Škoda Fabia 1,2 HTP, chvenie motora na voľnobeh

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pepox
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 18.04.2009 22:02
Zdieľať na Facebook

Škoda Fabia 1,2 HTP, chvenie motora na voľnobeh

Príspevok od používateľa pepox »

Rád by som poprosil o radu na nasledovné: motor fabia, 1,2;40kW; 2003. km nezaujímavé. Na voľnobeh má motor nepravidelný chod. Na diagnostike úrčená porucha elektroniky na druhom valci. Vymenil som sviečky, porucha pretrvávala, nasledovala výmena zapal. modulov a výsledok ten istý. Pri zvýšených otáčkach motor pracuje v pravidelnom intervale bez zjavných nedostatkov. V servise krútia hlavami, krčia plecami a ja neviem čo s tým. Ak má niekto s uvedeným problémom nejakú skúsenosť, budem vďačný za každú radu.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Fabia 1,2 HTP, chvenie motora na voľnobeh

Príspevok od používateľa cicmanec »

pepox napísal:Na voľnobeh má motor nepravidelný chod.
Ako keby išiel na tri valce?
libero1071
Príspevky: 370
Dátum registrácie: 01.09.2010 15:28
Bydlisko: okr.SENICA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa libero1071 »

odmerať tlaky majstrov nenapadlo :28b7:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

presne tak, diagnostika, motorova jednotka, bloky meranych hodnot, kanal 015, v druhom stlpci ti na volnobehu bude pribudat... je to tzv. misfire.

zavady : prasknuta hlava, vymlatene ventily
[kedze si uz vymenil sviecky a zapalovacie moduly]

velmi bezna vec tychto motorov, kazdy druhy to ma, hladaj slniecka. Skoda ze oprava je trochu drahsia ako sranda okolo toho. Ked najdes slniecka, pochopis. Najdes ich tak ze nechas rozobrat motor.

ano, slovenski servisaci su majstri obrovskej velkosti. A keby ich aj napadlo odmerat tlaky, tak nevedia ako, nemaju cim a aj keby vedeli a mali cim, tak nevedia co potom s tym.



najlepsi motor na svete, HTP... odsraty design, odsrate vsetko, rozvody, material na hlave, vyzera to ako vyplod studenta prveho rocnika ale nie strojariny ale muzickych umeni. A to este hodne ozrateho.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 21.06.2011 19:45, upravené celkom 1 krát.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

inak motory VW : 2.0tdi najhorsie co automobilka kedy vyrobila, 2.5tdi ach jaj tiez ziadny zazrak, 1.2htp skoda reci je to lacne hovno, vsetky tsi/tfsi tiez uz maju svoju zbierku starosti hoci su sotva rok stare...

rozmyslam...

ano, 1.9td bol fakt dobry motor. Ukradli ho talianom.

co ta automobilka spravila dobre za poslednych 40 rokov? Okopirovala motor skoda 1000cm3 a pouzivala ho s minimalnymi upravami 45 rokov [!!!!!!!!] v modeloch skoda 1200 az skoda 125/135/favorit / felicia ?

fakt vykon hodny pochvalenia !!

nenastal uz pomalicky cas popozerat sa po lepsej KVALITNEJSEJ alternative ???? Preco vsetci berete tie HTP sracky ? Co nemate ine moznosti v tej istej cene, daleko lepsie kvalitnejsie auta co nieco aj vydrzia ?

ale mi ide slina, co?
rolu
Príspevky: 261
Dátum registrácie: 10.07.2008 19:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rolu »

nnooo celkom ta lutujem-za prvé si tu nadhodil všetkým na riadny smeč,a za druhé ten motor je naozaj tragicky vyriešený po takmer všetkých stránkach,takže neostáva nič iné len skontrolovať takmer všetko za radom čo ti tu niekto predo mnou napísal,ale ak niekto krčí plecami ako mechanik a je to v autorizovanom servise chod do iného,bohužial ale pravdepodobne to čo si ušetril pri kúpe doplatíš teraz v servise to zabudli ked ti to predavali povedať...či?
pepox
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 18.04.2009 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepox »

Vcelku súhlas ; s dovetkom keď vtáčka lapajú ...
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

zaujímavé je, že dnes už nové auto s hladkým dieslom nekúpime...
futy
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 19.03.2010 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa futy »

No asi sa porúčali vodítka. Vo firme máme z 6 týchto kúskov už šplhajú na 200t a len 1-en pri asi 55t klakli vodítka, ale spravili to na kulanciu aj po 3,5 roku, a autorizák nemal žiadny problém s diagnostikou závady, inak oprava(výmena hlavy cca 1200,-€) Tak až tak špatnú bilanciu s týmito motormi nemáme lol
Ediiie
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 03.08.2010 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ediiie »

mp3turbo napísal:inak motory VW : 2.0tdi najhorsie co automobilka kedy vyrobila, 2.5tdi ach jaj tiez ziadny zazrak, 1.2htp skoda reci je to lacne hovno, vsetky tsi/tfsi tiez uz maju svoju zbierku starosti hoci su sotva rok stare...

rozmyslam...

ano, 1.9td bol fakt dobry motor. Ukradli ho talianom.

co ta automobilka spravila dobre za poslednych 40 rokov? Okopirovala motor skoda 1000cm3 a pouzivala ho s minimalnymi upravami 45 rokov [!!!!!!!!] v modeloch skoda 1200 az skoda 125/135/favorit / felicia ?

fakt vykon hodny pochvalenia !!

nenastal uz pomalicky cas popozerat sa po lepsej KVALITNEJSEJ alternative ???? Preco vsetci berete tie HTP sracky ? Co nemate ine moznosti v tej istej cene, daleko lepsie kvalitnejsie auta co nieco aj vydrzia ?

ale mi ide slina, co?


palec hore :)...uplna pravda
stevo11
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 05.06.2008 22:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stevo11 »

Neviem či bolo múdre tu dávať takú tému. Radšej skús škoda forum napr. http://forum.skodahome.cz/forum/174-motor-12-htp/
Tu sú ľudia dosť nepriateľský voči tomuto motoru takže veľa rád asi nebudeš počuť. :d :D
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Veru, choď radšej tam kde ťa pochvália za skvelý výber auta a motorizácie a upokoja ťa, že takýto prejav je pri tomto motore úplne normálny...
futy
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 19.03.2010 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa futy »

Toto je dacia, renault ,pešrot a macda a sem-tam ford klub :40bd:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Stevko dobre si mu poradil, fakt dobre - kukni sa na vypis tem z linkovaneho fora...

jeden prieser za druhym a vsetky sa tocia okolo toho co som hore napisal ja a Libero.

Vyberam hned prvu temu:
http://forum.skodahome.cz/topic/108844- ... nim-valci/

Mám Fabii 1,2 HTP a diagnostika mi píše, že je nízký tlak v prvním válci, auto má najeto 20000km, takže kroužkama to nebude, těsnění pod hlavou u 4 roky starého auta s 20tis. asi také ne, můžete mi někdo poradit další věci, které by to mohly způsobovat? Moc díky!
0

Zpět na začátek

Čepice, klíčenky a nálepky www.SkodaHome.cz naleznete v novém e-shopu
#2
Uživatel je offline Malta
Publikováno 14. červen 2011 - 13:42

Mistr Fóra
PipPipPipPipPipPip

Skupina: Members
Příspěvků: 3 990
Registrován od: 18-srpen 2006

předpokládám, že máš 1,2 40 kW ... pokud ano pročti si toto téma http://forum.skodaho...59-12-htp-40kw/ a bude ti vše jasné, takže v případě dotazů pokračuj tam, tady zamykám

jinak zkus příště použít tlačítko hledat a určitě ti vyběhne sposuta témat kde o tom něco bude, takže je zbytečné zakládat další téma a pročti si jako nováček zdejší pravidla




KURNA 20.000km !!!!! Neriesim ze za styri roky, na keru marju bolo tomu TRUHLIKOVI nove auto [!!!!] na 5.000km rocne !!!! a navyse takato haraburda, riesim len to ze to NEVYDRZI ANI 20.000KM.

Este chce niekto so mnou diskutovat o technickom navrhu a prevedeni tohoto motoru ?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

odpoviem si sam : druha tema na linkovanom fore:

http://forum.skodahome.cz/topic/25059-12-htp-40kw/

Až do dnes sem si myslel že když si člověk koupí nové auto tak mu něco vydrží.Je to až hnus co se dnes dokáže udělat za šmejd.Mam najeto 47tis a mam podpálené ventily.2 valce mi teměř netlačej.Je to prej konstrukční vada co sem zjistil a dělaj to všechny tyhle motory.Jasně že mám po záruce.. ha a ted se starej,co stim.Kamarad ma najeto 30 tis.a taky už mu to budou měnit.Nejlepší je že se musí vyměnit uplně celá hlava . ted to dělal znamej i na Fabce 2005 a měla najeto necelej 10tis.Podle mě když dava ta stejna hlava i ted do aut a ví se o tom,tak když mi tam daj novou ,nikdo nezaručí že za dalších 50tis to bude opět v haji.ma stim někdo zkušenosti a jake je nejlepší řešení ? Jinak oprava je baj voko tak 35tis říkal...




47.000km !!!!!

normalne mam STRACH otvorit TRETIU temu v poradi...


Tak kamoš má 30 a taky to nemá ješte špatný ale má je u spodní hranice a budou mu to měnit až na podzim a že to mu prej má dávat aby se to vic zničilo.Bud teda rád že to zatím nemáš ale do 50 tis km máš ješte daleko.Právě že se to neprojevuje vubec nijak.Vše se chová normálně jen prostě začala lenivět tak sem začal pátrat proč.V čera sem to měl n tlakach,PRvní valec prej u spodní hranice nějakejch 10,5 a zbyle dva valce necelých 5... tak že asi před smrtí.
0



stvrtu uz fakt nebudem. Pre istotu.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 39 neregistrovaných