Kúpa Lancia Lybra 1.8 96kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lancia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

TomDiTutti
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 08.03.2011 09:54
Zdieľať na Facebook

Kúpa Lancia Lybra 1.8 96kw

Príspevok od používateľa TomDiTutti »

Zdravim vsetky mudre hlavy.Mam zaujem o kupu tohto vozitka VIN - ZLA83900000011236 no mam s nou len minimalne skusenosti a o tomto motore tu na fore nie je takmer nic a na fiate som pozeral tiez (marea).Nekupujem ho koli cene ale koli tomu lebo ho chcem a najst slusny kusok v nasich koncinach je strastiplna cesta.Je vhodna tato motorizacia,ma nejake permanentne zavady,aka je asi primerana spotreba oleja,na co si dat pozor a ci je nejaka neobvikla udrzba. Za odpovede dakujem. :300f:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Lybra je technicky velmi dobrá a hlavne premyslená motorizácia.V premyslenosti konštrukcie,jednotlivých riešení sa mu celá koncernová banda ani nepriblíži.Nesmierne pevný plech,pozink,radosť to auto robiť,nekradne sa. Velmi dobrá volba,podla možnosti sa vyhnúť búračke aby boli pôvodné diely
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Diely dostupne, na zadnu napravu repasna sada a podobne. Len pozor na motor, je haklivy na olej, inak hrozi GO motora. Nesmie klepat ani zrat kvapku oleja, popripade by som dal zmerat tlaky pre istotu.
viktorDDD
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 07.07.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa viktorDDD »

kvalitné auto, motor dobrý akurát tam zvykne odchádzať variátor ale to pri kúpe budeš počuť
keď chceš nájsť nejaké info o tomto aute tak skús lanciaklub.cz
zdenoTN
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 06.03.2008 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zdenoTN »

dla vin rv 1999

stireborna metla, prihlasovane tohto roku v marci, km akoze 130tis cca, + pol auta striekane :
striekane diley :

LPB
PZB
PZD
PPD
PPB

viac neviem
TomDiTutti
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 08.03.2011 09:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TomDiTutti »

to som s KOcka vycital aj ja no stale to neznamena tazku buranicu.Idem to cez weekend pozriet ale dakujem.Skor ma zaujima motor elektrika a mechanicke casti...
kkristian
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 02.11.2009 16:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kkristian »

ty si rodeny optimista :)

tak ci tak bola polka auta gitovana, nevies co sa tam mohlo este pos.at, posunut, atd. Antikorozna uprava kasne je uz v p.deli, ak ti auto o 2 roky rozkvitne, tak budes rad?

Nebolo by jednoduchsie najst auto, ktore burane nebolo? Ci si tu podaktori ludia komplikuju zivot schvalne?
TomDiTutti
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 08.03.2011 09:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TomDiTutti »

Samozrejme ,ze mas pravdu. No ak auto nebolo buchnute na nosniky, výstuhy ci stlpiky a bolo dobre urobene ,tak mi tato skutocnost absolutne neprekaza. A ak mas nejaky typ na dobru lybru ,sem s nim...Dakujem
zdenoTN
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 06.03.2008 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zdenoTN »

a to je ta cena taka turbovyhodna ze chces ist aj do opravovaneho auta? ak ti to teda tak strasne nevadi, tak si pozri buranu a oprav sam...a budes teda vediet ze to nebolo na nosniky a opravene je to poriadne...ako kupit macku vo vreci a cakat , ze co a kedy zacne kvitnut-problematiku plechariny si tu mal uz spomenutu, ze je kvalitna ale nakladna na poriadnu opravu, preto je velky predpoklad neodbornej opravy, nevraviac o prevedeni laku a pod.

ja mam tiez tky pocit , ze tu si ludia komplikuju zivot najviac ako sa da
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

kkristian napísal:ty si rodeny optimista :)

tak ci tak bola polka auta gitovana, nevies co sa tam mohlo este pos.at, posunut, atd. Antikorozna uprava kasne je uz v p.deli, ak ti auto o 2 roky rozkvitne, tak budes rad?

Nebolo by jednoduchsie najst auto, ktore burane nebolo? Ci si tu podaktori ludia komplikuju zivot schvalne?
Máš názor trochu rozporuplný.Ja tieto veci denne riešim a nemôžem Ti dať zapravdu.Auto má KO,v protokole sú aj namerané hodnoty.Ku mne v kuse chodia autá na podobné riešenia,tu škrabanec,tu niekto iný ho trtol dverami,proste kopec drobností pre ktoré to auto aj keď je inak zo zlata nekúpi.Tá Lybra dokonca (ak je v NZ) vyzerá že bola riešená u mňa.Antikorozna ochrana a jej poškodenie vysprávkou a prístrekom týchto opráv nehrozí,dokonca nehrozí ani pri väčších riešeniach pokial nedäjde k prebrusu do základného plechu.Žiadne kvitnutie,chodia mi autá desať rokov po tom čo som ich riešil.Bol by som len velmi zvedavý ako by si Ty predával auto kde je pomaly na každom boku čosi,aj keď maličkosti. Pane to je nič,to je len taký škrabanček,aj toto ledva vidieť,a tu mi len ktosi otvoril dvere pred Tescom a trtol do mojich,to neriešte,to sú hlúposti. Urobil by si presne to samé,a potom by si sklopil uši,lebo prvý kupec Ti hodí,no to muselo byť pekne roztrieskané keď je tolko panelov riešených. Hold terazhovoríš čo hovoríš,ako predajca by si otočil kabát a hovoril niečo úplne iné. Spomeň si ak Tvoje auto príde kupovať človek Tvojich názorov.Potom vysvetluj že Tvoj lak nebol robený neodborne.
zdenoTN
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 06.03.2008 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zdenoTN »

nevidim tiez nic zle v tom mat burane auto a kvalitne opravene, ale proste prečo take vyberat ked mozem ine??... ja radsej oželiem tukance a skrabance na karoserii z denneho uzivania -predsa nekupujem nove auto ako mat uz raz opravovane a striekane...

je pravda ze kazde auto co som mal malo vzdy dajaku opravku vedel som to a nevadilo mi to, ale ak by bola moznost kupit take iste auto v rovnakom stave jasnou minulosotu bez dodatocneho lakovania bral by som neopravovane...

vzdy zalezi od konkretnej ponuky stavu auta servis.historie ceny...clovek si kupuje pre seba a musi si vybrat co mu najviac vyhovuje...
andro1
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 02.11.2008 14:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andro1 »

je pekne mat pekny lak ale ked si auto kupujem na dhsie a chcem ho mat stale pekne tak to auto by muselo byt asi len v garazi. Ked som kupoval afto ako prve som pozrel interier, potom som ho dal na zdvihak..pozrel spodok,pozrel motor a ako posledne lak a co bolo striekane. Zistil som ze cely pravy bok a bolo mierne tuknute spredu. Neriesil som lebo vsetko ostatne ok. Pred tym som mal auta od krupov, aspon som nemusel ked som odchadzal z tesca chodit okolo auta ci nahodou niekto nespravil skrkanec. ale inak kazdeho osobna vec..
kkristian
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 02.11.2009 16:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kkristian »

mhlavaty ak by to auto bolo robene dosledne, malo jasny povod, tak nepochybujem, ze by to bola dobra kupa, ak by tomu samozrejme sedela aj cena.

Ak ma auto takyto jasny povod, tak preco nie. Ale este stale mam pred sebou kolegynu, co si v lete 2008 kupila polo s 54k km a vysvitlo, ze to ma robeny cely bok, motor chyteny (nepocula ze ide na 3 valce), zvary robene ako hnoj, proste radost.
A predvcerom ked cosi riesila s autom, tak som zo srandy natukal jej vin na ko.sk a pol roka pred kupou malo to auto 90k km :)
Toto je len priklad, ze ako to moze dopadnut...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Určite treba vela opatrnosti na našom malom bananistane.Ale každé jedno auto s drobnými chybami pre kúpou musíš trochu dať do poriadku,inak sa Ti každý otočí chrbtom,resp Ti bude tlačiť svoju pesničku o obrovských nákladoch ktoré ho čakajú.Mám tieto veci dávno prečítané,a aj tu platí absolutne,iné hovoríme,iné robíme,inakšie keď kupujeme,inak keď predávame.O tom by sa dal román napísať,rozhodne treba rozlišovať dôležité veci a brať si odbornú posilu.Aký sme "ujovia" len jeden prípad.Priatel ma zavolal na obhliadku vyhliadnutého,nuž to išlo asi takto........vymenená strecha (pekne),dvoje dverí z inej farby,blatník kapota maska menené a ešte tmelené sem tam. Majitel nikdy nebúrané ! postupne to išlo z neho....tak tu bolo trošku toto,tu bolo trošku tamto,až keď som mu ukázal kde bol ktorý zvar robený ....no ja by som sa po tom klamaní už prepadol.Ale výsledok bol,pozrite chcete beriete,nechcete neberiete. Odišiel som som a nechal som ich tam. O týždeň prišiel môj milý priatel už na tom aute po prepise.vraj mu ten magor spustil už ani neviem kolko.Takže,škoda slov.Stretneš normálneho človeka,pre istotu si to zapíš,dlho nemusíš mať šťastie.
zdenoTN
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 06.03.2008 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zdenoTN »

ja prave proti takto "nikdy" buranym autam vravim do telefonu..bolo to atuo burane?on- jasne ze nie ... poviem vetu : mam doma merac hrubky laku povedzte mi rovno co kde a ako bolo robene nie ze sa prevezem 100km hore dolu a potom sa tam iba rozculim... aj na mojom terajsom aute mam striekane dvere + blatnik, ale kedze to bolo robene na aute a diel je povodny este nezhodeny je mi to jedno musela to byt iba kozmet.vada...

a ku pripadu vyzsie: ak by mi dakto klamal do oci pri aute a krutil sa tam ako had, v momente by som sa otocil na pate a utekal kade lahsie , pocastoval by som ho par teplimy slovami a isiel prec...
Napísať odpoveď

Návrat na "Lancia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní