Lancia Kappa r.v. 1999 2.4 jtd

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lancia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

robosint
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 19.02.2010 14:22
Zdieľať na Facebook

Lancia Kappa r.v. 1999 2.4 jtd

Príspevok od používateľa robosint »

chcem poprosit o radu,mam lanciu kapu 2.4 jtd r. v. 1999.mam taky problem ze mi z nicoho nic nechce nastartovat.rano som normalne nastartoval a vecer uz nie a zacal mi blikat klucik a pod nim napis code.viem ze je to nieco s imobilizerom.vie mi niekto poradit ako tu chybu odstranit?neviem si s tym rady!dakujem.
oldoss
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.09.2008 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oldoss »

Tak zrejme bude problem s imobilizerom. Ak mas druhy klucik skus s nim nastartovat. Pokial nie existuje par elektrikarov co ti ho vedia odpojit.
rolu
Príspevky: 261
Dátum registrácie: 10.07.2008 19:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rolu »

Ak si trocha technicky zdatný otvor klúč je v nom taký malý šulok asi dva mm ma priemer,vyber ho a okolo zamku kam strkaš klúč je taký ca 3cm priemer krúžok,prilož ten šulok k tomu krúžku,a skús naštartovať malo by ti to ist,ak ti to takto pojde prilep si to tam paskou,akurat že immo je off v takomto pripade ale Kappu asi nikdo kradnut nebude myslim,bez urážky sam mam lanciu.
colinixXx
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 05.12.2009 00:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa colinixXx »

Na základe mojej skúsenosti si skontroluj relé. Treba pozrieť v manuáli, ktoré to je - niekde na stranách o poistkách. Na Lybre sú umiestnené v motorovom priestore v kryte pred batériou. Je ich tam asi šesť (na palivové čerpadlo, ventilátory,...), no mne odišli postupne obidva (červený a čierny), ktoré po spárovaní imobilizéru sa musia zopnúť. Po otočení kľúčika je počuť ich cvaknutie. Ak nezopne treba ho vymeniť vytiahnutím jednoducho ako poistku. Vo Fiate stojí jeden cca 15 eur, ale určite sa dá kúpiť aj v predajnich s ND. Sú 20A a 30A. Relé sa dá aj otvoriť (vypáčením horného krytu) a keď je bez krytu pekne vidno ako sa prepína po otočení kľúča. Nenapísal si či točí štartér, mne vtedy točil štartér a nenaskočil motor. Dúfam, že som pomohol, lebo ešte teraz mám z toho traumu. Stalo sa mi to v piatok poobede, zdochlo mi to pri pešej zone, tak som to nechal pri ostrovčeku a pokiaľ som si išiel zavolať do servisu už som mal papuču od mestských policajtov. V servise už samozrejme neboli mechanici. Potom som aj tak čakal týždeň, kým sa na to vôbec pozreli toľko mali roboty a pritom to bola takáto blbosť, ktorú by som si bol vymenil aj ja.
bercik1982
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 18.04.2010 20:48
Zdieľať na Facebook

lancia kappa

Príspevok od používateľa bercik1982 »

mne sa to stalo po 6 mesiacoch co com ju kupil 2.4JTD a tiez som bol s toho vypleskany co sa deje nikam som nechodil otocis kluc a tiez kode a nic ani starter tak som vypol a cakal a skusal par krat som odpojil na kratko baterku a potom som ju raz odpojil na celu noc a zatial 2 mesiac nic ani raz zatial je to ok.
Napísať odpoveď

Návrat na "Lancia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní