Subaru diesel - aj kratke jazdy?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Subaru

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

co by ste brali na mojom mieste vy? benzin, alebo diesel?

v tvojom pripade by som jednoznacne uprednostnil benzin
26
54%
diesla sa nemas preco bat
22
46%
 
Celkom hlasov: 48

melo
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 14.03.2006 09:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa melo »

to ivko1: teraz som cital spominane forum a hned medzi prvymi prispevkami je, ze technik subaru vravel o problemoch prvych rocnikov (tyka sa to aj nestastnika z diskusie) a naopak vyjadril nadej, ze s novsimi by to malo byt lepsie. niekde som dokonca cital, ze sa zlepsilo aj osetrenie podvozka, pretoze jeho prekvitanie bola tiez riadne rozoberana tema. pristrojovka sa tiez zoptitronila a nepripomina uz namodralu kolotocarsku show. este predtym upravili aj prilisnu makost podvozka a auto je istejsie v zakrutach... jednoducho verzia 2012 je oproti prvym kusom na tom lepsie a mozno uz dokonca aj da zadost reciam o bajnej subaru spolahlivosti. dufam :)
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Acon napísal:Porovnávať 2,5l benzín a 3l TDI ?! Nehnevaj sa na mňa, ale porovnávaš parametrami inú galaxiu. 2.5 benzín je slimák. O spotrebe nejdem debatovať, lebo je to celé konina. Viem koľko si zoberie 3 TDI a 8-9l to je tak v Q7
Acon vieš nie každý kto má velkoobjemáč točí každý den viac ako 100km ... Brat má A6 Avant 3.0TDI Q a priemer mu vyšiel na 9l rovných... Myslíš že má niekde poruchu , alebo nevie jazdiť ? Q7 je hmotnosťou takmer o 500kg ťažšia, takže tých 8-9l si vezme možno tak mimo mesta a pri rozumnej jazde, na dialnici pri dodržaní limitov by jej bolo tých 9l asi málo...
Je zaujímavé že spritmonitor.de ukazuje u tej Q7 kombinovanú spotrebu cez 12l/100km. Acon ty si zaťažený na dieslaky a preto sa ti zdá že benzín treba točiť až neviem kam a aj tak neťahá... Logicky že 121kW Legacy a 165/171kW u 3.0TDI je neporovnatelných ale ja stále tvrdím že ten 3.0TDI si zobere len o málo menej na spotrebe, tie kW je treba niečím nakrmiť... A je mi doslova ukradnutý ťah 3.0TDI mna zaujíma cena údržby a tam diesel je vždy nákladnejší ako benzín, spotreba na 100km je u mna posledný parameter výberu vozidla, keby bolo na mne tak radšej berem 3.0i ako 3.0TDI
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Nehádajte sa, mládež :3020:
Chvalabohu, dnes je možnosť výberu, takže každý si môže kúpiť auto aké chce a na aké mu stačí účet.
Kedysi, keď ešte všetky diesle hrkotali, poznal som pár ľudí, ktorí si to kúpili hlavne preto, lebo sa im páčil ten zvuk, že je to taký rapkáčik :40bd:

Mne osobne sa viac páči rev vytočeného benzínového radového šesťvalca alebo V8, samozrejme manuál, ale vyšlo to tak, že doma mám benzín automat a diesel manuál :d :D

S jedným kamošom sme sa 20 rokov naťahovali, čo je lepšie pre človeka ani chudobného ani bohatého: či kúpiť nové auto nižšej triedy, alebo jazdené auto vyššej triedy. On si stále kupoval nové škodovice, ja stále jazdené BMW.
A každý z nás mal 150 argumentov, prečo je jeho variant lepší. 20 rokov sme sa podpichovali, hádali, srandovali, argumentovali, až sme došli nato, že zrejme má každý z nás na auto iné požiadavky :40bd:

Takže ak on chce pekné nové voňavé, s minimálnymi nákladmi na údržbu, minimálnou spotrebou, ale na druhej strane, nezáleží mu na výkone - kupuje si nové škodovienky.
Ja chcem zasa auto ktoré dobre ide, dobre brzdí, má výbavu, a je mi ukradnuté, že už predomnou niekto prdel do sedačky a neumriem zo spotreby - takže si kupujem jazdené BMW s väčšími motormi. Zatiaľ najmenší som mal 2,7 :d :D

Momentálny stav je taký, že on má ochtávku SDI kúpenú od novoty, a ja jazdebné BMW 535i a jazdené 330d.
Veľmi rozdielne, ale je to v poriadku, lebo rozdielne sú aj naše požiadavky a očakávania od áut.

Takže sa tu nedohadujme, každý z nás má proste na auto iné požiadavky a nároky a niečo iné od neho očakáva :28b7:
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

ivko1 napísal:.... Acon ty si zaťažený na dieslaky a preto sa ti zdá že benzín treba točiť až neviem kam a aj tak neťahá... ...
Pozor! nie som zaťažený a mám aj benzíňák. A vždy som mal možnosť buď súčasne alebo striedavo jazdiť aj aj. Z hľadiska celkovej ekonomiky (kúpna cena, servis,spotreba) to úplne jednoznačne vychádza na diesel. Tabulky vo firme kde pracujem ( myslím, že v každej, kde sa prevádzkuje zmiešaný autopark) by Ťa úplne jednoducho presvedčili. Po 200-300 000km je ten rozdiel v sume v prospech dieslov až priepastný. Napr. moja služ. Oktávka. Má málo cez 270 000km. Doteraz v záruke 3 poruchy, odstránené diagnostikou inak len údržba. Podľa účtovných dokladov spotreba 4,6l/100km. Kolega má benzín (a teraz neviem či to má 1,8 alebo 2l) , km asi o 20 000 menej ako ja, poruchy myslím tiež žiadne, spotreba 7,8l. A vždy keď niekde ideme spolu, chce ísť na mojom s tým, že nech sa odvezie na aute čo má ťah. A teraz si vyrátaj náklady keď ten benzín bol lacnejší o 30 000Sk A to je len jeden príklad z mnohých.

Ale ako jergusko povedal. Každý si aj tak kúpi podľa vlastného uváženia. U new auta je to myslím naozaj jedno, lebo oboje má svoje + a - Od vyššej strednej triedy hore je dokonca aj hlučnosť u diesla podobne zanedbateľná a tak zostáva ozaj len tá dynamika (ak porovnávame rovnaký objem)
buksi181
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 24.11.2011 10:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa buksi181 »

ja mam z roboty 1400km. cez D.760km.PL440km.SK2OOkm.priemerna rychlost 145KM/H.spotreba 7,7l. 3ludia. peugeot607 2,2HDI.najazdene 183600km.s FAP.ziadny problem.

Návrat na "Subaru fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný