost a hlavne nadhlad a dobry umysel.

Mimochodom, kolega ma na kii venga najazdene asi 105 000 a cuduj sa svete, musi menit rozvody, kvoli zlej synchro vacka-kluka...
Citroen mal zname problemy s 1.6 turbo benzin, a nielen s nim...
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní