Ako je riešený odomykací impuls dverí Lancia Kappa?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lancia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Tomopuma
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 10.09.2007 08:07
Zdieľať na Facebook

Ako je riešený odomykací impuls dverí Lancia Kappa?

Príspevok od používateľa Tomopuma »

Zdravím forum, montoval do Lancie Kappy dialkove ovladanie na centralne zamykanie(na aute je uz od vyroby central) a natrafil som na jeden problem. Z motorčeka ide 7káblov a zistil som, že ked dam kostru na modro-žltý kábel tak to je zamykací impuls ale problem je v tom, že nemožem najsť odomykaci impuls.Vie mi niekto poradiť akym sposobom je riešený odomykací impuls? Treba pustiť do druhého kabla mensí prud? Alebo nejaky odpor? Myslim že na octavii je to riešené tak, že jeden kabel služi na zamykanie a aj odomykanie akurát zamykací impuls je +12V a odomykací +5V. Potrebudem vedieť ako je to riešené u Lancii, velmi pekne dakujem za rady.
koldo
expert: PSA
Príspevky: 307
Dátum registrácie: 13.03.2006 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koldo »

skus ten kabel prestiknut, niektore centrali funguju aj na takom pricipe. ak to nepojde,tak este skus potom dat na jednu alebo druhu stranu kostru pri rozpojenom kabli.
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

Prestiknut kabel je najjednoduhsi sposob rozpojenia obvodu,

radte mu tak aby ten central aj isel po tom nie ze skus tam + a ked nie tak -
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

A takto sa poserinká elektrika tak že ani pánboh sa v nej už nevysomári. Treba násť najsť jednotku centrálu a tam dve signalové cesty na zam. a odom. Bože ma rachne ! Ludia neserte sa do všetkého. 5V tam nehrozí,ani menší prúd ani odpor.Tam treba vedieť čo robíš.
donmartin
Príspevky: 536
Dátum registrácie: 25.06.2007 12:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa donmartin »

Ak by si mal multimeter a trosku informacii o elektrike(keby si vedel o nej viac nez to ze kope) tak by si sem nepisal a premeral.Ak tam je 7 kablov tak ukostrim merak a postupne premeram vsetkych 7 pri zamknuti a potom pri odomknuti.
inak prajem vela stastia pri montazi a dufam ze nenajdes jeden den vybielene auto...(z dovodu zleho zamykacieho impulzu cez strihnuty kabel-takych tu uz bolo. :40bd: :4090: )
a tiez totalne suhlasim s panom hlavatym:na jaku P!CU chces silou mocou napajat DO na motorcek.
mirkokos
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 09.02.2008 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirkokos »

posraný central zapoji aj cvičený šimpanz, sa nedoserte z toho, byva to riešené rozne najčastejšie su dva vodiče ukostriš jeden zamkne ukostriš druhý odomkne, alebo cez jeden vodič ukostrený zamkne odpojiš ho odomkne, alebo cez nejakú hodnotu odporu napr. 1kohm, priama kostra zamkne cez odpor odomkne -- takto som to zapajal pred týždnom na mazde -- trebalo len 3 vodiče -- napajanie + a -, a ten jeden vodič pre odomykanie aj zamykanie to je všetko , a je uplene jedno kde ten vodič najde či v dverách alebo pri jednotke centralu vždy je to ten istý,,,, skratka pripojiš to tam kde je najrozumnejšie umiestnit tu novu jednotku DO, ja som to daval do zadneho blatnika, lebo tam bola povodná jednotka dialkového ale nefungovali ovladače.

donmartin : keby si ukostril merak a meral to tak tak zistiš velke hovno
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Máš úplnú pravdu,je to riešené z malýmí odlišnosťami u jednotlivých aut,ale vždy je to primitívne len ak vieš čo robíš,hladáš,ako funguje.To ale prípad autora témy práve nebude,jemu by som odporučil sa najprv oboznámiť s pôvodným zapojením,potom sa do toho dá vložiť s DO,ale asi najrýchlejšia by bola pomoc elektrikára.
Napísať odpoveď

Návrat na "Lancia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní