CENOTVORBA -Suma ktorú ponúkate je príliš nízka ! Musíte zad

Novinky, problémy a všetky záležitosti týkajúce sa admina

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

l0k1
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 06.08.2005 12:18
Zdieľať na Facebook

CENOTVORBA -Suma ktorú ponúkate je príliš nízka ! Musíte zad

Príspevok od používateľa l0k1 »

zdravim,
nasiel som dnes zaujimavy inzerat, isiel som poslat predavajucemu cenovy navrh a system mi vypisal : ,,Suma ktorú ponúkate je príliš nízka ! Musíte zadať vyššiu !,,

Nerozumiem naco je potom tato cenotvorba ked som mu poslal realnu sumu za co sa taketo auta predavaju a on tam ma svoju sumu riadne nadhodenu...dakujem za odpoved
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

S tým nič neurobíš, systém je nastavený tak, že nepovoluje napr. menej ako 10-15% aby nedochádzalo k nezmyselným ponukám, alebo dokonca k výstrelkom, ohladom čoho tú boli aj sťažnosti...

Možno ked si nájdeš temu cenotvorby tak sa tam dočítaš ako je to nastavené...
Za dalšie nič ti nebráni v tom aby si zodvihol telefon, a sám navrhol predávajúcemu tvoju sumu, ja viem že často krát ťa každý pošle rovno do **** , najskôr sa treba opýtať na stav, vidieť auto a až na základe toho diskutovať o cene...
l0k1
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 06.08.2005 12:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa l0k1 »

dakujem za info...je to potom velmi smutne nastavene...keby som predaval auto tak tam nedam nijaku cenotvorbu a ak hej tak ked dam auto za 17 tisic a niekto mi tam da 8 tak nereagujem a len sa zasmejem...a nebudem sa stazovat :o)

Co mi to pomoze ked by som mal napriklad zaujjem kupit auto ktore bolo dnes pridane, realna trhova hodnota je 12,5, pise dotycny ze bolo prave dovezene a ide sa prihlasit a dal tam cenu 17...samozrejme ze mozem mu zavolat, napisat email ale potom ta cenotvorba straca uplny zmysel.
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Ak si myslíš, že z ceny 17 000,-€ ti spustí na 12.500,-€ tak si riadny optimista. Však si kúp také, kde je cena 12.500,-€. Nechápem ťa, pravdepodobne pre toto to je s cenotvorbou, tak ako to je.
l0k1
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 06.08.2005 12:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa l0k1 »

chcel som mu pomoct aby trocha pochopil aka je realna trhova hodnota...nic viac. daval to sem asi za ucelom, ze to preda, obetoval tazko zarobene 3E aby to tu bolo a zaujalo ludi, za tu cenu to tu nikoho nezaujme...ak mu tam napr 3 ludia hodia ponuky medzi 12-13 tisic tak si mozno uvedomi, ze to je vela a NIKTO mu nekupi to auto za tu sumu. Viz pripad co predava 330i uz 1,5roka a z 21 isiel za ten cas na 15...a stale nic
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Ja si myslím, že si chcel pomôcť hlavne sebe, ak by sa chytil. Však ak je cena taká nadsadená, zistí sám, že nie je niečo v poriadku, keď nikto nevolá, alebo si myslí, že jeho auto je niečim výnimočné, preto ho dáva za takú sumu. Možno aj bude, keď ťa zaujalo...
l0k1
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 06.08.2005 12:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa l0k1 »

nie kazdy je odbornik na auta ked ich predava. XY je pripadov, ze kupia auto rozpadnute, daju ich dokopy a nadhodia si cenu...ved dal som 2000e do opravy auta. dalej to moze predavat nejaka pani ktora nema vobec sajnu otom za kolko sa predava take auto a cenu si tipla ona alebo jej poradil nejaky znamy...prikladov by mohlo byt mnoho. Ja som si nepotreboval pomoct, kebyze chcem auto v dobrom stave a za dobru cenu urobim to ako dotycny predajca - idem do DE/IT/BE/NL po auto ;-)
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Pravda je aj tá, že sa medzi nami pohybuje kopa primitívov, čo si nevedia najprv prelistovať stránky a porovnať ceny podobných aut, aby sa zorientovali.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Pri zadávaní inzerátu stačí cenotvorbu nepovoliť a je to vybavené ...

l0k1 pochop že šexistuje mnoho "čurákov" ktorý špekulujú ako na niekom zarobiť a trebárs takému čo predáva auto za 5000€ napíše že za 4000€ ho berie hned - bez toho aby sa čokolvek opýtal ohladom stavu auta , takých vela aj volá, treba im rovno zložiť a hotovo... Dá sa spustiť aj 1000€ ale nie u auta za 5000€ a asi nie ani za 10000€

Ja som predával auto ktoré sa bežne predávali od 2800-3200€ , malo vady ktoré som odfotil , uviedol do inzerátu a dal som cenu 2000€ a aj tak volali blbci ktorý chceli ešte spustiť... A najviac ma dojal posledný záujemca, ktorý sa ozval nejaký týžden po stiahnutí inzerátu, samozrejme pýtal zlavu , znovu sa pýtal na stav, pýtal sa na SERVISKU a na podobné k0k0tiny... Pričom bavili sme sa o aute z roku 1999, s 205000 km, s vyššie spomenutými kozmetickými vadami a cenou ktorá boli voči najlacnejšej ponuke identického auta nižšia o 800€ - a že servisná knížka... :angry: :angry:
Auto mám doma, ja sa na nom odveziem aj prevalenými dvermi , mám ho predať pod cenu , tak toho radšej pustím do Váhu... :40bd:

Už chápeš prečo je tam tá cenotvorba tak nastavená ??? Lebo pri svojom inzeráte by si mal za týžden 50 totálne nezmyselných ponúk... Inak nechápem načo ty sám vôbec reaguješ na ponuku , ktorá je s cenou riadne prestrelená...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Neviem o čom je táto nezmyselná téma... :41c2:

Navrhovať nejakú cenu bez toho, aby som to auto videl a čokoľvek o ňom vedel je choré, aj keby si mi zavolal a navrhol nejakú cenu tak ťa rovno pošlem kade ľahšie! Do toho akú cenu si kto nastaví je ťa prd, je to jeho boj, keď mu pol roka nikto nezavolá tak sa zbadá...
chocho
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 17.10.2009 18:30
Bydlisko: MT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa chocho »

Zamýšľam sa nad tým, ako by som postupoval, keby som teraz kupoval staršie auto. Sú dva názory na cenu. Nemyslím tým predajca - kupujúci. Tam je logické že majú úplne opačné ciele. Myslím dve logiky predávajúcich. Cicmanec by ma poslal do hája, keby som bez toho aby som auto videl pýtal zľavu. Má pravdu, je to nelogické a ja to beriem. Na druhú stranu som tu čítal kedysi názor aj opačný. Sťažujete sa, že kupec príde, auto popozerá a potom z neho vylezie, že chce zľavu. A je oheň na streche, lebo to vaše auto je naj a kupec vás oberá len o čas. Aj to je logická úvaha, s ktorou sa dá súhlasiť. Len potom do čerta neviem, akú taktiku zvoliť. Až raz zasa budem niečo kupovať :d :D
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Musíš byť pripravený dať zaň toľko koľko je v inzeráte. :-)
chocho
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 17.10.2009 18:30
Bydlisko: MT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa chocho »

Veď hej, to mi je jasné. Ale obchod je obchod, každá stovka dobrá, nie?
Len sa dá ťažko odhadnúť, ktorým z tých dvoch postupov práve toho môjho predávajúceho naseriem :d :D
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Myslím si, že ak budeš serózny kupec, chceš to auto skutočne kúpiť, nie len očumovať, tak ho nenaserieš so žiadnym postupom...
Napísať odpoveď

Návrat na "Témy týkajúce sa Autobazar.EU"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný