Kvalita LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bopcox
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 01.11.2008 11:53
Bydlisko: PN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bopcox »

Zdenky napísal:andy.gee :2f93: , benzín rok a pol tankujem z 75% na Jurki pod prístavnym mostom Ba, lebo to mám cestou a kvôli cene, zvyšok v O-reichu a nespozoroval som nič negatívne (cca 20tis. na Jurki Natural 95 z tej istej pumpy)
Nemáš náhodou info o Jurki LPG, či môžem bez obáv brať od nich alebo či sa mám obzerať po inej benzínke? Slovnaft, Agip LPG ešte mám cestou.
S Jurki vseobecne su problemy, mozem vediet co to mas za auto a presne motor ?
Jak to má kola nebo kozy, tak s tým budou brzo problémy.

Mazda 6, 2.0 108 kw, LPG
Obrázok
Zdenky
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 08.04.2010 14:49
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Zdenky »

Mazda 323F BA 1.5, kĂłd motora Z5, rv.1996
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

takze uz mi dosla aj Flaga:
davka z 5.10.2009
Obrázok

u Jurki to neviem zistit nakolko netusim akeho maju dodavatela ale podla zakona pri kazdej dodavke plynu musi byt aj vysledok z testu, ktory musi byt k nahliadnutiu na cerpacke .. cize si to clovek moze pozriet ak chce

druha vec je vsak cistota samotnych nadrzi a hlavne ako dlho tam ten plyn stoji
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
bopcox
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 01.11.2008 11:53
Bydlisko: PN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bopcox »

Andy, ktore hodnoty mozme povazovat za klucove ?
Samozrejme okrem Oktanoveho cisla....
Jak to má kola nebo kozy, tak s tým budou brzo problémy.

Mazda 6, 2.0 108 kw, LPG
Obrázok
radcaLPG
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 10.04.2011 06:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radcaLPG »

aj kurence a mäso z polska mali certifikát. Dôležitá je osobná skúsenosť. Prevádzkovateľ LPG stanice nemusí byť vždy čestný a môže meniť pomer a kvalitu LPG. To, že má zmluvný vzťah neznamená, že navezie plyn od toho istého dodávateľa. A tiež neznamená, že nemôže mať viacerých dodávateľov LPG (nejakých čiernych). Len uvažujem... Distribútor LPG prevažne nie je prevádzkovateľ pumpy.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

to je pravda, skusenost je lepsia nez papiere

ktore su klucove to ja bohuzial neviem .. predpokladam, ze taky obsah siry je dolezity, cim menej tym lepsie ale podla toho co som si vsimol tak vacsinou cim viac siry tym vacsie oktanove cislo
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

ja sa tiež pridám s troškou, ale z iného súdka. Kedysi som sa pýtal chlapíka na Slovnaftke, ako je to s tým ich ECO+ plynom. Povedal mi, že sa tam pridáva niečo, čo umožňuje lepšie využitie propán butánu v spaľovacích motoroch, keďže primárne bol v minulosti tento plyn vyrábanú ku iným účelom. No dobre. Spýtal som sa na to kamoša, ktorý robí už asi 100 rokov chemika v Slovnafte.
Odpovedal mi, že nič sa tam nepridáva, ale že ho teší, ak si ľudia pochvaľujú ich plyn :d :D

Roky rokúce chodím na tú istú LPG pumpu v jednom areáli. Chodil som tam v časoch, keď som ešte plyn nemal legálne, lebo na iných čerpačkách ma zvykli mládenci odchytiť a potom som im musel cálovať. Tak som chodieval na túto zašitú. Plyn mám v aute 10 rokov, takže dokonale ovládam všetko okolo toho (v tomto mojom konkrétnom aute). Ako na každej nádrži, aj na tejto sa mi po čase poondil plavák, tak som ho dal odstaviť. Nádrž mám 80 litrovú, a VŽDY idem na plyn až vtedy, keď je nádrž úplne, ale totálne prázdna. Nerobí mi problém jazdiť týždeň na benzín, keď to inak nevyjde, ale rozhodne nejdem nabrať LPG skôr, než je nádrž prázdna.

No a teraz pointa: Na tej jednej utajenej čerpačke sa mi vždy naprace do papierovo 80 litrovej nádrže 79 a čosi litra, ale už sa podarilo aj cez 80, čo mi príde dosť čudné. Po dlhyyyych rokoch som išiel na Slovnaftku v Rači, kde majú aj WAPku, natlačil tam plynu koľko sa zmestilo, a výsledok? Zmestilo sa 76 litrov......
Takže jedno viem už s istotou. Tá LPG pumpa, na ktorú som chodil 10 rokov, odrbáva o 5%. Minimálne o 5%, za predpokladu, že slovnaftský stojan ukazuje presne. Proste na stojane ukazuje o 5% viac, než je v nádrži. Iste si nikto z nás nemyslí, že Slovnaft je sociálny ústav a ich stojany ukazujú menej než vydajú... Mimochodom, do predošlého auta, tiež 80l nádrž, sa mi pravidelne vpratalo len 72 - 73 litrov. Vôbec by som sa nečudoval, keby aj do tejto išlo len 73 litrov, ale Slovnaft mi vyúčtuje 76 a ten súkromník 79,5. Toto som tu už X krát písal, že rovnako je to aj benzínom a nafotu, ale stále a stále ma niekto presviedčal, že nie BC, ale výdajný stojan je smerodajný, že to je "skutočná" spotreba.

Kde v BA nájdem ten Tomegaz, je to tu niekde? Díky.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

jergusko napísal:Kde v BA nájdem ten Tomegaz, je to tu niekde? Díky.
ked som pisal do Tomegas-u ohladom udajov o lpg pytal som si aj zoznam vsetkych benziniek v SR takze ked mi odpisu hodim to tu

inac s tym odrbavanim je to mozne, tiez sa mi uz stalo, ze mi natlacil do nadrze len cosi o malo menej ako je cela velkost nadrze :zga27:
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Na nete som našiel Tomegas len pri PK. Inak nechápem takéto firmy... Majú stránku, kde píšu, že majú 90 čerpačiek a na nete ich napíšu asi tak 20, aj to len v Čechách.

Nechápem ich... ako chcú predávať, keď nevieme vypátrať, kde majú prevádzky???
Vincent666
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 17.07.2009 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vincent666 »

Zaujimave nazory na Slovnaft a ECO plyn.Ja tankujem len tam a za rok a pol co mam vo svojom aute LPG som nemal ziadny problem s tymto plynom ...A aj ostatne auta co mam na LPG tankujem tiez na Slovnafte a ziadny problem som nemal.....Zle nazory aj servisakov som pocul na Jurki...Moje skusenosti so Slovnaftom su dobre...
bezdo.p
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 07.12.2009 14:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bezdo.p »

Super robota andy.gee. Z toho čo si pozhaňal a zavesil na forum mi zatial vychádzy najlepšie ECO. (inak flaga fakt aktuálne výsledky) Berem to podla obsahu síry, ktorá má najväčšie korozívne účinky(bolo to písané s tými trubkami-- a že ich pod autom nie je málo...). To kšeftovanie si myslím dovolia malí predajcovia(naši podnikatelia), ale velké spoločnosti, čo ja viem? Myslím, že ani jeden nájomca nechce prísť o kšeft, ved teraz bonzujú všetci--- a kamion s inou značkou sa tažko prehliadne, to naplnenie netrvá asi ako ked tankujeme my.
bopcox
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 01.11.2008 11:53
Bydlisko: PN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bopcox »

Caf Andy,

uz prisla odpoved z Tomegassu ?
Jak to má kola nebo kozy, tak s tým budou brzo problémy.

Mazda 6, 2.0 108 kw, LPG
Obrázok
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

bohuzial nie :zga27:
este pockam tyzden a napisem to na dalsie adresy mailove konkretnych zamestnancov co tam maju uvedene

u nich ma zaujima hlavne siet cerpaciek, kvalita je jasna aj bez papiera :)
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
bezdo.p
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 07.12.2009 14:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bezdo.p »

Toto som našiel na stranke Lukoil? zaujímavý obsah síry :3020:
LPG LUKOIL
Oktanové číslo MM, min. 89
Obsah diénov - % mol., max. 0,5
Sirovodík vyhovuje
Obsah celkovej síry - mg.kg-1, max. 200
Korózia na Cu 1
Zvyšok pri odparení - mg.kg-1, max. 100
Absolutný tlak pár pri 40°C - kPa, max. 1550
Absolutný tlak pár pri min. 250 kPa při teplotě - °C, min. -5*
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

-> bezdo.p
presne toto som hodil davnejsie .. je to na druhej strane akurat je tam odkaz

predpokladam, ze to su 'hrube' hodnoty alebo norma

ako sme tu uz spominali, na kazdej cerpacke by mali mat list s hodnotami danej konkretnej dodavky plynu a tie sa mozu byt vyrazne ine ako hodnoty na stranke .. a taktiez cisla nie su vsetko (kiez by to bolo take lahke)

inak z Tomegasu stale ziadna odpoved, dnes som im pisal znovu tak som zvedavy .. snad konecne dostanem ten zoznam cerpaciek :)
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných