Dacia Sandero 1.6 - Po načipovaní

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

2bad
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 25.03.2008 19:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 2bad »

no chcel by som vidiet Daciu so 100 000km bez poruchy!!! ja mam BMW, ktore ma 14rokov stale vypada fajn a ked sa zastavim niekde, tak ludia povedia, ze mas fajn auto... ma nabehanych cca 320 000km a nehambim sa zato, pretoze motor ide ako hodiny, nic tam neklepe a vsetko drzi pokope... mal som feliciu, ktora mala 140 000km a bola v prisernom stave a to bola jazdena len mojim otcom a mnou a poviem ti ja aj otec nenicime akuta ako niektori ludia. :-/
celkovo by som sandero nechcel, aspon pokial som mlady... ked budem mat rodinu a bude mi zalezat na peniazoch takym stylom, ze ked budem musiet minut 100€, tak ich x krat otocim v ruke a budem rozmyslat ze ci dam detom na chleba, alebo na saty.... tak potom si kupim sandero!!! ale dufam ze ho nikdy nebudem vlastnit...
mojim prispevkom nezastavam BMW, ale zhadzujem Daciu! ;) proste social auto! :)
mirostar
Príspevky: 1650
Dátum registrácie: 20.01.2009 12:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirostar »

Chváliť svoje auto je normálne ale zhadzovať druhé znamena malosť človeka a preto s Tebou odmietam viac debatovať.
ldcentrumlh
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ldcentrumlh »

2bad napísal:no chcel by som vidiet Daciu so 100 000km bez poruchy!!! ja mam BMW, ktore ma 14rokov stale vypada fajn a ked sa zastavim niekde, tak ludia povedia, ze mas fajn auto... ma nabehanych cca 320 000km a nehambim sa zato, pretoze motor ide ako hodiny, nic tam neklepe a vsetko drzi pokope... mal som feliciu, ktora mala 140 000km a bola v prisernom stave a to bola jazdena len mojim otcom a mnou a poviem ti ja aj otec nenicime akuta ako niektori ludia. :-/
celkovo by som sandero nechcel, aspon pokial som mlady... ked budem mat rodinu a bude mi zalezat na peniazoch takym stylom, ze ked budem musiet minut 100€, tak ich x krat otocim v ruke a budem rozmyslat ze ci dam detom na chleba, alebo na saty.... tak potom si kupim sandero!!! ale dufam ze ho nikdy nebudem vlastnit...
mojim prispevkom nezastavam BMW, ale zhadzujem Daciu! ;) proste social auto! :)
no...ak dnes nemusíš otáčať každých 100€ v ruke, ale zároveň jazdíš na 14 ročnom BMW...tak to už má výpovednú hodnotu...ty si kúpiš prd a nie nové auto...možno by si bol prekvapený, o koľko budú napr. také sanderko a nech aj citrónik c1 bezpečnejšie (aj spoľahlivejšie) ako napr. 14 ročný bawor...

niektorým ľuďom proste už nejde o image, všetko v elektrike, biturbo, masáže, mažoretky atď atď...z toho vyrástli...ide im o iné hodnoty a aha, ako sa takéto autá s dobrým pomerom cena/úžitková hodnota predávajú...a HLAVNE na západ od nás, kde už vyrástli zo sedliackeho predvádzania sa...ide o to, na čo je auto určené a na čo si ho kupujem...a v takom prípade má aj sandero svoje miesto na trhu...

sám som mal svojho času renaulty thalie a aj moj znamy - výsledok? žiadne poruchy a rozpadanie sa, sa nekonali, práve vďaka jednoduchosti...proste má to svoje miesto na trhu a v jednoduchosti je krása...aj keď niečo za niečo...a porozprávaj sa s mechanikmi napr. z audi - o nových autách za 100000eur :))
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

2bad napísal:/
Cize vsetci co mate BMWich prosim predajte!!! preboha ved predas BMW a mas za to 5dacii vo fullke! to je supeeer! :)
no, na tu hrcu co mas doma, by si ich musel Ty predat 5, aby si kupil jednu daciu..

priatelu, mylis si dojmy a pojmy..
navyse k tej felicii tiez len tolko, ze poznam ludi, co maju na nich aj cez 200 tis km, a stale vyzeraju skvele a vsetko funguje ako ma..cize mam vazne pochybnosti o tom, ze sa tak dobre o tie auta staras..
navyse, zhadzovat niekoho, kto si kupi auto a nadavat mu do "socky" je niekym, kto ma doma 14 rocne auto akejkolvek znacky, je minimalne drzost..

cize, celkom suhlasim s mirostar a s idcentrumlh..ostatne nebudem rozpisovat, jasne to napisali aj oni..

len na zaver, ja nemam problem so starsimi autami..dokonca sam si kupujem radsej starsie pre seba, ale nedovolim si urazat ani majitela daewoo tico..ked ho ako nove kupil..alebo aj nie..su ludia, ktrori maju hodnoty postavene inak ako Ty...a to je dobre...
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

scorpi, presne tak, nechapem ludi, ktori si kupia 14 rocnu hrcu a potom si myslia, ze to tu mozu vsetko posudit...
Zaradenie ludi sa urcije podla inych kvalit, presne podla tych, ktore ludom ako 2bad chybaju. Taky clovek si potom obstara 14 rocneho bavoraka (alebo retaz v baumaxe a hodi na krk, iphone a potom ho vsade vystavuje atd) a mysli si, ze ked sa nanho niekto pozera, tak ho vobec nezaraduje medzi mentalnu spodinu, ale medzi elitu:-)

Hlavne ale, ze ma image :-)
spahniel
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 25.03.2011 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spahniel »

mudraci ked sa vam dacie nelubia a mate stare rozhrkane brambori chodte si na svoje fora a piste si o tom ako vam odchadzaju 200eurove serva a tecu 1000cove cerpadla.a pretekajte sa kto ma vacsiu hrcu pretoze to sa rovna som vacsi frajer.bajer by som si nekupil ani keby sa co dialo.ked na to budem mat kupim si 8movu Audinu NOVU a nie 25 ROCNU a dam si na ruku Tag Heuery a nie imitaciu Braitlingov za 3 eura len aby povedali Uau ten ma Bajera a ake hodinky ma....deti.ja mam tiez 1.6ku sandero.ja viem ze to neni auto robene na kvalitu ale na cenu.tvrde plasty atd ale tolko to auto aj stalo.a ty si kto ze ides hodnotit nieco v com si ani nesedel?ten motor na to kolko ma officialny vykon taha az prekvapivo dobre.ku motoru treba prisposobit aj prevodovku.ale to vy ako vystudovany motorary s 30 rocnou praxov v nemecku vo vsetkych automobilkach velmi dobre viete ne?a este by som mal zaujem o vase skolenie o tuningu.kolko berete na hodinu?


zaver je ze skoda reci.chalani neberte to v zlom ale ste asi este mlady a neviete o zivote nic a idete poucovat 50 rocneho chlapa (ak som mirostarov vek dobre vycital)
mirostar
Príspevky: 1650
Dátum registrácie: 20.01.2009 12:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirostar »

Vidím,že si tu nový,lebo mi sa tu vlastne nevadíme iba si vymieňame svoje poznatky .Ja som tiež na to musel prísť až časom a tiež trochu poznať mentalitu diskutujúcich čo od koho čakať a koho brať vážne či si ho nevšímať. No , ale vitaj na tomto fóre.


PS: Naozaj mám na krku 50-ku.
spahniel
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 25.03.2011 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spahniel »

mas pravdu som tu novy a hned som sa musel vytocit :)obaja dobre vieme ake auto sandero je a ostatny ma nezaujimaju.treba urcite uznat ze maju pravdu uz v 1000x omielanej vete ze na tom aute setrili.lebo setrili.preto aj teba aj mna stalo len okolo 10 000e.ale najviac ma pobavilo ze vase sandera za 5 korun a v zapati napise ze ja som za svoj RAKETOVY Bajer dal tolko isto.takich istich 5 korun.ale neva


PS:pozname sa,dokonca osobne :)
mirostar
Príspevky: 1650
Dátum registrácie: 20.01.2009 12:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirostar »

No veď ešte ma nik nepresvedčil, že som spravil svojou kúpou nejakú chybu. Je to moja hračka a koníček a tak sa ku nemu aj správam.
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

ja si myslim, ze sandero je najlepsie auto v pomere cena/uzitok v kategirii. Keby som sa mal znovu rozhodovat ake nove auto v tejto cene, tak zase by to bolo sandero.
mirostar
Príspevky: 1650
Dátum registrácie: 20.01.2009 12:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirostar »

No ja si myslím,že život ide dopredu a auto podľa mojich predstáv sa môže rapídne zmeniť.Proste musí mi vyhovovať v ten daný moment.Tým nechcem povedať,že to nemôže byť Dácia. napr. Duster.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

mirostar ty máš fakt pocit , že ti to niekto môže závidieť ???
Mne je ťa uprimne lúto a aj tých vyhodených 270€ za chipovanie...
Nabudúce kek nebudeš vedieť od dobroty čo z peniazmi , tak sa kludne ozvi, pošlem ti moje číslo účtu, ja tie peniaze budem vedieť ovela rozumnejšie zúžitkovať.
Zapamätaj si , chipovanie atmosferického benzínáku či diesla, je strata času, je tu o tom nejedna rozsiahla téma...
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

ivko1, ake vyhodene peniaze, ked to ma aj odmerane na brzde? Keby to cipoval nejaky garazista, tak by som ti mozno veril, ale ked tieto udaje ponukaju firmy ako profituning, ci mmracing, ktore ti zmeraju vykon na brzde pred a po uprave, tak uprava zo 64 na 72kW asi loz nebude, co myslis? O cipe uvazujem aj ja, nielen na odporucanie mirostara.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

hipisko napísal:ivko1, ake vyhodene peniaze, ked to ma aj odmerane na brzde? Keby to cipoval nejaky garazista, tak by som ti mozno veril, ale ked tieto udaje ponukaju firmy ako profituning, ci mmracing, ktore ti zmeraju vykon na brzde pred a po uprave, tak uprava zo 64 na 72kW asi loz nebude, co myslis? O cipe uvazujem aj ja, nielen na odporucanie mirostara.
... či mám 64 alebo 72 kW je mi úplne jedno je to možno badatelný rozdiel, ale za tých 270€ by mi to určite nestálo, ber to tak že to auto mohlo mať kludne aj 67kW a nie papierových 64kW...
A kedysi bola velká aféra z brnenskou firmou , ktorá vedela nachipovať aj to čo sa nedá a aj ti na brzde odmerali to čo potreboval (prial si) zákazník...

A prečo vyhodené peniaze ? Si prepočítaj kolko máš za 270€ benzínu... A k tej zníženej spotrebe, no chlapec si neuvedomil že bežná denná teplota vystúpila v týchto dnoch o 15°C nahor, to je ten rozdiel 0,4l
mirostar
Príspevky: 1650
Dátum registrácie: 20.01.2009 12:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirostar »

ivko 1 asi si niekde urobil chybu , lebo ten chip bol robený v máji 2009 a aj kontroly spotreby boli robené vtedy. No a ak by Ťa zaujímalo tak ten motor mi stále žere okolo 6 L v priemere celý rok, to iba na okraj. Čo sa týka 270 € tak je to asi 200 L a to som už odvtedy ušetril na spotrebe a o pocite sa nezmieňujem. Takže keď niekoho nazveš chlapcom uvedom si , že niekoho ako ja to môže aj potešiť, SYNKU.

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných