Ludia...,premyslajte...

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peto103
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: 28.06.2007 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto103 »

camry: sam by som to lepšie nenapisal
TOMEvw
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 06.05.2009 18:25
Zdieľať na Facebook

Re: platenie pokut podla majetku

Príspevok od používateľa TOMEvw »

hjundai napísal:Na jednej strane sme si všetci rovní- čo je samozrejme blud ale dajme tomu.... nie je rovnosť ak by bola pokuta rovnaké percento z platu?
Nesuhlasim... preco by som mal byt viac trestany za to ze som uspesny?? dajme tomu... a co nasi socialne neprisposobivi obcania? ci kedze nic nemaju tak len minimalne pokuty?
Ani dane neplatíme všetci rovnakú sumu....
To mas pravdu.. viac zarabas... viac platis..
trabant25
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 17.10.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Re: platenie pokut podla majetku

Príspevok od používateľa trabant25 »

TOMEvw napísal:
hjundai napísal:Na jednej strane sme si všetci rovní- čo je samozrejme blud ale dajme tomu.... nie je rovnosť ak by bola pokuta rovnaké percento z platu?
Nesuhlasim... preco by som mal byt viac trestany za to ze som uspesny?? dajme tomu... a co nasi socialne neprisposobivi obcania? ci kedze nic nemaju tak len minimalne pokuty?
Ani dane neplatíme všetci rovnakú sumu....
To mas pravdu.. viac zarabas... viac platis..
dobre, tak nech su pokuty rovnake pre vsetkych a nech je za prekrocenie o 50 km/h pokutovane sumou napr. 5000 eur. Chudobny si to urcite rozmysli a bohaty a uspesny pretekar mozno tiez. A clovek co dodrzuje predpisy a prekroci rychlost max. o 10-15 km/h nebude musiet riesit tieto problemy.
opelcars
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 09.01.2007 10:58
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa opelcars »

ako bolo spominane, je to o tom ze bohaty ludia maju na haku nejaku smiesnu pokutu. Vid medializovany pripad v cechach. Nejaky sef developerskej firmy si na dialnici vyvrsoval svoje ego na inych vodicoch, ohorzoval ich svojou jazdou, dokonca jedneho aj napadol, zastavili ho dali mu smiesnu pokutu, a za dva dni bolo na svete video ako to iste terenne auto ohrozovalo na dialnici autobus. Keby mu za prve pristupky zobrali auto ako je uz aj v rakusku za rychlost, a tusim aj v nejakych severskych krajinach, tak by si to chlapec asi rozmyslel. Takze pokuty podla zarobku su podla mna ok.Aby aj bohaci co si nakradli pocas meciarovej vlady pocitili za co platia pokutu!! Ak bude pokutovy system ako doteraz tak sa to nikdy nezlepsi. A bude umierat viac ludi kvoli nebzpecnym a bezohladnym vodicom. A este by som zvysil tresty za zabitie pri dopravnej nehode. Ak pri vedomom poruseni predpisov niekto zabije cloveka by som to kvalifikoval ako vrazdu. A nie ako ten soplak co zabil dve nevinne deti a dostane max 5 rokov. To je svinstvo. Dal by som mu dozivotie. Niekto sfalsuje 20 eur a dostane 8 rokov. Smiesne.
A dalsia kategoria su bezohladny motorkari....o tom potom:)
zbazin
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 19.05.2010 01:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zbazin »

Ja by som zaviedol bodovy system aky je v Anglicku. 12 bodov na tri roky, male prekrocenie rychlosti 3 body dole, vyssie prekrocenie 6 az 9 bodov dole, nezodpovedna jazda 3 - 6 bodov dole, nebezpecna jazda vodicak okamzite. Body by sa uchovavali minimalne tri roky a nasledne by sa anulovali jednotlivo od datumu kedy bol dany priestupok zaevidovany.
JokkGone
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 08.01.2009 15:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa JokkGone »

bohaty neznamena automaticky ignorant max rychlosti. alebo predpisov. nemiesal by som tieto dva pojmy a osobne by som touto cestou nesiel. Neviem ako je to riesene prakticky, kto a ako urci vyska prijmu v blokovom konaní? prakticky to prinasa obrovsku zataz, podla mna, a k nicomu by to neviedlo. Znamenalo by to ze studenti by jazdili beztrestne?
Problem je niekde inde (kultura vodicov, vychova, autoskoly) ale to je vsetko beh na dlhe trate. Realita je taka, ze kym na kazdom useku cesty vodici neuvidia "spravne pracujucich prislusnikov" budu predpisy porusovat.
Preto jediny mozny sposob je pritvrdit vo vychove, osvete, vyucbe, sprisneni sankcii, a maximalnej aktivite PZ. Samotne vyssie pokuty nikdy nikde neodstranili priciny zlocinnosti.
Napr. celostatna masivna medialna kampan, moze byt aj krvava ako v cesku, dopravna vychova v skolach, sprisnenie vyucby v autoskolach, PZ na kazdom kroku, zaroven nie buzeracia a zneuzivanie postavenia atd atd.
jednym krokom sa nic nevyriesi.
Zoberte si autoskoly: prax: zaplatis si, par tyzdnov odchodis, policajti na skuskach su kamarati, prejde vysoke percento ziakov, som presvedceny ze aj taki, ktori by nemali, ale to je zla autoskola, kde su tazke kurzy, ved cela partia chce urobit vodicaky naraz, nie? Pojdu podnikatelia sami proti sebe? Cest vynimkam, ale maju vsetci zaujem vychovavat kvalitnych vodicov? Nemyslim si to.
Asi bude niekto proti, ale nemala by byt vychova vodicov iba v rukach statu? Je mi jasne, ze by sa takyto system zneuzival viac ci menej. Kazdy si AS vybera podla ceny kurzu, pripadne auta, kvalita vyucby je v poslednom rade.
No, stacilo, ja si nemyslim, ze vyska pokuty v zavislosti od prijmu je dobry napad.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Som to tu kedisi spomínal.. Môjmu otcovi pred našim barákom zrušil na totálku P405ku jeden kretén, ktorý navyše nemal auto už rok PZP a je to syn bývalého vysokopostaveného policajta. Nehodovkári všetko spísali aja keďže som vedel o koho ide som ich požidal aby som si to mohol doma skopírovať. Celé som to samozrejme nafotil a natočil aj keď len foťákom. Samozrejme sa po čase stratilo hláseniem, ale že sú svedkovia, ktorí to samozrejme videli inak. Tak som im ponúkol, že im poskytnem kópie ich záznamov + moje foto a zábery "kamerou". A keďže ich chápem, že to majú ťažké, spravodlivo niečo riešiť keď sú tlaky zhora, že to celé môžem poskytnúť nejakému médiu ako je JOJ alebo Markíza. Vyšetrovanie bolo za 7 dní uzavreté, vinník potvrdený, celé som to potom posunul SK asociácii poisťovní, ktorá uhradila škodu v plnej výške a tú si súdnou cestou vymáha od vinníka. A škoda nebola malá. Vyše 200 000Sk Bolo to ročné auto s cca 8000km.
lubeno
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 10.06.2007 19:04
Zdieľať na Facebook

mala zvlaštna krajinka v strede EU.

Príspevok od používateľa lubeno »

Veľa času a vody ešte musi aby sa demokratickou cestou prišlo na skutočnost prisnejšich a hlavne rychlejšich postupov v ramci poriadku v tejto extra malinkej krajinke . V priamej umere narastania nasilia a priestupkov bude rasť a vyška trestov. Zasa sme najmudrejši a nechceme sa pozriet na fungujuce systemi kde vychova a hlavne vedomie ako rychlo a učinne pride nekompromisny postih porušeni pravidiel služi ako prevencia
siracisko
Príspevky: 517
Dátum registrácie: 08.12.2005 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa siracisko »

Horšie je že je to v nás.Agresivita za volantom-odraz doby v ktorej žijeme.Niektorí sa chovajú ako sa chovajú,lebo si myslia že nad nich niet.Iní sa chcú vyrovnať tým "nepostihnuteľným".Polícia má meno aké má vďaka .......Tak to potom vyzerá na cestách.A výška pokút?????Tomu čo má vo vrecku 15 litrov výpalu je u riti pár drobných za pokutu.
Spoločnosť speje do záhuby??????Kde nie je výchova niet slušnosti.
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..nuz..,ja len dodam,ze optost za volantom bude od noveho prijateho zakona povazovana za trestny cin...,tento zakon bude prijaty na 99 perc,otazkou zostava,ci bude auto zabavene,alebo nie...Co sa tyka vodicaku a riadenie vozidla v prieomnosti dospeleho...,je to rozporuplne,nakolko mnoho europskych statov schvaluje zakon..od 17 rokov...
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..a este si dovolim jednu pripomienku...,Cesi podla noveho prijateho zakona budu rozlisovat pri udelovani pokut..aj znacku auta...

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní