Picasso 2.0HDI - škrípanie pri rozbiehaní....

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

luigi8403
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 02.11.2009 09:51
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Picasso 2.0HDI - škrípanie pri rozbiehaní....

Príspevok od používateľa luigi8403 »

Zdravím.Pri rozbiehaní a zároveň vytočení kolies počujem škrípanie a skáče mi celá predná časť auta,ako keby mal motor skapať.Tyčky stabilzátora a spojku som menil.Bol som s tým aj v servise a nevedeli mi povedať čím to je.Že keď to bude silnejšie škrípať,že vtedy mám prísť,lenže teraz keď prejdem po nerovnosti tak to robí tiež.
Xsara Picasso 2.0HDI 2000 66kW
Cupo333
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 11.03.2009 12:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cupo333 »

Skús vymenit loziská na predných tlmičoch.a potom už newiem čo by to mohlo byt :3906:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Skús vysledovať niečo charakteristické pre to správanie.Natočenie kolies píšeš,napr.Robí to iba pri rozbiehaní ? Na dobrom povrchu tiež,alebo iba na nerovnosťiach keď pruží ? Robí aj pri stojacom aute točením doprava-dolava ? Je to našťastie pre Teba velmi jednoduché zavesenie a nech to je čokolvek,nič dramatické Ťa tam nečaká.Ak je nad Tvoje sily určiť chybu,zájdi na STK a popros niektorého technika aby to pozrel na plošine pre zisťovanie vôlí v závesoch kolies.Bývajú velmi ochotný,aspoň u nás sú to velmi normálny chlapi.
luigi8403
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 02.11.2009 09:51
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa luigi8403 »

Robí to aj pri stojacom aute.Keď vytočím volantom do ľava a aj do prava.Všimol som si že to robí už aj pri nerovnosťiach pri malých rýchlostiach.Mám nejaké typy,ale nie som si celkom istý.Myslím si ,že to može byť silentblokmi motora a prevodovky,homokinetické klby,horné uloženia tlmičov....ale to sú len typy.Najradšej by som to všetko vymenil. :-\
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných