Kvalita LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

radcaLPG
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 10.04.2011 06:38
Zdieľať na Facebook

kvalita LPG

Príspevok od používateľa radcaLPG »

LPG nemá vplyv na to ako pôjde vozidla (do určitej miery). Vysvetlím takto:
- treba rozlíšiť vozidlo či má aleba nemá riadiacu jednotku benzínovú a či má lambdasondu. Či Vám po montáži namontovali aj riadiacu jednotku LPG a v neposlednej miere či vám namontovali sekvenčné vstrek., alebo tradičný mix. V poslednej miere značku zariadenia.
- ak má potom riadiaca jednotka je schopná adaptovať sa na zmenu paliva či už benzínu, aleba LPG. Niekedy to trvá dlhšie a niekedy kratšie, ale nie možno viac ako 40 km jazdy, prípadne prevádzky vozidla.
To isté sa deje aj pri prepnutí benzín - LPG a naopak.
Každý systém LPG má svoj filter jeden alebo dva. U sekvencu sú určite dva. Tento filter neprepustí nijakú nečistotu.
Preto už neriešte nečistotu.
Mnohí si zlú činnosť splynovača pletú z nečistotou. Ten kto tú písal, že mu vozidlo nejde tesne po prepnutí dobre a keď sa zohreje už išlo tak mal najpravdepodobnejšie problém z množstvom vody v chladiacom systéme. Ale týmto prešiel asi každý majiteľ vozidla na LPG.
Riešte problém s pomerom propan40%-bután60% cez leto a opačne cez zimu. V prechodnom období jar jeseň nie je na každej pumpe zjednotený tento pomer. Ale nato sú riadiace jednotky aby sa adaptovali ak to nie sú schopné zariadiť a vy ich tam máte nie sú dobré a tu sa otvára priestor pre diskusiu či si namontovať lacného výrobcu alebo drahšieho.
Ten čo má karborátorový motor, čiže atmosferické nasávanie má s tým trocha problém treba manuálne nadstaviť splynovač.
Po výmene filtra VZDUCHOVÉHO u karborátora tiež treba doladiť splynovač mení sa sací výkon to trochu platí aj u vozidiel zo zmiešavačom LPG.
Ak máte kvalitné sekvenčné vstrekovanie mate postarané o už spomínané adaptovanie sa riadiacich jednotiek. Ten čo sa tomu rozumie vie čo to znamená.
dro
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 21.07.2008 20:41
Zdieľať na Facebook

Re: radcaLPG

Príspevok od používateľa dro »

To co sposobovalo mne problem nebola voda v chladiacom systeme. Ako som uz napisal, bola to necistota (nejaky cierny humus, zrejme z tej pridavanej siry) usadena na oske v regulatore. A LPG system mam Prins VSI, co nie je nejaka lacna sranda.
radcaLPG
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 10.04.2011 06:38
Zdieľať na Facebook

čierny prach v systéme LPG

Príspevok od používateľa radcaLPG »

ten čierny humus bola Meď z trubky. Kvalita trubky prívod paliva je medená trubka Cu je to pomer medi a mosadze. Viac medi v pomere zliatiny. Trubka je mäkká a síra ju rozkladá to je ten čierny prach. súhlasím - Prins nie je lacný, ale keď na SK nie je servis a musíš ísť do napr. CZ (inam nie), nemôže každí očakávať, že závada ktorú mu servis oznámi bude nejaká banalita a už vôbec nie ak to rozoberie technik. Síra je v LPG a vždy bude. Ale stýmto výrobca počíta. Preto nemôžu montážnici používať lacnú CU rúrku. Za posledný rok išla CU rúrka dva krát hore cena a tento stav sa opakuje, preto je tu priestor pre obchodníkov z CU rúrkami aby distribuovali Cu rurku určenú pre chladiarenstvo. Tieto rúrky ponúkajú výrobcovia z bývalých postkom. krajín. Tiež som ju kúpil raz a posledný krát, mohol som si aj určiť farbu obalu bielu, čiernu, ............ Garantujem Vám, že som s s ňou mohol zaviazať topánky.
Montážnici sa na kvalitnú rúrku sťažujú (paradox), lebo je tvrdá a zle sa s ňou pracuje, ale tá má viac mosadze a tá je odolnejšia voči tej síre.
bopcox
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 01.11.2008 11:53
Bydlisko: PN
Zdieľať na Facebook

Re: Porovnanie

Príspevok od používateľa bopcox »

Santer77 napísal:No ja som zatiaľ vyskúšal 3 značky plynu...teda čerpačky...Najhoršie sa mi javí Jurki - auto úplne lenivé...ale iba raz som tam tankoval...odvtedy ani raz.. Slovnaft - taký priemer...ale u mňa vyhráva LukOil. Dobrá cena, auto šlape a fajn personál.

Ešte som neskúšal od OMV. má niekto skúsenosti s ich LPG?
Ked mi montovali LPG, tak ma vyslovne upozornili ze Jurki nie, ze maju strasny plyn.
Jak to má kola nebo kozy, tak s tým budou brzo problémy.

Mazda 6, 2.0 108 kw, LPG
Obrázok
RadovanU
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 25.03.2009 15:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RadovanU »

ja som tankoval cca 4mes. len OMW, ale kedze Slovnaft spravil samotankovaciu kartu a ma otvorene stojany tak som rozmyslal ze presedlam na Slovnaft,..sice je o 0.010e drahsi, ale mi pride jednoduhsie si sam natankovat ako cakat na niekoho kym pride.
Poruke mam tie dve benzinky OMW a Slovnaft. Ktory povazujete za lepsi LPG, ako by ste sa rozhodli?

Dakujem.

P.S.: Netankujem malo, do mesiaca aj 3-4 nadrze (46l)
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

-> roberto2222
dik za tip, ten lukoil si vyskusam niekedy

-> RadovanU
na omv ani jurki som nikdy netankoval .. ale pokial viem nemaju svoj plyn takze vela zalezi na konkretnej pumpe od koho to maju a aj ako dlho im tam ten plyn stoji
na tvojom mieste by som vyskusal slovnaft, par ludi sa na eco+ stazuje ale mne sa osvedcil
ja tankujem iba tri paliva ked nemusim surne nieco ine: slovnaft eco+, viff probugas a tomegas
Naposledy upravil/-a andy.gee v 15.04.2011 20:27, upravené celkom 1 krát.
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
Ogi11
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 07.04.2011 21:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ogi11 »

Ja Slovnaft tankujem len v prípade keď mi nič iné nezostáva.
RadovanU
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 25.03.2009 15:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RadovanU »

andy.gee // dakujem za radu aj z odvovodnenim ;)
Ogi11 // skus mi odvovodnit preco tam netankujes,...ci lebo jedna babka povedala?

mne sa dokonca zda ze na slovnaft LPG prejdem viac KM ako na OMW.
Ogi11
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 07.04.2011 21:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ogi11 »

Nie preto že jedna babka povedala ale preto že keď natankujem na OMV alebo Real-K v Trnave tak mi motor nezdochýna, netrhá a neviem čo všetko ako keď natankujem na Slovnafte.
Zasa ale záleží od auta, na inom aute som plyn tankoval bežne aj na Slovnafte a nič. Len tu keď tankujem Slovnaft tak to auto ide šlak trafiť.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

moze to byt aj konkretnou benzinkou .. ci si skusal viac slovnaftiek?

ja za slovnaft ruku do ohna nedam :d :D
ale mozem aspon konkretne napisat: jazdil som na ECO+ zo Svidnika, Kosice (pri jumbe) a z Levoce (vjazd od PO) a no problem

drvivu vacsinu km mam vsak na probugase kvoli cene .. 5 centov na liter je dost aj ked sa mi zda, ze ten ich stojan natlaci trochu viac ako by mal

EDIT:
este som nasiel parametre LPG dodavaneho do Lukoil:
http://www.lukoil.sk/getdoc/c4592530-45 ... f/LPG.aspx

ak by mal niekto podobne cisla z inych znaciek nech to sem hodi (aj ked som si vedomy toho, ze to moze byt prifarbene)
Naposledy upravil/-a andy.gee v 01.03.2012 10:54, upravené celkom 1 krát.
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
Ogi11
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 07.04.2011 21:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ogi11 »

Slovnaftiek som mal vyskúšaných viac, inak by som písal konkrétne len o jednel čerpačke.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

no takze pisal som zopar mailov zo zaujimavost, zatial mi odpovedali zo slovnaftu a z probugasu, od slovnaftu som sa dozvedel, ze inspekcny certifikat (teda konkretne informacie o danej dodavke plynu) su vzdy k nahliadnutiu na benzinke
a nejake konkretne udaje:

SLOVNAFT ECO+
[img]http://dl.dropbox.com/u/4327895/screen/ ... hot043.png[/img]

VIFF PROBUGAS
oktanove cislo MM: 94,4
obsah dienov - % mol: 0,01
sirovodík: neprítomný
obsah celkovej siry mg/kg: 11,6
korozia na Cu stupeň: 1
zvysok po odpareni mg/kg: 13,3
tlak par manometricky pri 40 C – kPa: 1168
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
bopcox
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 01.11.2008 11:53
Bydlisko: PN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bopcox »

Andy, pisal si aj na Tomegas ?? ten by ma zaujimal asi najviac
Jak to má kola nebo kozy, tak s tým budou brzo problémy.

Mazda 6, 2.0 108 kw, LPG
Obrázok
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

hej pisal som aj tam, cakam este na odpoved od Flagy a Tomegas-u
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
Zdenky
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 08.04.2010 14:49
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Zdenky »

andy.gee :2f93: , benzín rok a pol tankujem z 75% na Jurki pod prístavnym mostom Ba, lebo to mám cestou a kvôli cene, zvyšok v O-reichu a nespozoroval som nič negatívne (cca 20tis. na Jurki Natural 95 z tej istej pumpy)
Nemáš náhodou info o Jurki LPG, či môžem bez obáv brať od nich alebo či sa mám obzerať po inej benzínke? Slovnaft, Agip LPG ešte mám cestou.

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných