Citroen XM - oprava pruženia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

skvele auto na slalomy mas potom... :2f93:

kazdopadne v poprade je pan Bartos, niekde za zeleznicou hore na kopci, uz si to nepamatam, ten sa citronom venuje..aspon sa venoval..skus ho najst...poradia ti aj v mototechne hociktorej v starom poprade..
becsi
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 18.06.2007 11:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa becsi »

Odporučam ti pana Smutného z Čučmy, pri Rožnave je to genius co sa tyka citroenov. Urcite sa ti oplati zbehnut z Popradu k nemu.
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

kedysi dávno som mával tieto XMka - boli to super auta (komfort, priestor)
Predpokladám, že potrebuješ vymeniť pérovacie gule. Neviem koľko stoja teraz, ale ja som vtedy 4ks menil cca za 3.500,- sk. Potom sú tam ešte pod autom vyrovnávacie gule. Pozeral si stav LHM oleja? (naštartovaný motor a v normálnom jazdnom móde musí byť mierka v strede) Dajú sa tie gule aj dofúkať, ale ja som vždy kúpil nové.
Naposledy upravil/-a dotynka v 07.09.2011 13:41, upravené celkom 1 krát.
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Ak citoren s hydro podvozkom nepruzi, je treba repasovat alebo vymenit gule na podvozku.
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

Presne ako písali vymenit hydrogule, vymeníš aj sám. Stlač blatník a uvidíš ktorí neodpruží a tam vymen gulu. Nové stoja niečo cez 30 eur.
marcela29
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 13.09.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marcela29 »

mala som 2,1td xm a tiž som mala to isté. spravila som s ním cez 100000km do servisu ked sa inak nedalo som chodila do čučmy k smutnému, je to macher. dofukoval mi gule pruženia za 300sk za kus
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

ee, z vlastnej skusenosti (3xBX,1xXM,1xXantia,1xC5) ak ti to uz nepruzi tak su pravdepodobne v prdeli gule, dofuk ti nepomoze ,ten funguje ako preventivne riesenie, ked su membrany prerazene je koniec a dofuk ma zivotnost par dní,
takze trosku k udrzbe toho co mas pod zadkom::

servisny interval je cca 60 000km - vtedy dofuk, pripadne vymena, a urcite vymena hydraulickej kvapaliny LHM, (LDS znesie viac ale na XMku to este nikto neskusal)
+kazdych 30 000km vycistit zasobnik a sacie sitká na LHM (predides tym zniceniu nelacného cerpadla )
+hladina LHM sa nemeria v normalnej vyške ale v najvyššej (pre toho co mal 3xma :) a ziadne vyrovnavacie gule to nemá, su to pripajacie pre napravy koli vacsej makkosti, vyrovnavanie ma len xantia activa a koli nakladnosti systemu sa to uz nepouziva


takze riesenie pre teba bude pravdepodobne výmena gúl a kvapaliny
ja beriem po cca 37e z automax hulin z čiech. a kvapalinu beriem kde je prave najlacnejsia.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zložité nie je,celý problém je vlastne len povolenie gule na závite.Tam sa treba v garážových podmienkach nejako vynájsť.V tragických prípadoch som navaril velkú maticu rovno na hrušku,je už tak či onak po smrti
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Tak na toto auto s tymi gulami si pamatam, kupili sme to za flašu palenky, vtedy cerstvy vodicak, auto sa prepisalo, pohodlna velka lod, olej sme tam dolievali LHM na 100% do tych gulí, ale auto nevydrzalo dlho... vykupalo sa v Domaši, počas bujarej zábavy kamarat pilot s 2,4 promile nevybral zakrutu ale stihol z auta vyplavat nastastie:40bd:
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných