TIPTRONIC - otazka

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peter485
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 05.11.2007 17:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter485 »

da sa s nou jazdit aj manualne ja osobne som ju vyuzil asi 3x ked raz mas automat a preraduje rychlosti za teba tak si tak zvyknes a zlenivies ze sa ti nechce radit ale je to super ked nemusis napr v zapche stale preradovat a tak proste automat mam uz 3 auto a dalsie si kupim opat automat
spektrometer
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spektrometer »

Mozno taka kacirska otazka, s automatom ani s volitelnym automatom som nikdy nejazdil. Da sa napriklad takato tiptronic prevodovka pouzit na zastavenie motora ktory sa neda zastavit inak nez doslova udusenim ? Priklad - mam povedzme turbodiesel a rupne gufero v turbe a motor zacne nasavat olej cez turbo, otacky vyletia hore, zastavim privod nafty normalne stopventilom (klucikom), ale hoci sa nafta zastavi motor stale bezi a toci v max. otackach lebo bezi na olej co strieka cez tubo do sania. Bez zasahu sa mozu stat dve veci - bud sa piesty pobozkaju z ventilmi a s motorom je amen, alebo motoru dojde palivo - olej a zadre sa lebo pojde bez oleja. Viem len o dvoch sposoboch ako to zastavit - bud do sania nastriekat CO2, pripadne halonove hasiace latky pohlcujuce kyslik, a doslova zobrat motoru kyslik, bez kyslika to nehori, alebo druha moznost je zaradit max. stupen a pustit spojku ci uz naraz alebo postupne, mozno znicit dvojhmotak ale zachranit motor. Viem ze toto sa da s manualom, ale dovolila by ta "intelignetna" prevodovka zachranit motor ? Pretoze vseobecne moje skusenosti s "inteligentnou" technikou su take, ze cloveka skor obmedzuju, obmedzuju jeho inteligenciu a ked chce spravit nieco na co ta "inteligentna technika" nebola spravena, tak to jednoducho nedovoli. Zastavam nazor, ze v aute ma byt hlavna inteligencia medzi volantom a pedalmi a vsetky riadiace jednotky sa jej musia podvolit - len take auto povazujem za dobre.

Dalsia vec je, ze ci nechyba spojka, napriklad pri smyku je niekedy dobre vyslapnut spojku a auto sa rychlejsie zrovna. Tak isto ked som v hlbokom snehu a pod snehom je lad, castokrat treba auto rozhupat a na to je najlepsia spojka, alebo ked potrebujem simulovat samosvorny diferak, tak preklzom spojky dokazem obmedzit krutak motora a limitujucim faktorom nieje trenie preklzujuceho sa kolesa, ale preklzujuca spojka. Niekedy to dost pomaha, len sa to nesmie robit casto.

Toto su veci co ma odradzuju od automatu.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

na to najdolezitejsie si zabudol - nemeneny olej, nespravny olej, nespravne pouzivanie prevodovky (predovsetkym vyradovanie za jazdy a zaradovanie D), absolutne pretazovanie prevodovky (moj sef lieta kazdy den BA-SA a 150 je len cislo, samozrejme ta prevodovka dostava inak na papulu keby jazdila len 110 ale ved to vsetci pozname, za sedem usetrenych minut by sme aj zabili cloveka ze)...


nie, automat ti nedovoli nic take ako pises.

ano, inteligencia musi byt medzi volantom a sedackou, ale toto nam generalne zlyhava a o tom diskutovat nemienim.
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

dobreauta napísal:Ja mam tiptronik a občas ho použijem ked chcem predbehnuť,podradenie je v zlomku sekundy čo manual nema šancu spraviť.Ale da sa preradovať a aj nahor ,tiež je to pohoda.
Asi tak automat je automat ale treba nato mať peniaze.
...naco to podradujes manualne? da sa to pekne spravit prudsim zoslapenim plynu ci uz napr. do polovice, alebo ked o dva az tri stupne, tak uplne na podlahu...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Zase tu niekto vykopáva mrtvoly. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: db69, qwertrq a 68 neregistrovaných