Hlodavce a spol. - ochrana proti nim

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tomminno
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 23.04.2006 10:01
Zdieľať na Facebook

Hlodavce a spol. - ochrana proti nim

Príspevok od používateľa tomminno »

Zdravim pritomnych, uz so to dnes pisal do inej temy ale myslim ze je uzitocna vec ktora by mohla pomoct mnohym od zbytocnych problemov. Ide o hlodavych skodcov (potkany, kuny a pod...) jedna rada: Nejlepsie a najlacnejsie riesenie je davat do motoroveho priestoru vone do auta ktore sa bezne davaju do interieru - vzhladom na to ze su silne karcinogenne aspon najdu rozumnejsie uplatnenie. Treba ich dat na take miesto kde nieje priamy styk s niecim extremne horucim - turbo, zvody a pod.
Tym hlodavcom tieto "osviezovace" tak neskutocne zapachaju ze tam jednoducho nelozia. Pouzivam to uz dost dlho na vsetkych autach co mame a odvtedy sa nam tam ti hazlici uz nikdy neobjavili. Mozete to nahradit aj tabletkami do pisoarov - to je tiez dost intenzivna aroma.

Na STK ked mi chlapik otvoril kapotu tak zasol, ze tak krasny cisty (som detailista) a hlavne vonavy motor este nevidel. Potom som mu to vysvetlil...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

vyskusam. Osobne som s hlodavcami problem nikdy nemal az kym som predvcerom nedal vyumyvat fotrovu ochtafku a aj motor nech je ako novy reku ide na predaj tak nech to zije :-) . Vcera dosiel kupec a ja otvorim motor (aby sa potesil aky je krasny cisty) a skoro som odpadol. Cely motorovy priestor z.a.d.r.b.a.n.y od blata a od dotrhaneho odhlucnenia kapoty :3c90: Radost preukrutna. Ale uz viem ze ten 2.0tdi chcu aspon hlodavce ked uz ludia nie :d :D
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Môže byť aj vlasov (vlastných), ľudia s políčkami pod horou si ich chodia brávať do vriec k holičom a dávajú ich na hranicu pozemku proti diviakom a jeleňom...
andyrs
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 18.03.2009 20:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andyrs »

To si mám zavesiť na vodnú hadicu Wunder-baum stromček?
Milan-jr
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 07.05.2006 21:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Milan-jr »

Le Baroon napísal:staci prilepit chumac vlasov ehm chlpov z dakeho psa niekde na karoseriu v motorovom priestore a je pokoj. :4012:
Osobne odskusane a funkcne. My sme tie chumace zasili do takeho maleho latkoveho vrecka so snurkami a priviazali niekde v motorovom priestore. Odvtedy ziadne stopy po motore.
Milan-jr
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 07.05.2006 21:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Milan-jr »

Milan-jr napísal:
Le Baroon napísal:staci prilepit chumac vlasov ehm chlpov z dakeho psa niekde na karoseriu v motorovom priestore a je pokoj. :4012:
Osobne odskusane a funkcne. My sme tie chumace zasili do takeho maleho latkoveho vrecka so snurkami a priviazali niekde v motorovom priestore. Odvtedy ziadne stopy hlodavcov po motore.
PROCHY603
Príspevky: 3784
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

andyrs napísal:To si mám zavesiť na vodnú hadicu Wunder-baum stromček?
ANO.

Ked nechces mat rozkusane kable,tapacir,hadice v motorovom priestore. :41c2: :41c2:
lubo6305
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 26.08.2008 18:27
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubo6305 »

Dnes je bežne v predaji sprej proti hryzavcom...Hlavne keď im šmakujú kábliky...:-) Pri jednej Fabke som žasol-všetky až na kov pri vstrekovačoch.. :2f93:
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

no tak dnes to vidim tak ze idem ostrihat fotrovho psa a nakupit aj stromceky vonave a narobit balicky do kazdeho auta lebo nem sranda
PROCHY603
Príspevky: 3784
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

patko1 napísal:no tak dnes to vidim tak ze idem ostrihat fotrovho psa a nakupit aj stromceky vonave a narobit balicky do kazdeho auta lebo nem sranda
:40bd: :d :D

Nemusis strihat psa!!! :40bd: :d :D

Mozes pouzit aj vlastne vlasy. :41c2: :41c2:
tomminno
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 23.04.2006 10:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomminno »

lubo6305 napísal:Dnes je bežne v predaji sprej proti hryzavcom...Hlavne keď im šmakujú kábliky...:-) Pri jednej Fabke som žasol-všetky až na kov pri vstrekovačoch.. :2f93:
Skusali sme aj tie spreje proti kunam ale tie maju ucinok asi tak tyzden a na hadiciach a vsade kde to nastriekas zostava taka lepkava hmota ako miazga zo stromu. Vycistit to je zazitok. Preto sme vyskusali tie aromy. Kombinaciou s vlasmi alebo srstou psa sa to da este zlepsit.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

prochy keby som mal vlasy ako šmajda tak si ostriham ale ja mam uces na ryťmusa :d :D
tomminno
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 23.04.2006 10:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomminno »

PROCHY603 napísal:
patko1 napísal:no tak dnes to vidim tak ze idem ostrihat fotrovho psa a nakupit aj stromceky vonave a narobit balicky do kazdeho auta lebo nem sranda
:40bd: :d :D

Nemusis strihat psa!!! :40bd: :d :D

Mozes pouzit aj vlastne vlasy. :41c2: :41c2:
Ved to nemusia byt vylucne vlasy... lol :4090:
PROCHY603
Príspevky: 3784
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

patko1 napísal:prochy keby som mal vlasy ako šmajda tak si ostriham ale ja mam uces na ryťmusa :d :D

:40bd: :d :D

Tak sup na toho psa nech je bez chlpov. :hero: :o
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

alebo zavolam kamoske kadernicke nech mi odlozi nejaky dobry matroš , mozno si otvorim aj daky biznis s tym :d :D Plašič hlodavcov po 50centov za zvazok :2f93: Objednavky prijimam od buduceho tyzdna

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: jarykos a 67 neregistrovaných