Lada Niva - hreje sa

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lada

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tuzvo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 14.01.2010 12:35
Zdieľať na Facebook

Lada Niva - hreje sa

Príspevok od používateľa tuzvo »

v com je chyba ked sa mi zohrieva niva ale nikdy nevystupi az do cerveneho pola ale len tak do 110 stupnov je pokazeny termostat?
PROCHY603
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Priciny: termostat,vodna pumpa,tesnenie pod hlavou, prasknuta hlava.
PROCHY603
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

lakinooo: V lete chce mat teplotu 130 lol
MiroslavRybar
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 11.07.2006 19:01
Zdieľať na Facebook

niva

Príspevok od používateľa MiroslavRybar »

Nastartuj nivu a nechaj ju zohriat a sleduj kedy otvory termostat,je to ten vyvod čo ide naspat do chladiča na spodok,termostat sa otvara na 83 stupnov a tak uvidiš ci sa zohrieva alebo nie,potom sa pozri na budik ze kolko ukazuje on teplotu,keby niečo tak zavolaj na 0903770637.
lucan99
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17.01.2009 18:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lucan99 »

Na nive som zažil 2 problémy s prehrievaním prví bol vtedy keď sa pretrhol klínový remeň ale to po chvíli jazdy dospelo až do štádia že vyvrela voda. Však pri novšom type kde je použitý elektrický ventilátor sa stalo že sa neako odpojil konektor k nemu a motor sa vtedy prehrieval ale len po teplotu okolo 100°C takže prípadne by som skontroloval aj toto.
toyot
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 14.03.2009 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa toyot »

Niva je celkom zázračný stroj lol jedny ju oblubujú a další zatracujú , sám mám jednu doma a tiež sa mi prehrievala problém bol vo výčku chladiča netesnilo a sistém nebol pod tlakom, kúpil som nové a je to ok, nemáš zanesený chladič z vnútra alebo aj z vonku špinou , blatom ?
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

k tym plechovym vikam, aj nove zvyknu fucat cez ten nit naspodu. kazde treba najskor skusit.
kiklop263
Príspevky: 671
Dátum registrácie: 26.04.2008 19:45
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kiklop263 »

ak jazdíš aj mimo cesty najprv poriadne vystriekaj rebrovanie chladiča.potom hľadaj dalej.
nachtigall
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.09.2010 23:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nachtigall »

mali sme rovnaký problém - niva sa hriala, prák krát aj vyvrela voda - odmontoval som chladič /bol samozrejme celý od oleja - však bol z nivy :d :D / vywapkoval a umyl acetónom a plus ešte vymeň aj termostat dá sa kúpiť za smiešnu sumu a niva išla v pohode. ak by sa to aj tak hrialo tak pridaj nejaký elektrický ventiátor pred chladič na manuálny spínač
Napísať odpoveď

Návrat na "Lada fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný