Citroen Saxo 1,6 VTR / VTS - priemerna spotreba

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

STILO1,9JTD
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 29.05.2008 19:52
Zdieľať na Facebook

Citroen Saxo 1,6 VTR / VTS - priemerna spotreba

Príspevok od používateľa STILO1,9JTD »

V akych hodnotach by sa mala pohybovat priemerna spotreba tychto aut ???
Podla moznosti by som chcel pocut realne cisla , nie extremne najnizsie a ani najvyssie spotreby :3020:

Diky ;)
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

6,5 - 15


si mudrejsi?

zalezi ci budes jazdit normalne, co je spodny udaj, alebo ako pako, co je nieco medzi tym, alebo napriklad preteky do vrchu, co je horny udaj...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Záleží aj ktorá 1.6 je tam 8V a 16V a ten 16V nie je zrovna vzor spolahlivosti, 8V je bezproblémový, a taktiež záleží kolko majitelov sa na tom už vybláznilo, osobne by som pouvažoval po niečom inom, o trochu väčšom čo bude žrať v podstate tak isto, ale nebudem v tom ako sardinka...

Ja tu u nás stretávam jedného pacienta ktorému to reve, vzadu nápisy VTS a pozrem na kolesá a uchytené na 3 skrutky, cez kapotu a strechu čierny pás a jazdí jak najväčší čávo a určite si ešte myslí ako mu to ťahá... Z VTS to má akurát tak ten spomínaný nápis...

Inak tu si môžeš pozrieť priemer užívatelov http://www.spritmonitor.de/en/overview/ ... power_s=70
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Reálnu odpoveď pozná iba reálny vodič reálneho vozidla v reálnej premávke,úplne nezodpovedatelná a vlastne nezmyselne formulovaná otázka
STILO1,9JTD
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 29.05.2008 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa STILO1,9JTD »

Ako sardinka v tom nejak niesom , mam vysku okolo 173-175 cm asi ... cize s tymto som sa vysporiadal ... :2f93:

Inak
mhlavaty : Myslis , ze nieje sanca na tomto fore najst realneho vodica spominaneho vozidla ??? :D - pricom najskor na tychto bola zamerana moja otazocka , nie na tych , ktori to auto mozno nevideli ani z vrtulnika ... :3020:

... Cize aj tato tvoja odpoved bola asi trosku nezmyselne-nelogicka ...
Dragon
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 25.10.2006 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dragon »

Ja som mal saxo 1,6 8v VTL s chipom a spotrebu som mal okolo 8litrov na 100km jazda prevazne po meste a okoli, inac super auticko az na tu zadnu napravu
STILO1,9JTD
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 29.05.2008 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa STILO1,9JTD »

Aky problem je tam so zadnou napravou ?
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

STILO1,9JTD , lakinoo ma predbehol , ale ked chcem zistiť niečo viac o konkrétnom aute , tak vždy hladám na stránkach klubov, kde sa nemusíš nič pýtať a stačí ti len čítať !!!

Ver že tu z webu to auto pravdepodobne nik nemá a ani nemal, ja som sa v tom viezol raz a platí to čo som napísal , je to malé , jazdil som v Civicu a ten je úplne niekde inde, mal som aj MPV do ktorého by som to SAXO pomaly naložil do kufra...

Že tebe to auto malé nepripadá ešte neznamená že malé nie je, ono je to jedno z najmenších áut čo sa v tej dobe vyrábali.
Mnoho ludí také auto ani nikdy vlastniť nechcelo, predstav si havariu s iným autom ktoré váži tak 1,5-2 tony...
STILO1,9JTD
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 29.05.2008 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa STILO1,9JTD »

Ej , vy sa veru ale tesite , ked sa mate do koho obuvat , co ?

Predstav si havariu tvojho (velkeho) auta s plne nalozenym kamionom ... teoria je len teoria furt , chapes ???

Nepovedal som , ze mi nepripada male ... ja to beriem tak jak to je ... som nizky a netlacim sa dajak ...
ssepph
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 28.05.2008 07:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ssepph »

Mal som to auto 1,6 16v VTS r.v.2000, pred cca 5-timi rokmi, skvelé´zábavné, ľahučké(935kg/120ps), spotreba samozrejme závislá od štýlu jazdy, ale keďže ten motor s tým ,autom vážne cvičil spotreba na ponúkaný výkon smiešna. Dialnica 130/140km cca 7/7,5 l, 150/160km/h 8,5l stokrát overené. Ale aj keď som mu nakladal( a že som sa sním nemaznal) tak som sa cez 11l nedostal (: Podotýkam že motor mal 60000km a nebral ani kvapku oleja 0w40. Ak si masochista tak 80/90 mimo obce 6l. Nabehal som na ňom 50000km a jediné čo umrelo bola spínacia skrinka (100 evri) Len bacha na jazdný štýl autíčko je skvele vyvážené, ale na limite pri ubratí plynu, alebo brzdení v zákrute pretáčavé(pre niekoho výhoda)
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

STILO1,9JTD napísal som ti to preto, lebo je to fakt drobec, a ta kolízia je katastrofa pre to auto, z iného pohladu ked už si má niekto kúpiť nejaké auto, tak pozera aj na iné parametre, a rozhodne si vyberie za tie peniaze niečo väčšie ako SAXO , preto na tomto fore nenájdeš takmer nikoho, preto som ťa ja aj lakinooo poslal na clubovú stránku Citroenov...
Už vyššie som ti napísal že 1.6 16V nie je vzor spolahlivosti, ak nezvažuješ slabšiu motorizáciu , tak by som volil celkom iné auto, a keby mi to akože pri "nakladaní" malo hltať 8l v priemere, tak by som to nechcel ani zadarmo, sú autá ktoré zožerú rovnako či o liter viac, ale dynamika je totálne rozdielna, tak že ja nevidím na tom SAXE nič vynímočného prečo by som si ho mal práve kúpiť...
Pohlad na Saxo by vo mne vzbudzoval okamžite auto na ktorom sa vyjašilo nejedno mlade ucho, ty budeš mať pociť ako to ide, ale realita je úplne iná

Ja by som šiel jednoznačne do Hondy Civic, Clio Sport, 206 GTI, alebo niečo koncernové s 1.8T, Celica ST, 323F 2.0V6, Prelude V-Tec...

Mám pocit že ty hladáš auto s naj pomerom hmotnosť vs výkon , čo možno najmladšie a ideálne za najnižšiu cenu
Môžeš mať akokolvek nabúchanú atmosferu, objem nenahradíš ničím...
ssepph
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 28.05.2008 07:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ssepph »

Ivko neviem aké máš nároky na dynamiku, ale pre porovnanie mám teraz 207 RC a 325i, ani s jedným sa nedá jazdiť s takou spotrebou ako so SAXOM pri porovnateľnom jazdnom štýle. Tie vaše rozprávky o spotrebách beriem s úsmevom, nikto si predsa nekupuje také auto aby s ním jazdil ako dôchodca! Argument o bezpečnosti ale beriem. Pokial viem tak za rovnakú cenu ako kúpi zachovalé VTS-ko nemá šancu nájsť dobré Clio RS( čo tiež zrovna nieje vzor spoľahlivosti) Honda je fajn, ale Vti-čka(160ps) sú vzácne a na Type-R asi nemá, 206RC je po dynamickej stránke ďaleko za zvyškom(pozor nie v priamke). Ale ak chce na tom chodiť do obchodu po rožky, nech si kúpi niečo iné.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Čo to je porovnatelný jazdný štýl ? Ja hovorím že s nejakým 2.0i by sa vozil veselo za 9l a to by nechodil ako dôchodca a ked by na to dupol tak dynamika by bola rozhodne lepšia ako u Saxa ktoré by človek túroval na maximum a stále by to zdaleko nebolo ono, pričom by mal možno o liter menšiu priemerku ako u toho 2.0 ...

Podla mna to SAXO nijak extra nejde na to kolko žere, verím že by ho strašne sralo ako by mu majitelia TDI, či iných výkonnejších áut ukazovali zadné svetlá, tak že tak...
S tým VTS môže "závodiť" akurát tak s Fabiami 1.4 a dalšími podobnými autami, 206GTI už má rozhodne naviac...
Len aby sme tu potom nečítali ako sa zasa další mladý nalepil zo svojím tátošom na nejaký betovový stlp niekde v meste

Ak takú dynamiku nepotrebuje tak aj VTS mu je úplne na nič
STILO1,9JTD
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 29.05.2008 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa STILO1,9JTD »

Tema sa tykala podla mna uplne niecoho ineho ...
Nepytal som si rady a ani nazory pri kupe , ale budis ...
Nepotrebujem ani auto na preteky ako napr. ivko1 so svojimi neviem akymi spominanymi 2,0i , nievelmi najspolahlivejsimi 1,8T a ospevovanymi , do nebies vynasanymi racing-specialmi TDi (najlepsie s chipom) ... :4090: :40bd:
... a s fabiami 1,4 si chod kludne zapretekat ty , ak ta to tak silno naplna ... :2f93:

Este raz ale musim zopakovat : Nehram sa na pretekara , ani si nepotrebujem nic dokazovat , ako mozno poniektori z vas tu :3020:
Ale aj napriek tomuto faktu ivka1 opat sklamem ... : moje zadne svetla uz videlo viacero TDi-ciek
... mozno spominany pomer vaha / vykon ??? cisla nepustia

Pojem " inych vykonnejsich aut " je takisto mega-relativny , cize aj tvojmu dajme tomu velmi vykonnemu autu by nejaka RS6 avant 4x4 s 580k ukazala zadne svetla ...
dobry priklad ??? podla mna nie ...
cize asi tak ... vzdy sa najde nieco lepise aj vykonnejsie

A v teme zacinajucej sa spotrebou spomenut 323f 2,0 V6 - nie najlepsi priklad ... :41c2:




... z mojej strany zatial vsetko , nasleduje reklama : :-/
:d :D
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

No tak ked také auto máš (VTS) tak načo sa pýtaš, ked nepotrebuješ pretekať tak si nekupuj Saxo VTS ale Saxo 1.5D
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných