Fiat Ducato 3,0 r.v. 2010 - nepravidelny volnobeh

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autovec
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 14.03.2007 22:47
Zdieľať na Facebook

Fiat Ducato 3,0 r.v. 2010 - nepravidelny volnobeh

Príspevok od používateľa autovec »

Zdravim pani, mame v rodinnej firme nove ducato 3,0 157koni r.v. 2010...ma najazdene nieco cez 46 000 ....teraz v piatok som zastal na semaforoch a citil som ze auto zacalo mat taky blby nepravidelny volnobeh, ako keby mu dochadzalo palivo ....nieco podobne ako na tomto videu ked sa dobre zapocujete...http://www.youtube.com/watch?v=BSc05lDskJU....Dnes rano som ho nastartoval ci to bude robit ...ked je motor chladny to nerobi..ako nahle som presiel na pumpu a spat domov cca 4km ....motor sa zohrial a zacalo to robit znova .....Ja si myslim ze to ma spolocne nieco s EGR ventilom ....co vy na to ?...NEMA NIEKTO PODOBNU SKUSENOST S TYMTO IVECO MOTOROM...za vsetky rady a odpovede dakujem :)
autovec
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 14.03.2007 22:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autovec »

jasne ze zaruka zajtra mam taky volnejsi den auto potrebujem surne az v utorok ....tak skocim do fiatu ze ci sa s tym nestretli som zvedavy co zas povedia tiii chytraci :D...ak mam pravdu povedat nerad chodim do toho MT Fiatu
autovec
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 14.03.2007 22:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autovec »

No co zatial sa s tymto problemom nik nestretol ci ako ? :)
m.kocik
Príspevky: 608
Dátum registrácie: 20.10.2007 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.kocik »

no tipol by som na zaneseny palivovy filter,predsaa uz ma nejake km,a este nebol meneny,predsa pumpari ked je nafta naspodo tam je bordelu,skusenost,sp.bela pumpa qmw,na ife rezerva treba tankovat,ked som odisiel z pumpy do snv som asi 5x cistil sklycko od bordelu doftedy mi auto slapalo jak hodinky,po tankovani vsetci sveti,na tu pumpu uz nazabudnem asi tak :41c2:
autovec
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 14.03.2007 22:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autovec »

auto malo nieco cez 38000km ked som s nim bol na servisnej..tak palivovy bol meneny ak ho tii curaci vymenili v tom Fiate ..to sa naschval zajtra pozrem ci bol meneny ......
autovec
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 14.03.2007 22:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autovec »

admin ..preco si toto presunul na fiat foruum ....urcite sa viac cita vseobecna diskusia ako fiat forum och :(
m.kocik
Príspevky: 608
Dátum registrácie: 20.10.2007 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.kocik »

no nasi mechanici vedia robit divy ked im nepozeras na prsty,sused novy hundaj,vymena oleja origo servis po 15 000km,odlial si pred vymenou do stamprlika olej pred vymenou a porovnal po vymene co myslite bol vymeneny,to bol harmatanec a este vela inych veci co nam rozpraval je to na dlho asi tak :4012:
mc
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 11.12.2008 20:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mc »

Caute, poznam ten problem z Citroenu jumper 06 a novsich, motor 2,2 hdi a tam to robi regulacny vemtil CR cerpadla.
V tychto citronoch je vstrekovanie DENSO a u teba je BOSCH
/asi/ ale co som pocul stretavaju sa s tym aj u tejto znacky.
Prejavuje sa to najcastejsie na volnobehu zatial co egr-ko
pocitujem ako nepravidelny zatah motora.

este jedna porlicka - zhodou okolnosti ma tento problem kolega
na druhom Citroene a tak som mu nahodil ventil, ktory v mojom
aute sposoboval kolisanie otacok - a u neho zatial otacky drzia
- otazkou je dokedy - budem informovat.

dotycny ventil sa ma nachadzat niekde na CR cerpadle a musi k nemu viest kablik . ,
mnoho zdaru a informuj o vyjadreniach ,, odbornikou,,
autovec
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 14.03.2007 22:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autovec »

no zajtra skocim do fiatu som zvedavy co mi povedia ....a auto im tam urcite bez mojho dozoru uz nenecham .....uz raz som sa s prijmacim technikom povadil ..dolezity trtko s prepacenim ach :(
autovec
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 14.03.2007 22:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autovec »

mc napísal:Caute, poznam ten problem z Citroenu jumper 06 a novsich, motor 2,2 hdi a tam to robi regulacny vemtil CR cerpadla.
V tychto citronoch je vstrekovanie DENSO a u teba je BOSCH
/asi/ ale co som pocul stretavaju sa s tym aj u tejto znacky.
Prejavuje sa to najcastejsie na volnobehu zatial co egr-ko
pocitujem ako nepravidelny zatah motora.

este jedna porlicka - zhodou okolnosti ma tento problem kolega
na druhom Citroene a tak som mu nahodil ventil, ktory v mojom
aute sposoboval kolisanie otacok - a u neho zatial otacky drzia
- otazkou je dokedy - budem informovat.

dotycny ventil sa ma nachadzat niekde na CR cerpadle a musi k nemu viest kablik . ,
mnoho zdaru a informuj o vyjadreniach ,, odbornikou,,
jj mc .....aj dpdckari co ku nam chodia cies maju tie 2,2 boxeri ci 2,3 teraz nvm presne a ze to menia vo firmach ako na beziacom pase tie ventily .....ale dnes som skusal odpojit konektor na takej veci primontovanje rovno v strede ked otvoris kapotu pod stieracmi a idu do toho hadicky od potlaku a je tam aj taka sacia hadicka s penou aby to nenasalo bordel a ked som to odpojil tak volnobeh bol ok ale motor sa o trosku viac zacal triast....a od tejto vecicky ide rovno hadicka k egr ventilu tak nvm ....s tymto motorm sa len zoznamujem mame ho necelych 6 mesiacov ...ach zlaty motor iveco daily 2,8 ....346000km a zvuk toho motora na nezaplatenie :)...nieco kraasne ako si pradie :)
mc
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 11.12.2008 20:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mc »

ja na citrone pod stieracmi nic nemam, u tvojho 3,0 jtd tam su asi
relatka podtlaku. inak motor je IVECO odvodeny z 2,3 jtd a mal
by mat rozvod ozubenymi kolesami - cize ma byt spolahlivy.
Vstrekovace a cerpadlo bosch - to su veci opravitelne ale u citrona 2,2 hdi su denso - nikto ich neopravuje - jedine vymena.
cena v origo servise = 500-600 e za kus,riadna paleta.
autovec
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 14.03.2007 22:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autovec »

mc napísal:ja na citrone pod stieracmi nic nemam, u tvojho 3,0 jtd tam su asi
relatka podtlaku. inak motor je IVECO odvodeny z 2,3 jtd a mal
by mat rozvod ozubenymi kolesami - cize ma byt spolahlivy.
Vstrekovace a cerpadlo bosch - to su veci opravitelne ale u citrona 2,2 hdi su denso - nikto ich neopravuje - jedine vymena.
cena v origo servise = 500-600 e za kus,riadna paleta.
jj ved preto sme kupili ten motor iveco 3,0 ....zevraj najspolahlivejsi co do tychto aut davaju :)....zajtra idem do fiatu som zvedavy co mi zas v tom MARTINSKOM FIATE povedia .....:(.....
mc
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 11.12.2008 20:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mc »

som zvedavy, ale tipujem ten riadiaci ventil cr cerpadla
daj si vyhladat v nahradnych dieloch
Vstrekovacie čerpadlo-1,9DCI 88kw

a je to ten valcek s konektorom pripevneny dvoma imbusmi
inak bohovsky tazka robota na 5 minut. CAU
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

autovec: uniká my zmysel tejto otázky tu na fóre, keďže:
1. máš auto v záruke
2. je to atómová elektráreň s miliónom čidiel, riadiacich jednotiek a elektronických súčiastok.

Diagnostika takéhoto auta na fóre je prinajmenšom údivná, pretože pri troche zamyslenia je jasné, že bez diagnostiky sa to nedá riešiť ani osobne, nie ešte virtuálne. Príčin môže byť veľa a k Ti niekto povie, že to môže byť napr. ten regulačný ventil CR čerpadla, alebo čokoľvek iné, pretože to môže byť naozaj X vecí, tak čo spravíš? Nič. Máš záruku, takže pôjdeš do servisu a necháš si to odstrániť. Takže nechápem zmysel podobných otázok, ktoré nikomu nepomôžu. Moderné autá sú žial tak komplikované na diagnostikovanie porúch, že bez príslušného vybavenia sú krčmové reči k ničomu.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

mc napísal:ja na citrone pod stieracmi nic nemam, u tvojho 3,0 jtd tam su asi
relatka podtlaku. inak motor je IVECO odvodeny z 2,3 jtd a mal
by mat rozvod ozubenymi kolesami - cize ma byt spolahlivy.
..
3l a 2,3 nemajú okrem výrobcu nič spoločné. A už vôbec nie je niektorý odvodený od druhého. 3l je akési logické pokračovanie pôvodného 2,5l (E1) neskôr prevŕtaného na 2,8l (E2) a neskôr prepracovaného na new palivový systém commonrail (pre E3) a neskôr 3l (pre E4 a viac) no už nejde len o nejaké primitívne prevŕtanie, ale dosť zásadné prestavanie. 2,3l vznikol ako úplná novinka pre nasadenie do ľahkých áut do 2,8-3t s prioritou regionálneho rozvozu tovaru.
Pokial ide o spoľahlivosť, tak 2,5ka bola nesmrteľná, 2,8 sa dokázala smrti dlho vyhýbať, 3liter je síce mechanicky nezničiteľný, no elektronika to "skvele" vyváži a tak je celé auto odsúdené na výmenu oveľa skôr ako tomu bolo za čias predchodcov. Pretože servisovať elektroniku je na infarkt. A to samozrejme neplatí len pre IVECO.
Naposledy upravil/-a Acon v 14.02.2011 20:01, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný