Honda - prevodový olej

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

DRVAlien
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 21.09.2011 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DRVAlien »

Neexistuje ziadna alternativa! Nalej tam to co tam ma byt a to je MTF3, v manuale sa pise ze mozes DOCASNE pouzit motorovy olej 10W40. A to docasne znamena len na dojazd do servisu kde ti naleju MTF3. Pojde to aj na FRITOL ale ako dlho?

PS: ked chces usetrit peniaze tak jazdi MHD.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

DRVAlien--co to je mtf3 ked neexistuje alternativa--potom asi zavru vsetky naftarske spolocnosti lebo mtf3 je stacane na marse ved nebudte vsetci naivny ze tam lejete bohvie co vsetko je len nejaka vyroba a vyrobca a predava sa to pod nejakym svojim oznacenim AUDI Q7 sa tiez vyraba v VW Bratislava a predava sa pod menom AUDI nie VW Kia vyraba motory do Hyundai kedysi ZVL-KLF vyrabali loziska pre INA a ta si ich predavala pod svojim znakom takze treti raz vam pisem mtf3 olej vyraba spolocnost Mobil kto tomu nechce uverit chodte do Hondy a oni vam povedia co davaju za oleje do aut pri prehliadkach proste honda ma teraz zmluvu s touto olejarskou spolocnostou ktora zabezpecuje prvovyrobu neviem presne do ktoreho roku mali zmluvu s Castrolom , to iste plati aj pre pneu , svetla, radia a ja neviem co este ved si predsa hadam nepredstavujete ze si vsetko vyrabaju sami v podstate nove auta su len skladacka z nakupenych komponentov este ma napadol taky motor sami ho s konstruujua aj vyrabaju ale strasne vela veci ide do toho motora od subdodavatelov
DRVAlien
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 21.09.2011 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DRVAlien »

Nezalezi na tom kto to vyraba ale ked niekto vyraba MTF3 tak musi mat aj zlozenie a vlastnosti ako "hondacka" MTF3 nech ho hoci pre Hondu pancuje jozo z hornej dolnej na dvore.

Vela ludi si tu chodi pytat rady ale ked nejaku dostanu tak pochybuju a ajtak si vacsina z vas urobi po svojom. Tak naco potom si tie rady pytate?
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Ak je pre teba Castrol jozo z hornej dolnej pancovany pre hondu tak potom neviem co davas do auta ty---ak si cital ja tam ten Castrol uz druhu vymenu teda 95 tis. a prevodovka ide normalne ja ti nepisem o docasnej alternative 10W-40 ale 75W-90 a nakoniec nech si zadavatel temy sam uvazi spopisanych prispevkov a naleje to co chce ja sa zopakujem ja mam dobru skusenost
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> treti raz vam pisem mtf3 olej vyraba spolocnost Mobil kto tomu nechce
>> uverit chodte do Hondy a oni vam povedia co davaju za oleje do aut pri
>> prehliadkach proste honda ma teraz zmluvu s touto olejarskou
>> spolocnostou ktora zabezpecuje prvovyrobu neviem presne do ktoreho
>> roku mali zmluvu s Castrolom



som velmi rad ze vidis do dodavatelskeho retazca japonskej automobilky. Predpokladam ze si drzal v ruke zmluvy a bola tam podpisana cela board of directors, teda rada riaditelov, danej automobilky.

Poviem ti iny pribeh : Chrysler. Ta firma oficialne bola strasne dlho spätá s olejarskou firmou ktoru spominas teda Mobil.

http://77.247.224.52/chrysler/2008vehiclecare.pdf

katalogove cisla uplne presne sedia, nazvy vyrobkov uplne presne sedia. Dlhodobo Chrysler oznacoval "svoje oleje" ako Mopar a to preto aby sa zmestil do rovnako dlheho nazvu ako Mobil. Flasky boli uplne zhodne, rovnaky typ pisma, uplne presne od pismenka do pismenka rovnaky text (okrem Mobil a Mopar Chrysler) takze si dovolim tvrdit ze to naozaj boli tie iste oleje :)

No a vidis, potom prisiel niekto sikovny a slovenske zastupenie Chrysleru oleje Mopar uz po desiatich rokoch nema s vynimkou ATF+4 olejov do automatickych a manualnych [!] prevodoviek lebo tam Kastrol nahradu nerobi.


Este raz sa pytam : drzal si ty v ruke zmluvy medzi Hondou a Mobilom, ktore by ta opravnovali povedat to co si povedal ? Alebo mas nejaky iny dokaz, napriklad nieco na sposob ako som napisal vyssie ?

Lebo drystov ze Skodovka zarucene pouziva v prvovyrobe oleje Castrol chodi po internete vela. A pritom to nemusi byt pravda - skodovka vyhlasi obchodnu sutaz s parametrami olejov a vyhrava najlacnejsi pripadne ten co da najvacsi uplatok (cojaviem)...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

mp3turbo- zmluvy som samozrejme nedrzal v ruke todobre mozes vediet lebo nie som nejaky manazer v honde , povedal mi to mechanik v honde zilina . Na koniec prispevku sam pises ze vyhrava najlacnejsia spolocnost nie najkvalitnejsia takze moze to znamenat aj to ze mtf3 nedosahuje kvalitu spominaneho Castrolu to samozrejme posudit neviem ale neznamena to ze tam nemozes dat olej iny ale samozrejme tej istej specifikacie
DRVAlien
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 21.09.2011 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DRVAlien »

O kvalitach tzv. "mechanikov" v autor. servisoch co len vymienaju diely tu vacsina z nas vie svoje.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

presne tak, ten mechanik ma tiez len nejake svoje "vedomosti", skusenosti, informacie atd, a v ziadnom pripade by som si na zaklade takehoto NEZAVAZNEHO VYJADRENIA, navyse nie oficialneho, nerobil akekolvek zavery.

Pozri, to co som predostrel ja mas neodvratitelny fakt. Oleje Chrysler Mopar su preznackovane oleje Mobil1 v tych istych flasiach, s tym istym nazvom, katalogovym cislom atd. Ano, "tvrdim to sice len ja" ale mam na to tvrdenie sakradobry dovod ktory si sam mozes pozriet, overit atd.

Proste o mojom tvrdeni asi diskutovat prilis nemozeme, ze nie... ale to ze "nejaky mechanik nieco povedal..." a nicim to nepodlozil...

sorry, ale to neznie rovnako doveryhodne. Moze mat pravdu ale nemusi.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
DRVAlien
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 21.09.2011 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DRVAlien »

braga napísal:Ak je pre teba Castrol jozo z hornej dolnej pancovany pre hondu tak potom neviem co davas do auta ty---...
prvotriedne veci na ktorych sa NESETRI
mot. olej mobil1 5W50
prev. olej MTF3
brzdovka DOT4
mam dalej menovat?

Vyznam toho co som napisal bol ze nech to vyraba hocikto musi to splnat kriteria stanovene automobilkou, resp. vyrobcom daneho komponentu.

A kde mas odmerane realnymi meraniami ze ako sa ti opotrebovala prevodovka ked si pouzil ten kastrol voci MTF3? To mi ukaz a nie nejake placebo keci ze "ide to normalne" aj motor pojde na jeden olej 40tkm normalne, ale len pocitovo!
DRVAlien
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 21.09.2011 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DRVAlien »

flyp napísal:dá sa to objednať aj inde ako v honde?
zaregistruj sa na www.hondaclub.sk a kontaktuj uzivatela M&R. Pripadne pozri sekciu inzercia-predam.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Neviem ake mas auto ale preco tam davas prvotriedny olej mobil1 5W50 pisem to len preto lebo keby si ho siel kupit do znackoveho servisu Honda , alebo inej znacky tento by ti urcite nepredali. Este jedna otazka ak tento olej splna vsetky specifikacie co podla vyrobcu splna nieje podla teba prvotriedny Castrol Manual TAF-X ,SYNTRANS TRANSAXLE 75W-90
DRVAlien
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 21.09.2011 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DRVAlien »

Mam Accorda 2.0i ES rv.1999 a pri servise sa riadim vylucne servisnym manualom. Mobil 1 davam preto lebo ho povazujem (nie len ja) za spicku. V obchode by mi predali ten na ktorom maju najvyssi zisk. Odpoved na tvoju otazku je jednoducha, lebo nieje uvedeny v servisnom manuale.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Preco nekupujes tento http://www.hondaclub.cz/default.aspx?a=6 ale nejaku nahradu
DRVAlien
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 21.09.2011 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DRVAlien »

Pretoze servisny manual mi dava na vyber podla urcitych specifikacii.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Vydis a servisny manual ti dava na vyber olej do prevodovky Honda-MTF alebo olej API servisnej triedy SG alebo SH SAE 10W-30 alebo10W-40 a dal by si tam ten druhy ? okrem toho 5W-50 je do vysokych otacok a vysokych vykonovych hodnot a vysokej teploty zhrnuto povedane dobry tak na preteky caste brzdenie a znova rozbiehanie na maximalne otacky a ty asi tak nejazdis takze tam pre ten motor nedavas prvotriednu kvalitu alebo sa mylim jazdis preteky ?

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných