Dacia Duster - kam do servisu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

genco11
Príspevky: 211
Dátum registrácie: 27.04.2009 18:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa genco11 »

v každom prípade u nového auta len do servisu čo má oprávnenie zasahovať do dácii a renaultov. inak prídeš o záruku. a rieš to v rámci záruky! nieže to budeš platiť zo svojho!
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

takto chlapi, ked sme uz pri zaruke, mna by zaujimalo, kedze na auto je zaruka 2 roky, bol som na 2 garancky, a na karoseriu je zaruka 12, to musim 12 rokov chodit na nejake kontroly karoserie alebo nieco podobne? ,, alebo iba tie 2?,,
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Samozrejme, že 12! Si prečítaj záručné podmienky...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Skúsenosť z Petržalky (Kestler) máme podobnú...hlavne neochota dačo riešiť v prospech zákazníka a odfláknutá garančka takým štýlom, že vymenený len vzduchový filter a nafakturovaný aj olej +filter+peľový filter...potom nadlho reklamačka garančky, a napokon po pár mesiacoch vrátili sumu za celú garančku a ani sa nejak neunúvali ospravedlniť....A slabo chladiacu klimu na záruku nespravili lebo že je vraj normálne že časom sa chladivo stráca...a to mal Renault vtedy 2 roky a bola to posledná garančka....
sorry za OT . Ako je to na Vajnorskej netuším....
Roberbo
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 19.12.2007 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roberbo »

Marila napísal:no neviem, myslis, ze servis v zaruke je komplet gratis??? Toto je moje prve nove auto, takze nemám poňatia ako to funguje :)

Okrem toho som v BA mala zlú skúsenost s montovanim líšt a ťažného (auto stalo 4 dni u nich a praca nebola urobena), takže okrem ceny ide aj o spoľahlivosť.
Hmm. tazko povedat z akeho auta ste v rodine presedlali na dustera, ale ocividne to bolo nejake jazdene a s problemami, ..len riadenie bolo o dost presnejsie a citlivejsie a kedze manzel co to vozil, tak nove bude urcite aj s taznym ,,,,....tak hura konecne ideme do noveho auta ..z kacerova kupit SUV aj s taznym! ..

Ono zas hladat v dustery posledny vydobytok techniky a ist si ho aj uplatnit v ramci zaruky od f. Dacia a spol. nebude len tak jednoduche, ..si myslim, ze skor nerealne.
halu
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 16.08.2007 15:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa halu »

raz som mal DACIU a Už NIKDY viac, aj keby ju vyrobili s tryskovým motorom.......
Zdvihak
Príspevky: 437
Dátum registrácie: 19.11.2010 20:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Zdvihak »

Roberbo
A problémy s úplne novými Mercedesmi, VW, Audi, Škoda Superb, som zažil na vlastnej koži...
Naposledy upravil/-a Zdvihak v 25.06.2013 21:38, upravené celkom 1 krát.
bestauticko
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 24.04.2008 22:59
Zdieľať na Facebook

Kristepane

Príspevok od používateľa bestauticko »

za toto ti platia, či to máš z vlastnej hlavy ? Vieš koľko váži Duster, a porovnateľný TIGUAN ? Tak tých 300kg je ten maličký rozdiel, asi to v niečom bude. OMG, kúp si Duster za málo, a za tri roky je hodnota nula, stačí sa pozrieť na Dacie tu na webe, alebo na nemeckých servroch, pozri si tie "zlé kapitalistické BMW, Mercedesy,Audi a pod." a kukni za čo sa tie predávajú jazdené.Maličký rozdiel asi uvidíš. No a tých východných nemcov voziacich sa na Dusteroch si ako príklad dávať nemusel. Nemci sú známi tým, že radšej jazdia na dobrom, ale staršom, než na burgyniach z Cigánoviec.
bopol
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 29.03.2010 14:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bopol »

bestauticko chod sa pozriet do nemecka,moyno si tam este ani nebol a potom rob usudky na com sa kto vozi.
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Zdvihak napísal: Nemec pri vyššej životnej úrovni asi tak 3x ako Blavák sadne a vozí riť aj v Dasteri
Jasné, ale on to berie ako lacné SUV,ako druhé, tretie auto do rodiny a po troch rokoch ho zahodí do koša.
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

To by som chcel aj ja vedieť.
halu
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 16.08.2007 15:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa halu »

Takže CHLAPCI a CHLAPI, zo skúsenosti, mali sme DACIU SOLENZA - fungel po roku prevádzky cca 15000km auto začalo na dvoch - troh miestach hrdzavieť, nie podbehy a falce, ALE STRECHA a stĺpik, samozrejme reklamácia, TIE VÝHOVORKY to bolo hrozné, veď sme si vtedy kúpili auto I BA za 300 000,-SK...........

NA margo DUSTERA - mladší kolega dlho šetril na nové auto, kúpil si DUSTERA s benz. motorom , čakal na neho tak dlho, AKO KEBY si objednal FERRARI na objednávku, šťastný, každého nahováral. ABY sme nekupovali jazdené TDI-čka od koncernu VW......
No, šťastný bol iba chvíľu, po dlhom čakaní na OEV, už musel zavolať predajcovi, nič, o pár dní mu volali, že zistili výrobnú chybu DUSTEROV axiálne ložisko a kým neskontrolujú celú sériu, tak mu OEV nedajú, auto mu zobrali, skontrolovali-OK, o pár týždňov mu pal.PC ukazoval spotrebu cca12l-15l - servis, potom problémy s kontrolkami-servis, problémi s elektronikou pohonu 4x4......
Ja mám 10 ročného SEATa TDI - spokojnosť..........
Marila
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 12.09.2009 09:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marila »

Jasne, garancka je pre mna 15000km alebo 1 rok, to mam nacitane a nezabudenem na to, ale viem, ze na garanckach sa plati (min 1 hod prace + menene tekutiny.....). Preto som sa pytala ako je to v takomto pripade ;)

Ma niekto aj tip na ten servis??? Tu je link na sutorizovane, ak niekto poznate, mate referencie, dajte prosim vediet . Dakujem.

http://dacia.sk/najst-najblizseho-preda ... /index.jsp
Marila
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 12.09.2009 09:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marila »

Roberbo napísal:Hmm. tazko povedat z akeho auta ste v rodine presedlali na dustera...
citujeme len nevyhnutne nutné...

Mily, Robertko :)

aj ked neviem z coho konkretne si spravil zavery, ktore uvadzas, odpoviem :)

V "rodine" sme auto doteraz nemali, nakolko moja rodina som ja a moje deti a toto je moje prve auticko. Napriek tomu, skusenosti uz mam pomerne bohate, ved nejaky chlap s autom v okoli sa vzdy najde :) Takze porovnat si trufnem.

Co sa tazneho tyka, nie nikdy sme neprevazali tehly, ani byky (maximalne tak ovocie zo zahady domov), ani sa na nic podobne urcite nechystam, bud pokojny. Dala som si ho namontovat dodatocne, koli blbcom, ktori sa ti v Bratislave lepia na kufor tak, ze pokial zabrzdis, mas ich motor na zadnom sedadle :) U nas v BB na taketo nieco nie som zvyknuta. Sorry, mozno je to bezohladne, ale moje auto ma zivi a budem ho este pekne dlho splacat, takze urobim cokolvek, aby mi ho nejaky, tiez vodic, neznicil :)

Co sa Dustera tyka, netvrdim, ze je to posledny vydobytok techniky, to iste nie, ale je to spolahlive auto, ktore maximalne vyhovuje mojim potrebam :) Jeho kupu som veeeelmi starostlivo zvazovala, bola som na testovacke a usudila, z e to je to, co potrebujem. Prepac, ale od suta neocakavam, ze bude lietat, ani fotografovat - je to auto, teda ma mat volant, kolesa, kufor :) Toto Duster ma. Ma uzasny rejd, siroke pneumatiky (super stabilitu) a na bystricke cesty, kde vymole neoprvujeme, ale oznacujeme znackami a cigani nam pravidelne odnasaju vsetky kryty z kanalov do zberu, je uzasnyyyy :) Naviac je 4x4 (kedze moje decka lyzuju a vo Fatre sa cesty neposypaju, len kamienkuju, veeelmi v zime ocenim). Isteze, nie je dokonaly a je vela veci, ktore by si clovek vedel aj lepsie vymysliet, ale ja skacem len potial, pokial mi moja penyzenka dovoli :) Keby som mala bohateho manzela, mozno si vozim prdelku v terennej Hondicke alebo Jeepiku, ale kedze si na vsetko zarabam sama (a zialbohu poctivou pracou), tak sa vozim v Dusteri. A, nech si kazdy vravi so len chce, ja som spokojna :) :) :)
Marila
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 12.09.2009 09:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marila »

halu napísal:zo skúsenosti, mali sme DACIU SOLENZA - fungel po roku prevádzky cca 15000km auto začalo na dvoch - troh miestach hrdzavieť...
Halu, to sa moze stat kazdemu auto, jednoducho suta, zial vyrabaju len ludia :)

Otec mal sluzobnu Octaviu Tdi, 4x4 - obstaravacia cena okolo 25000,-€ od novoty s nou boli problemy. Celntral fungoval, len ked sam uznal za vhodne (vtipne bolo, ked si prisiel k auto a ani za nic si sa do neho nevedel dostat), kontrolka oleja osvietila aj po 6-tich opravach skoro stale, kazdy mesiac to azto bolo koli niecomu minimalne 3 dni v servise :) Jednoducho, niet nad to, ked sa auto vydari :) To idte sa mohlo stat pri Dusteri aj pri ktoromkolvek skaredom kapitalistickom auticku. (Octavku by som vsak nechcela ani ojazdenu nie koli tomuto, ale koli priserne nizkemu spodku - roztrhnut olejovu vanu tam nie je ziadne umenie, takze to nie je auto do terenu :) )

Viac by ma ale zaujimali skusenosti majitelov novych Dacii (Loganov a Sander), vyrobenych po tom, co ich prevzal Renault :) Vsetky su vlastne poskladane z Renaultackych starych, prevadzkou preverenych dielov, teda sedliacky rozum mi hovori, ze by to asi mali byt spolahlive auta :)

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných