Skoda Octavia - otvorenie zaseknutých dverí

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Trussader
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia - otvorenie zaseknutých dverí

Príspevok od používateľa Trussader »

Poradte mi prosím niekto ako mám otvoriť pravé predné dvere na Octavii I. (central) Nejde to ani DO, ani vnutornou a vonkajšou klučkou. Nepomohol ani spinač na dverach vodiča. Cuplik na dverach sa pohybuje hore-dolu ale nie v celej drahe iba čiastočne. vnutorna klučka ide velmi lahko, ako by bolo odtrhnute lanko. Ako mam otvorit dvere bez poskodenia tapaciru???
p.s.
sulino30
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 07.06.2007 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sulino30 »

Sekáč a kladivo a to myslim vážne!Inak to neotvoriš.Musis dat tapacir zvnutra dole a rozsekat mechanizmus aby si sa dostal k ovladaniu zamku,potom ho mechanicky rucne otvorit.Nepotesil som ta,ale inak to nejde.
kauza
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 16.12.2009 21:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kauza »

mne sa to podarilo na zadnych lavych dverach..chce to len pevne nervy,povytahovat tesnenie okolo dveri,popovolovat bocne skrutky + madlo a islo to...ale na prednych bude z lavej strany urcite zavadzat skrinka resp.pristrojova doska :3020:
Jimmybz
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 27.09.2006 19:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jimmybz »

cauko,raz som to riesil na svojej octavke,vyhodil som sedacku von,poodkrucal skrutky co drzia tapacir aj s madlom,jasne,ze od pristrojovky to neslo,dalej gumu okolo dveri von,odhnut tapacir kolko povolil a potom som tam rukov smatral,neviem presne za co som zatiahol ale nieco mi tam skocilo a dvere som otvoril normalne,,,,chce to len trpezlivost,uz som tak otvaral aj alhambru a slo to.vela stastia
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na blbosti zabudnúť,to sa tak nerobí. Nič netreba poškodzovať,ide to rýchlo a ľahko.Predné sú bez problému za max desať minút v pohode otvorené.Vysadíš (doslova vyvesíš) zadné dvere.Tie otvoríš do max polohy.Treba vybrať iba jednu upevňovaciu skrutku na dolnom pánte (z dvoch tú dolnú a len tú jednu)a na hornom pánte povoliť červíka čo je prikrytý čapičkou (6-ka klúč) tiež odpojiť konektor pod vlnovcovom prechode kabeláže.Podoberie sa guma na strane stlpika a zvleče sa od plastového oválu,potom sa už ukáže konektor.Dvere sa v tejto max otvorenej polohe potiahnu smerom dore a vyvesia.Ak sú dvere preč je krásny prístup ku gumenej záslepke na zadnom čele dverí (predných) presne vo výške klučky.Pod ním sa v otvore (cca 3cm za otvorom)už dá vidieť skrutka blokátora s otvorom na skrutkovač torx (myslím 25).Torx skrutkovačom sa točí proti hodinám,ten otáča blokátor kým sa nám neuvolní časť vedla klučky,tá do ktorej sa strká klúč.Je hodno počas točenie tej skrutky akoby otvárať klučku,jemne len tak pol cm.Ak sa vyberie tá vložka je všetko jasné,je už dostupný aj koniec lanka.Ak je utrhnuté,tak sa háčikom potiahne tá časť ktorú inak ťahá lanko a otvorí.Pri vyberaní vložky zámka je vhodne mať vnútry klúč a pomáhať si aj jeho pomocou pohybom klúča a jemným ťahom. Nepoškodená vložka ide von bez násilia len miernou silou. Zrozumitelné ? Každopádne skúsený to má do troch minút otvorené. Aby bolo jasné,aj tá M8 skrutka na dolnom pánte sa vyberá torxom (hviezdicou),použiť kvalitný aby sa hviezdica v skrutke nepoškodila,ešte raz upozornenie ...vybrať iba tú jednu,nedôjde k rozladeniu polohy a tak netreba nič nastavovať iba znovu dvere nasadiť.
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 01.11.2011 20:49, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

sulino30 napísal:Sekáč a kladivo a to myslim vážne!Inak to neotvoriš.Musis dat tapacir zvnutra dole a rozsekat mechanizmus aby si sa dostal k ovladaniu zamku,potom ho mechanicky rucne otvorit.Nepotesil som ta,ale inak to nejde.
Nepíš voloviny,píš radšej niečo k vareniu,bravčové,hovädzie,sekanie,klepanie a tak.Gazdinky Ťa budú milovať,tu ťa bude iba kopec ľudí preklínať.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

a to sa akoze dokurovalo naraz aj vnutorne lanko aj vonkajsie ci co to zapricinilo? Viem ze sa to raz stalo aj kamosovi ale neviem preco ani ako to vyriesil
kauza
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 16.12.2009 21:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kauza »

a co v pripade ak je dodrbany zamok? myslim,ze potahovat lanko mozes ak je vyskocene z klucky.. ale ak zamok nedostava signal,ze sa ma otvorit tak je stale v zatvorenej polohe...a to mozes potahovat lanko vonkajsie aj vnutorne a vysledok bude stale rovnaky ... ja som mal prelomeny kontakt v kabloch pri stlpiku a tam ti nepomoze nic ine len sa dostat k zamku z vnutornej strany a to zhodit tapecirung .. ak sa mylim tak ma opravte,ale ja som riesil na svojom aute takyto problem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chlapci neriešte nezmyselné veci,akonáhle dostaneš von vložku zámku,máš slavobránu a prístup že musíš byť idiot,ak neotvoríš zámok.Takému už niet pomoci,takže úplný magori na to chodte hneď sekerou.Máte to polopate,myslel som že úplne blbovzdorne,ale asi som sa mýlil.Odhadnúť ľudskú blbosť je ozaj nemožné.
kauza
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 16.12.2009 21:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kauza »

ok.. tak mimo temy ... VW TOURAN 1.9TDI 74 kW ci je studeny,alebo zohriaty prida si otacky na volnobeh na 1000 a roztocia sa obidve vrtule...VAG neukazuje ziadnu chybu,cidla vymenene a robi to furt.. daj neaku slavobranu
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

VAG nie je len na to aby ukazoval chyby
kauza
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 16.12.2009 21:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kauza »

samozrejme strucna odpoved typu.. ja som najmudrejsi,ale konkretna odpoved ziadna
sulino30
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 07.06.2007 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sulino30 »

mhlavaty...............vždy som obdivoval a uznával odborníkov ako si ty a preto sa ti hlboko ospravedlnujem že som si dovolil napísat sem takýto prispevok.Nemám 50 rocne skusenosti v NASA ako TY kde si opravoval raketoplany na dialku 25 000 km .Ja som len proste videl na vlastne oči ako mi mechanik zo Skody Servisu 55 rocny pánko so skusenostami robIl zadne dvere tak som si dovolil sem teda napisat tu poznamku o sekači a kladive.Este raz sa velmi ospravedlnujem....moja vina,moja vina moja preveliíka vina..........BOCSAANAT
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

sulino,nie je to potrebné,potrebné je aby človek bez medicinského vzdelania neradil lekárovi len preto že ho videl pichať injekcie.Rada je vtedy rada,ak niekomu pomôže,inak je to len kopec jalových rečí,a to ide dokopy možno v politike,ale v technike je treba mať znalosti.Predstav si iba na chvilku,že ten pán čo žiada radu,dostane pre zaneprázdnenosť iných iba tú Tvoju.Predstav si,že takú radu dostaneš sám.Že tak niekto v Škoda servise postupoval,je iba vizitka odbornosti značkových servisov a smútok je o to väčší ak tak postupoval starý kozák.Neviem si to vysvetliť inak,iba tak že starnú aj hlupáci a tej hladiny nula ešte aj začínajú zabúdať.Lutujem,to si inak vysvetliť nejde.Tu ozaj nejde o to aby sme si pumpovali svaly,ide iba o to,aby to tu za niečo stálo,aby si každý našiel štipku niečoho použetelného a neprehadzoval vidlami tony písmen v témach,bez najmenšieho užitku.A toto čo tu teraz predvádzame obaja,hodnotu len a len znižuje.
Ak chceš vedieť ako prebieha (má prebiehať) komunikácia o technickom prebléme z autom,nazri na www.fcd.eu a tam skús pustiť jalovinu.To si asi nedovolíš,už preto že musíš mať meno,nie krycí nick (ja aj tu mám meno) ako tu.Tie ...oviny by sa rozhodne ťažšie púšťali z podpisom do sveta.
kalvaster4
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 08.07.2008 18:50
Zdieľať na Facebook

dvere

Príspevok od používateľa kalvaster4 »

Pan mhlavaty mas cistocne pravdu ale len v pripade ze auto nema safe lock ak ho ma a dvere su s nim zavrete a otvorene uz nie. Tak sa mozes dostat k zamku ale to ti nepomoze. Je na to sposob ako dvere otvorit ale v ziadnom pripade nic neposkodzovat a ziadne dvere nedavat dole sice je to robota na 20 min. a cez net tazko vysvetlitelne. Ak si z Kosic viem pomoct .

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných